Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje novog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter odma prepakuj, donji deo u mrezicu napunis sera siporex stane oko jedan litar, gore sundjeri i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 10:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ima pregrade taj filter nemam predstavu,kako asx kaze 2 kontam?
Ja sam vise za sto vise siporaxa i 1 sundjer za mahanicku odozgo sto kaze moja baba.
Filtracija ce biti mnogo bolja,sistem stabilniji.
Mehanicku mozemo i mi sami da poguramo u radu ali biolosku tesko bez hemije.
Kad jednim pocnes sa hemijom tu i ostajes😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2020 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,za filter sam vec dobio instrukcije sta da dodam-izbacim u fabrickom(savet dali Chaosad i Asx).
Vidimo se sa sledecom slikom kada dodje bilje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko nakon kupovine Juwel akvarijuma proveravo da li je ispravan tj. dal nepusta,mislim pre formiranja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To bi trebalo da se uradi sa svakim akvarijumom. Ja nisam proveravao ni pravljeni ni kupovni akvarijum ali to nije pametno sa moje strane pa ti preporučujem da to odradiš jer se nikad ne zna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2020 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isprobaj obavezno imao je drugar skoro Juwel i cureo mu fabrički.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2020 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad vec nema biljaka i riba ,bar nek stoji voda u njemu Smile Smile Smile Smile Smile Smile (testiranje 24h)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy ojha cestitam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 2 pitanja,jel drvo i kamen bolje iskuvati vise puta ili oprati u hipermanganu i drugo biljke koje kupim jer se moraju nekako tretirati pre sadnje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koje je drvo i kamen imas u planu.Neko kamenje podize tvrdocu vode e sad ti vidi sta ces cuvati od riba,za biljke i nije toliko bitno.Sto se tice panja,neki od njih tesko tone pa bih preporucio iskuvavanje iz vise razloga.Obrati se HORUS-u,clanu foruma once ti skrenuti paznju na neke stvari.
Mislim da ti je dovoljno iskuvati ili obraditi u rerni,hipermangan je vec zanosenje,sumanjam da ista prezivi na visokim temperaturama.
Biljke mozes u hiperMn ako sumnjas u njihovo prethodno staniste,da sam na tvom mestu uzeo bi od sigurnog akvariste,recimo Strahinja025,imas ga na forumu ili kod nekog od sponzora.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen68 ::
Imam 2 pitanja,jel drvo i kamen bolje iskuvati vise puta ili oprati u hipermanganu i drugo biljke koje kupim jer se moraju nekako tretirati pre sadnje?


Drvo ako možeš iskuvaj to je svakako najbolje. Ako ne može da stane u lonac onda ga dobro operi, četkom, i prelij par puta ključalom vodom ako je iz pet šopa to je dovoljno. Ako je iz prirode i posebno prljavo sa korom itd onda pitaj neke od članova koji su pripremali takvo drvo. Lisac, Horus itd oni znaju.

Kamen ne kuvaj nikako i nikad to može da bude izuzetno opasno. Operi ga i iščetkaj pod mlazom vode pa ga onda prelij ključalom vodom. Videćeš da li je kamen čist i kad je čist. I to je dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,hvala vam na odgovorima ,tako cu i uraditi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini kako moze biti opasno kuvati kamen ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2020 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
izvini kako moze biti opasno kuvati kamen ?

Najveća opasnost preti od žene ako te uhvati šta joj sa loncem radiš haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 01, 2020 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo danas sam zavrsio uredjenje i zapoceo cikliranje,ima tu jos dosta posla al za pocetak mislim da nije lose.
Pitanje:kada ce se povuci svi baloncici sa stakla,bilja i panja?
Filter sam preuredio po savetu iskusnih kolega Very Happy Very Happy Very Happy
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License