Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam u svetu akvarijuma.
Kao mali cale je drzao neki mini akvarijum, pa je meni sad palo napamet da napravim nesto veci akvarijum..

Planiram da napravim akavarijum

DUZINA: 75cm
VISINA: 15CM

Planiram da sam napravim akavarijum pa me zanima koja debljina stakla je potrebana za ovakav akvarijum.

Mozda vec brzo prelazim na ribice, ali planiram da cuvam Zutu moli i Japanku. Da li te ribice mogu zajedno i koja hrana je potrebna za njih.
I da li je stvarno potrebno grejanje za akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 1:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 5:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sirina?

Mogu zajedno dok japanke ne prerasu akvarijum i usta im dovoljno porastu da pojedu molije.. sto se i jednih i drugih tice oko ishrane jedu sve sto mozes da nadjes u bilo kojoj prodavnici za kucne ljubimce od lisnate do granula, zive, suve, smrznute itd..

Nije potreban grejac za pomenute vrste ukoliko temperatura u sobi ne pada ispod 20C u toku noci.

Jos jedna stvar kod visine akvarijuma ukoliko i nema podlogu bice nizak za drzanje japanki.

Staklo za pravljenje akvarijuma mozes i od 4 sa H ojacanjima mozes i od 6 sa uzduznim ojacanjima i mozes od 10mm bez ikakvog ojacanja. Obavezno ostavi po 1mm kad meris sa svake strane zbog silikoniranja kod 10mm mozes i po 2mm.

Koji filter ti je u planu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 5:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Sirina?

Mogu zajedno dok japanke ne prerasu akvarijum i usta im dovoljno porastu da pojedu molije.. sto se i jednih i drugih tice oko ishrane jedu sve sto mozes da nadjes u bilo kojoj prodavnici za kucne ljubimce od lisnate do granula, zive, suve, smrznute itd..

Nije potreban grejac za pomenute vrste ukoliko temperatura u sobi ne pada ispod 20C u toku noci.

Jos jedna stvar kod visine akvarijuma ukoliko i nema podlogu bice nizak za drzanje japanki.

Staklo za pravljenje akvarijuma mozes i od 4 sa H ojacanjima mozes i od 6 sa uzduznim ojacanjima i mozes od 10mm bez ikakvog ojacanja. Obavezno ostavi po 1mm kad meris sa svake strane zbog silikoniranja kod 10mm mozes i po 2mm.

Koji filter ti je u planu?


Sirina je 20 cm, nasao sam neki sajt na internetu gde moze da se izmeri akvarijum po ovim mojim dimenzijama pise da je zapremina 22 litara.
Izgleda za pocetak je dovoljna samo moli, citao sam na internetu da su veoma lake za pocetnike.
Sto se tice filtera ne znam jos uvek gledam nesto jeftinije, pumpa mi nije potrebna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 5:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi ovo bilo dobro za moli vrstu da se uzme na veliko? https://www.kupujemprodajem.com/Kucni-ljubimci/Akvarijumi-oprema-i-biljke/Proteinske-tablete-za-ribice-89496069-oglas.htm?filter_id=110419535
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite sto bumpam temu, ali stvarno mi je potrebna pomoc.

Nasao sam na poktrovlju neko staklo od cega imam da napravim 2 stanice od 20cm i dno akvarijuma koji treba a bude duzina 75 i sirina 20
Da li sme dno da bude 6m a stranice od 4m da ne dodje do pucanje stakla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije problem da dno bude 6 stranice 4 al ti trebaju ojacanja, ali ako ces da ustedis 500 dinara za sire stranice i novo dno vec ces da pravis nezgodne dimenzije akvarijuma koje nisu bas za pocetnika koristi to sto imas. Pumpa ti je potrebna za odredjen vid filtriranja, kad se odlucis koji hoces videces da li je ili nije pitrebna. Sto se riba tice ako gledas koje su "lake za odrzavanje" bitno je svakoj redovna zamena vode, stabilan sistem i siri akvarijum. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Nije problem da dno bude 6 stranice 4 al ti trebaju ojacanja, ali ako ces da ustedis 500 dinara za sire stranice i novo dno vec ces da pravis nezgodne dimenzije akvarijuma koje nisu bas za pocetnika koristi to sto imas. Pumpa ti je potrebna za odredjen vid filtriranja, kad se odlucis koji hoces videces da li je ili nije pitrebna. Sto se riba tice ako gledas koje su "lake za odrzavanje" bitno je svakoj redovna zamena vode, stabilan sistem i siri akvarijum. Smile


filter i pumpu sam nasao od strica, verovatno i grejace.

stric mi je izmerio i na kraju smo odlucili da duzina bude 28 cm a ne 15cm
dno nece da bude obicno staklo vec ogledalo sto mislim da je sasvim dovoljno.

sto se tice ciscenje akvarijuma procitao sam sve jos sam dobio neke savete ovde u komsiluku koji su drezali akvarijume. da li za moli vrstu nije problem vestacke dekoracije a ne prave biljke posto ne planiram da stavljam pesak vec da odem do gradilista po kamenje. akvarijum nece direktno da ide na komodu vec na 4 drzaca koji ce biti zalepljeni silikonom i planiram da stavim 2 neonke iza akvarijuma a ne povise da li je to dobro za ribice

i da da li su one tablete dobre za moli na oglasu pise da jedna tableta moze da nahrani 30 ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2020 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok visina 28..

Ako stavljas ogledalo batali kamenje moze da da drugu dimeziju akvarijumu ali nabavi puzeve da ga ciste..

Sto se tice neonki iza akvarijuma nije dobro jer ribe mogu da dobiju bolest koja se zove bubble eye.

Kupi granule za hranu ili lisnatu, tablete su za drugu vrste riba.

Sto se tice plastike moze ali ne znam na sta ce da ti lici to sve kad tako sklopis.. ubaci makar plutajuce bilje da izvlaci stetne materije koliko toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
frkisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2020
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kada bih teo da stavljam prave biljke kako da sve to namestim sta treba da ide na dno kako ja da to posadim ili kako vec ide
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti ne bih pisao vec napisano idi na sledece:
Akvaristika forum 》 Pocetak u akvaristici 》 Obavestenje: Sve vezano za akvarijum
Procitaj, tu pise sve i kako sta i sto.. ako te nesto zanima dodatno na vrhu strane ima dugme pretraga i ukucaj sta te buni tj trazeni pojam. Uopsteno iscitaj par tema u podforumu pocetak u akvaristici bice ti mnoge stvari jasnije, pogotovu teme u kojima se nalazi pocetak, pocetnik, pocetnici..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License