Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ATMAN unutrasnji filter - Cime ga "ispuniti"? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav forume ,imam ovaj atman filter AT-F304 koji stoji u ostavi i ne sluzi bilo cemu(radi pumpa u njemu ali je unutra bez ikakve filter mase).E sad posto ja u mom akvarijumu od 63l(punim ga do nekih 55) imam dva filtera koji imaju samo sundjere nisam planirao da i ovaj ispunim sundjerom odnosno ako bih ga vec ubacio da bih zamenio ova dva njim onda hocu neki napredak u samom filtriranju vode.E sad zasto ja imam 2 filtera , pa imao sam jedan ( na slici se nalazi levo) koji je bio tu , odrzavao na oko cistu vodu ali su se dosta alge pojavljivale iako akvarijum nije previse izlozen suncevoj svetlosti.Dobio sam informacije da bi bolja filtracija vode to sprecila pa sam ubacio i ovaj filter koji se stavlja na vazdusnu pumpu a izbacio rasprsivac.Za sad nema algi mada ni oni nisu dugo u paru zajedno u akvarijumu tek nekih 5 dana otprilike kada sam i menjao vodu i mehanicki izbacio alge i svo bilje koje je bilo zarazeno njima (sto se moze videti na slikama da je ostalo par biljki u akvarijumu i to sve valisnerie).Sad racunam da bih sa ovim vecim filterom i boljom filter masom dobio i bolje filtriranje vode a na vazdusnu pumpu bih mogao opet vratiti rasprsivac. Prva slika je slika akvarijuma sa ta dva filtera a preostale tri tog AT-F304
https://imgur.com/4T9cK6e
https://imgur.com/eshW7sA
https://imgur.com/Wx5gSpS
https://imgur.com/HbcwT2t
P.S. Ako neko moze da objasni kako se kaci slika a da ne moram preko ovih sajtova za upload slika Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 11:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slike kačiš tako što ih smanjiš,pošto može samo do 250kb...šta će ti raspršivač bitno je da ti talasa voda na površini...skupi pare za kanister nemoj da se drkaš sa tim unutrašnjim filterima sranje živo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece ti ni jedan filter pomoci kod algi koliko redovna zamena vode i balans sa svetlom, tacnije moras da nadjes fotoperiod koji odgovara tvom trenutnom stanju akvarijuma, zato se uvek krece od manjeg ka visem, jer pratis po biljkama, ako slabije rastu pojacavas za po pola sata sat pa cekas nedelju dve i vidis stanje ako je slabo opet dodajes ako se alge pojavljuju smanjis opet za pola sat dok se biljke ne rasire i lagano.. treba mesec, dva, tri.. e sad koje alge su u pitanju zelene ili braon? Ukoliko su braon onda pojacaj svetlo, a moguce je i da ce biti tu ukolko je mlad akvarijum pa dok se stabilizuje pa se same povuku, a svetlo je vec dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelene alge , nisam samo siguran da li obicne zelene ili su cak one cijanobakterije..Akvarijum je formiran negde krajem septembra i uginuca do sada samo jedna gupi i 1 cory ostalo sve super sem tih algi koje mi pojedose sve biljke i unistise sve osim valinserie.Mada vredi li onda ubacivati ovaj atmanov filter ili? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cijano je ljigava i smrdljiva teško ju je pomešati sa nečim drugim.
Meni tvoja podloga deluje pretanka. Većina biljaka ti neće uspevati .
Samo zato što ćeš dodati još jedan filter ne znači da ćeš imati bolju filtraciju. Bakterija ima koliko to sistem dozvoljava tj koliko riba imaš i koliko hraniš. Sunđer je tu najbolji filter ili sunđer + perle za bio-mehaničku filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko cesto menjas vodu i koju kolicinu na koliko litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima,da to sam i ja planirao da malo "podebljam" podlogu,nisam pristalica da sad ubacujem ispod nje neku hranljivu podlogu jer gledam da gajim nezahtevne biljke.E sad imas li neki savet da mi das gde bih sam mogao naci neki sljunak koji moze koristiti za podlogu ili je jedina opcija pet shop?
A vodu menjam svakih 7 dana,promenim otprilike nekih 20-30% na oko 50-55l , ne znam tacno koliko vode ima u akv jer kada bi bio pun to je nekih ~65l a ja nikad ne punim do kraja.Inace ukoliko se pojave alge slikacu ih i postaviti tamo za identifikaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peask i sljunak se nađe na gradilištu, stovasrištu ili pored reke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i da kupis po prodavnicama sljunak ali je to skuplja varijanta.... Onaj sto ces naci na separacijama je najcesce prekrupan a opet ako uzimas najsitniju frakciju onda je pak presitan tj pun peska pa ga moras prisejavati da bi dobio najbolju krupnocu.... Ja sam prosejavao kroz neko sito napravljeno od kamionskog filtera i kroz mrezicu za hvatanje ribica.... Mozes i kroz mrezicu za komarce.... Toliko tu ima cimanja da se vec odavno lakse latim novcanika i platim u ducanu.... Naravno ako si entuzijast.... Eto ti par predloga.

Sto se tog atmana tice a generalno i svih potopnih pumpi tog tipa problem je sa prevelikim protikom a premalo mesta za filter masu.... Za tvoju varijantu ja bih ga malo doradio tipa: odsekao bih neku kanticu( npr onu crnu sto se pakuju proteini u nju da ne bude upadljiva) zbog estetike i mesta trazio bih neku vitku. Onda bih u nju (centralno) postavio ovaj atman a oko nabio perlon vatu ili neki porozni sundjer. Unutar filtera bih stavio neki bio materijal(prstenove ili kuglice namenjene za to). I naravno na kantici bih izbusio sto vise rupa kuda ce voda da ulazi a ulazila bi oko cepa naravno.... Na taj nacin pojacao bi mehanicku filtraciju. Naravno od ovoga je uvek lepsi spoljni pregradni filter ali ako nemas mesta eto predloga za filter turbo bust....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
uki01
Akvarista



Registrovan: 04 Sep 2019
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na korisnim info
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License