Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciklidni pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam spoljni filter skockao i sredio za dobru filtraciju,razmisljam za ciklidni akvarijum od 100L.
Ne bih da bacam novac,verujem da ima ciklidasa koji mogu da mi skrenu paznju na neke bitne stvari.
Interesuje me sledece.
1.Koji ciklidi mogu komotno da opstaju u toj litrazi i u kom broju?
2.Akvarijum mora imati biljku.
3.Rasveta mi je uradi sam varijanta,led neonka 20w + 2x led reflektor cijalice pomocne koje se pale po potrebi.
4.Koji pesak treba biti optimalan i dovoljan?
Ako sam nesto propustio dopunicete.
Da napomenem da mi nije bitan broj riba da bude veci,moze to biti i 1 par ali da akvarijum bude dinamican i ziv,ribe zanimljive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš biti precizniji, koje ciklide, želiš, afričke, azijske, srednjo američke, južno američke, pa opet kada odabereš regiju, ima podopcija. Sa nekima nema biljaka, dok nekima je malo prostora 100L, itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste,zato i pitam.Ne znam za koje da se opredelim.Dragi su mi malawi..Mada bibda komplikukem toliko oko izbora svi su oni lepi.Posto sam izneo sa cime raspolazem ocekujem savet u izboru za te uslove..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima patuljastih ciklida severne i južne amerike koji bi mogli i u gusto ubiljen akvarijum.
Čak im više i prija gusto bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tu litražu isključivo patuljasti ciklidi kao npr. ram, apisto ili krib... Za veće je 100L malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim nane i krypte moji su sve kidali.Cuvao sam skoro sve vrste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno patuljasti..
E sad me interesuje da li da uzimam u paru jer bi voleo bebce da vidim i koliki broj bi bio optimalan tj ukupan broj.sa biljem necu da komplikujem uzecu one koke ne yraze negu,moguce da ce biti to samo nana.mozda valsineria.A podloga?Kakav pesak im godi?Sagledajte pesak i za sve ostalo,usisavanje itd..Da li patuljastim odgovara veca tvrdoca vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 100L samo par recimo kribenzisa na primer, jer su laki za održavanje. Još jedna dobra i laka vrsta je altispinoza. On je vrlo srodan sa ramirezima, ali je mnogo izdržljiviji. I još jedan lak, kojih, recimo da jedva može par u tom akvarijumu, jer je za nijansu veći od patuljastih, pod uslovom da ga ima kod nas je konvikt (robijaš) ciklid. Taj će se razmnožavati bez većih problema bez većeg titranja. Isto važi i za kribenzise i altispinoze. Za ramireze, altispinoze, apistograme i kribove može gusto ubiljen akvarijum, ali konvikti će kidati biljke i za njih je bolji hardscape, ili ređe zasađen akvarijum sa biljkama kao što su kripte i recimo anubije. Sa ovim navedenim ciklidima, sem konvikta možeš na primer da dodaš, recimo neke živorotke za gornji deo akvarijuma i neke recimo koridorase za donji deo akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2019 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve više sumnjam u tvoju ozbiljnost na forumu. Ali ako zaista hoćeš nesto jatno, zanimljivo onda je to Neolamprologus multifasciatus. Drugari Gotika i NZivković sa foruma te mogu više uputiti u njih i možda ti reći gde ih možeš naći.
Led sijalice nemoj stavljati nad ciklidnim, neke gro lux sijalice nesto prigušeno uzmi ili led trake pa dimuj. Ne treba da sija ki tepsija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2019 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apistograme bi možda mogao i više parova da čuvaš u sto litara ili jednog mužjaka sa više ženkica.
Nije i dalje jasno koje patuljke bi uzeo, afričke, američke... mnogo je velikih razlika među vrstama da bi dobio bilo koji konkretan savet sve dok se ne opredeliš za neke ribe i konkretno kažeš koje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2019 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je convict istrebio sve ostale vrste.Cim se ustale to je kraj za sve ostalo,a bile su tako male i lepe xd.Razmnozavaju se kao bolesni..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hulk
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2019 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz navedene ima prelep ciklid koji moze tu, kojeg sam video da je bio u ponudi u JZH - Neolamprologus Caudompunctatus. Meni prelep.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maryja
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2012
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,da malo pomognem oko teme,za malavce je taj akvarijum mali posto su poznati kao dosta agresivne i teritorijalne ribe a i od bilja jedino sto bi tu uspelo je kripta usteriana,barem je tako bilo kod mene,a za patuljaste ciklide iz jezera Tanganjika je dovoljan prostor ali to su male,plasljive ribe i ne bas veliki plivaci pa bih preporucio jedno jato nekih leptosoma koje su inace mirne ribe i nece tu niko nikom smetati.ako imate jos neko pitanje tu sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalina




Registrovan: 10 Apr 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Apr 10, 2020 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mogu da držim dve ženke nigrosa ili moraju isključivo mužjak i ženka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 10, 2020 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje lično mišljenje sa apistogramama, imam već neku istoriju sa njima... Više od jednog para na 85l je već krkljanac i potencijalni pokolj. Naime, jedan dominantni mužjak ima da patrolira po akvarijumu, dok će drugi ili ne daj Bože ostali da se kriju po ćoškovima. Pri tom govorim o akvarijumu koji je gusto ubiljen, ne o akvarijumu sa dva pelcera. Tako da što se apistograma tiče, više od jednog para na 100l mislim da je mučenje za slabijeg mužijaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License