Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako cistite dno akvarijuma i cime? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ValentinaTina




Registrovan: 06 Feb 2020
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece. Smile
Imam akvarijum par meseci, do sada sam se mucila sa ciscenjem dna, skroz praznila pa deo vode vracala, dodavala novu itd.
Kupila sam neki usisivac tj.crevo koje pretpostavljam radi vakumski, jer imam nesto plavo na kraju. Ja sam se mucila danas ceo dan da provalim kako se to koristi, ceo dan stiskam ali dzaba Very Happy izlazi samo voda, a prljavstina i govanca ne. Uglavnom samo sam jos i zamutila vodu. Kako vi cistite dno? Moze i nesto sto mogu sama da napravim, ali da nije citava nauka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da uzmes neku uzanu flasu ( ima u drink store sirup na rastvaranje) idealna za to, spojis na cep neko tanje crevo tipa 8mm da voda ne ide prebrzo i polako sifoniras dno.
Ja sam imao pri ruci nesto ovako

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao Tina, ja sa istim crevom koje ti imaš ali kada povuče vodu ja na delu creva gde izlazi voda začepim prstom onda drugim delom koji je u akvarijumu tapkam po dnu da se podigne mulj i onda sklonim prst i crevo usisa prljavštinu....čim usisa prljavštinu koja se podigla ponovim postupak.... Drugi način je da u nekoj većoj radnji kupiš drugi sifon koji ima priključak za vazdušnu pumpu pa sa njim da sifoniraš dno....
Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj deo plavog stavis u sud u koji vadis vodu.Drugi deo stavis u akva na polivini vodenog stuba i drukas vazduh sa tim plavim sve dok ne povuce vodu u sud.Ako nece onda zaroni dublje u vodeni stub.Kad krene voda idi blizu dna i usisavaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2020 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ko si već napravila preliv i usisava vodu onda nema šta da neradi uranjaš cev u podlogu i čekaš da usisa đubre ako ga ima pa onda pored i tako celu slobodnu površinu. Evo sa youtuba jedan a ima bezbroj različitih usisivača sa vakumom i bez.

https://www.youtube.com/watch?v=DDQuSSFMHg0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj kupovni ima dobro crevo. Ostalo je sve za bacanje. Sećam se da sam se mučio svaki put kada sam usisavao akvarijum dok neko a forumu nije napisao da je zamenio vrh za isečenu flašu.
Lagano se startuje, potopis flašu podigneš da voda krene u crevo i vratiš u vodu. Vidiš šta usisavaš i kada treba da staneš. Ne uvlači pesak...
Za male, fine postavke, nano i teglu, koristio sam špric i crevo za "vazduh"; slamka između daje čvrstinu i olakšava čišćenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License