Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skromnih 43l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2020 6:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina. Ne diraj je dok ne poraste na 5-6 cm, a bolje ako mozes da izdrzis pa da je pustis i duze da raste od tog, jer je lakse raditi sa istom ako je duza, onda je iscupaj i premesti na neki panj kamen da nastavi sa rastom. Ukloni uvele i zute listove na ostalim biljkama.

@chaosad ne trebaju puzevi? Shocked a bre kolega sad me razocara.. kako ne trebaju puzevi? Trebaju puzevi da bude potpun sistem.. (kao nisam procitao dalji deo..) Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2020 6:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za identifikaciju mahovine, lepo napreduje. Uopšte sve biljke rastu baš brzo, kao "iz vode"😁
Menjala sam vodu u akvarijumu pre 5 dana, nije nešto slavno prošlo, pri čemu mislim da ga nisam baš dobro očistila, sutra ću ponoviti postupak.
Elem, utvrdili smo da imamo puža/eve 😁 . Identifikovala sam ga kao barskog puža i dobro neka ih, rodilo se ljuljaj ga.
Ono što me sada brine (osim kako ću sutra menjati vodu i usisati prljavštinu) jeste što mislim da smo zapatili neku algu ali ne znam koja je. Izgleda kao paučina i bela je. Još uvek je jako tanka pa nisam uspela da je uslikam. Ne liči mi na zelenu končastu, bar one slike što sam videla. Ovo je kao prava paučina, samo čekam pauk da izmili.
Šta da radim sa tim sada? Mislili smo sutra da ubacimo dva corydorasa ali ako treba to da tretiran nečim ne znam hoće li im smetati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 6:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je na panju povucice se samo od sebe, moze da se i iscetka kroz mlaz vode a jedu i ancitrusi, kozice, puzevi.. ukoliko je na nekoj biljci to sta god da je nista bez fotografije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Nisam sigurna koliko se vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhvati rukom i izvadi,možda je dlaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sto Petar kaze.. Smile a ono iznad na biljci pincetom izvuci ili taj deo biljke secni i izvadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, znači mehanički sve da povadim. Nije dlaka sigurno jer ima i u ostalim delovima aq i stvarno izgleda kao paučina, ali ću probati sve da povadim, usisam i secnem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povadila sam i očistila koliko sam videla kada sam menjala vodu. Elem sada mi je po biljkama krenula ova napast
Image
Imam utisak da je hemianthus micranthemoides izvor ove alge.

Ubacila sam dva koridorasa i mislila sam da sam kupila sijamskog algara ( latinski naziv je pisao na akvarijumu, prodavci su prodali letecu lisicu) medjutim kada smo došli kući shvatili smo da je lažni sijamac u pitanju. Rolling Eyes
Image
Čeprka ona jadna oko hemianthus micranthemoides ali nije to baš onako kako sam zamislila da bi trebalo da bude. Takodje o ovoj ribi nisam našla dovoljno informacija.
Panj mi ni posle 18 dana ne tone pa ne naručujem nanu ni ostale biljke, ubacila bih još par.
Kako i čime skidate uvele listove?
Šta da radim? Da izbacim tu biljku HM?
Razmišljala sam o nekim puževima, neke nerite možda ili da uzmem neku ribu algara i kako bi se on slagao sa ovom ribom? Šta da radim sa ovim lažnjakom, hoće on čistiti išta?
Svetlo je na 8 h. Vodu bih sad malo češće menjala npr. na 3 dana po 20%. Da li je to ok?
Imam baš dosta nedoumica.🤷
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Garra taeniata to je ova riba....sijamski algar ima crnu liniju do kraja repa i brkove,pokloni je nekom i uzmi sijamca ili vrati u radnju i pitaj ih što su te prevarili...probaj fotoperiod 3 pa 2 gasi pa opet 3...znači ukupno 6...meni se odlično pokazalo sad ću da povećam polako na 7
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nerite uzmi od člana iz obrenovca..ja sam uzeo 20 komada vrhunski su se pokazali i svi su živi..tebi treba manje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PetarOdin ::
Garra taeniata to je ova riba....sijamski algar ima crnu liniju do kraja repa i brkove,pokloni je nekom i uzmi sijamca ili vrati u radnju i pitaj ih što su te prevarili...probaj fotoperiod 3 pa 2 gasi pa opet 3...znači ukupno 6...meni se odlično pokazalo sad ću da povećam polako na 7

Skapirala sam ali kasno. Nemam kome da je poklonim ali probaću preko FB strane da ih kontaktiram, radi se o poznatom pet marketu iz NS, da ne vučem ribu tamo, vamo, malo mi je i žao ribice. Mi planiramo i veći akvarijum pa računam neka je šta sad. Ko neka nesreća da je niko je neće.
Danas sam išla 4-2-4. Možda par dana da idem tako pa onda da smanjim na 3-2-3 ili odmah mogu manje?
Hvala ti na savetu.
Kog člana iz Obrenovca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

možeš odma manje...naćićeš ga na kupujem prodajem,kucaj nerite i videćeš oglas..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mene opet. Smanjila sam svetlo na 3-2-3, menjam vodu na 3 dana ubacila jednog ancistrusa. Ova riba me je oduševila. Struže alge gde i koju stigne, gde god je nadje.
Sutra mi stiže pojačanje u biljkama pa se nadam da ću ubrzo uravnotežiti uslove u akvarijumu. Mnogo bolje to sve sada izgleda, mada su biljke i dalje bez nekog smisla posadjene, ali trenutno ne težimo savršenstvu.
Tako da za sada imam onog lažnog sijamca koji isto pristojno jede alge, dva korija + ancistrusa, da i neplanirane puževe.

Image

Hranim samo korije, jednom dnevno, uveče kada ugasim svetlo. Sad koliko oni pojedu a koliko im laznjak uzme ne znam. Pitanje, da li je potrebno hraniti i ove dve ribe posebno ili da se snalaze sa algama?
Nisam uspela da nadjem koje alge jedu ancistrusi, a koje lažni sijamac, a koje puževi amazonci ili crni šlemovi ili nerite. Ako bi me neko uputio bila bih zahvalna.
Drugo pitanje do kada je u redu da držim ovaj režim sa smanjenim svetlom i izmenom vode na tri dana tj. da li je potrebno da ubacujem neki preparat protiv algi?
Treće pitanje, da li da ubacim odmah i namenski neke puževe ili da ih ostavim za kasnije kad i ako ove ribice prestanu da jedu alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras dodavati posebno svi jedu jedno te isto i kori i anci i "sijamac", spiruline tablete, lisnatu, granule..

Puzevi amazonci jedu biljke kad nemaju dovoljno hrane tako da ne znam koliko ti je pametno da ih drzis u biljnom akvarijumu, u prirodi znaju i da izadju van vode jedu bilje i vrate se.

Slemovi ce ti brstiti alge kao i nerite koje se pojave prirodnim putem u akvarijumu , s tim da slemovi mozda i prihvate spirulinu, ali nerite samo ono sto se stvori u akvarijumu.

Ne moras nista ubacivati protiv algi ukoliko se stanje ne popravi kroz mesec dva, prati situaciju pa regulisi i fotoperiod tj povecaj za po pola sata pa opet prati stanje.. i tako dok ne dodje u neki balans dok koji tebi odgovara.

Te ribe nece prestati da ti jedu alge sem u slucaju da previse postanu lenje pa se hrane samo onim ato ubacis u akvarijum kao npr anciji kad omatore, dodju na velicinu 5-6 cm.

Sto se tice dodavanja puzeva gledaj da ti bude neki maksimum na 5L vode 1 neritina dunavska, ne znam da li si ih nasla i ubacila vec u akvarijum, ali ako se razmisljas da li da ih dodajes nek to bude neka kalkulacija koliko na kolkko L vode. Amazonci u biljni akvarijum nikako, slemovi 1 na 10L isto toliko i nerita zuto crnih zebrastih ili korona koji se mogu naci po sopovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujem se na vremenu koje ste izdvojili za odgovor.
Podrška mnogo znači.
Nemam još puževe a i ostale ribice će još malo da pričekaju, dok biljke malo ne na bujaju.
Ubacila sam i nove biljke i sad samo treba da čekam.
Računam da će one pripomoći u konačnom uspostavljanju ravnoteže.
Trenutno to izgleda ovako.

Image

Ja sam lično zadovoljna jer za sada je sve pod kontrolom, a izgled će se sa vremenom i sticanjem iskustva menjati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skromnih 54l pubicna__kost Akvarijumi 11 Sre Maj 06, 2015 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License