Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel primo 70 početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdra svima,
totalni sam početnik glupak i u planu mi je da uzmem akvarijum juwel primo 70 pa me intresuje Vase misljenje o ovom akvarijumu(pumpa, filter, svetlo....) takođe pokušao bi da uradim postavku kao što je na sledećem linku proizvođača https://www.juwel-aquarium.co.uk/Service-juwel/Set-up-examples/Setup-6/ pa me interesuje da li neko zna koja je to podloga i kamenje i njie mi bas jasno to što piše za co2 jel to dodatni uređaj il šta već
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2019 6:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crni sljunak, lava kamen, a co2 ti nije potreban (ovde je dodat zbog snimka da bi sto pre bio gotov akvarijum) pusti biljke da se sporo razvijaju.

Sto se tice samog akvarijuma (sve zajedno sa filterom, grejacem, rasvetom) neces pogresiti, jos ako ostnes na istim biljkama milina.. mada ima tu jos gomila koja bi mogla da raste pod slicnim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, e sad interesuje me jos i ovo:
Da li su potrebne neke dodatne modifikacije filtera ili je ovo dovoljno sto se dobije u kompletu posto sam na dosta snimaka video da menjaju sundjer koji se dobije sa nekim biomedijumom(neke kuglice , rolnice i sl.)?
Da li je taj crni sljunak je dovoljan za ove biljke ili mi je potreban jos neki dodatak za podlogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2019 6:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi da pomesas tropikin soil (crne je boje) sa crnim sljunkom tj soil stavis ispod sljunka imaces prehranu za biljke dovoljno ti je i mini pakovanje od 3 kg. Mada ove biljke mogu da rastu i bez hranjive podloge ali ne toliko kvalitetno dok akvarijum ne dodje u neki balans za oko pola godine tj dok se ribe dobro ne ise.. znas na sta mislim. Mozes i jednu carapu (dokolenicu zensku) da napunis sa malo zemlje i da je rasiris po dnu na sredini jos jednostavnija varijanta jer ipak ce ti biti bilje u centru (ako ides sa tom postavkom kao juwel primer sto je).

Sto se tice filtera zavisi od broja riba ali taj filter moze da podrzi do 15 riba do 4cm uz redovnu zamenu vode i jednom mesecno pranje sundjera, naravno u akvarijumakoj vodi. Nije neophodno ali moze u taj filter da se ubaci sera siporax mini poboljsace biolosku filtraciju i moze da produzi interval izmedju menjanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno u akvarijumu imam 8 ribica i to 4 platike 3 koridorasa i jednog plehostomusa a od biljaka imam bacopa monnieri, lobelia sp mini, hygrophilia cor. siamensis i cryptocoryne becketti i 5 kamena. Hteo bi da ubacim jos koju ribicu pa mi je potreban predlog-savet koje bi to mogle da budu. Ovako mi akvarijum deluje prazno vide se samo platike koje se non stop jurcaju okolo koridorase skoro ni ne vidim slične su boje sa podlogom i samo vršljaju po dnu a algar ili je na staklu ili na listovima hygrophilie
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi par apistograma ciklida ili palmeri kraljevska tetra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 6:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jatne ili neki par sto se izdvaja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve jedno bitno da ne dođe do konflikta sa ovim što ima unutra, takođe sve zavisi šta ću naći ovde u prodavnici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije sve jedno,moras da budes konkretan.
Prvo vidi sta ima u prodavnicu i sta ti bi hteo,jel vec imas neke ribe unutra.Mozes zebre,guppy,neonke,moly.Plecostomus nije za taj akvarijum,menjaj ga kasnije za ancitrusa nekog ili otoa ako hoces tu vrstu.Ja bi tu,8 neonke,2 koria,1 ancitrusa,1 otoa,2 moly,2 plati,4 nerite,neku kozicu,bez co2,bez djubrenja,redovna izmena vode,mirna Backa,uzivaj.
A biljke ne moras kao na snimku,Sto kaze lenstina imas ih na gomile,bacaju se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam jos 5 neonki i jednog borca sad ih je ukupno 14 u akvarijumu, da li da se zadrzim na ovim broju ili moze jos neka ribica da se doda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad se zadrzi pa za nedelju dve vidi kako je stanje sa akvarijumom i filterom pa proceni koliko jos moze da se doda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2020 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je nesto napalo ove biljke na fotografijama ili su to alge


Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2020 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polako sa ribicama dok se sistem ne stabilizuje...ja sa skoro 200 l imam samo 15 ribica...jel imaju podlogu neku biljke ili prihranu,kakvo je svetlo,co2..to sve mora da se uskladi da bi biljke bile zdrave da ne dozvole algama da pobede
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vojche




Registrovan: 29 Nov 2019
Poruke: 0
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2020 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je jbl aqua basis plus, svetlo novolux led 8w radi oko 15 casova bez CO2 i prihrane temperatura vode 25 stepeni.Biljke su se lepo primile i krenule ove iza sam i skracivao da ne izadju napolje, posle zamene vode kao da je sve poslo naopako. Vodu menjam svakih 7 dana 25l prokuvana cesmusa odstojala 24h, na ribicama nisam primetio promene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2020 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svetlo je slabo,moje mišljenje....što prokuvavaš vodu to mi nije jasno aj što stoji to zbog hlora,hlor ispari za 24 sata ni to nije problem...evo moj direkt sa česme i to Beogradske raspale vode,50 posto nedeljno u prvih par nedelja sam čak dva put nedeljno 50 posto...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License