Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman EF 4 ili Eheim Classic 2217 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki filter je dobar na neki način. Neki je jeftiniji (npr atman) pa mu je to prednost, neki je jako tih (npr eheim proff 3) skoro da se ne čuje, te mu je to prednost, neki je lak za održavanje uz pristupačnost dodatnih filter materijala (npr jbl cristalprofi). Možemo ovde "bistriti politiku" još dugo o kanisterima, što i nije loše, ali, nema dobrog filtera bez dobrog filter materijala i bez pravilnog korišćenja tj. održavanja. Sve nove generacije kanister filtera lepo rade, samo su neki pravljeni od kvalitetnijih materijala, koji će učiniti vek kanistera dužim i sa manje kvarova, ništa drugo. E sad, ako nekome smeta da bude bučniji (npr tetra), onda izabere tiši (npr jbl) itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 2:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eihem dolazi sa vrhunskim materijalom unutra, jbl isto nije los, mislim da ne mora nista da se doda.
Sto se tice tetre kod mene se ne cuje... ja ne znam sta moze tise od toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eheim zavisno od tržišta i modela ali recimo Classic ili dođe samo sa sunđerima ili sunđeri i neki njihov bio substrat koji spada u dobre filter materijale. Nije najbolji ali je dobar. Ja sam dobio samo sa sunđerima i kupio seachem matrix.

JBL stigne uvek full opremljen sa njihovim micromec filter materijalom za biološku i sunđerima za mehaničku(od grubljih do finijih). E sad ja sam već imao seachem matrix ciklirani i sam prodavac je nudio na poklon kilogram seachem denitrate pa sam ta dva iskoristio za biološku umesto JBL micromec. Nije mi delovao taj micromec nešto preterano porozno a i svakako nije bolji od seachem-a. Kasnije kad sam oformio novi akvarijum sam iskoristio jedan deo tog Micromec filter materijala za Eheim classic 150 i ok je filtracija. Tako da i ne mora da se menja niti bi ga ja i menjao da mi nije stiglo kilo seachem denitrate uz sam filter.

Što se tiče rasporeda to ćeš uvek i na svakom filteru morati da menjaš jer niko od njih to ne radi logično. Uvek ide grubi sunđer kao taj neki predfilter pa onda odmah stave biološku pa onda posle biološke finiji sunđer i vatu ili sunđer od aktivnog uglja na kraju. Kod mene će uvek da ide grubi sunđer, finiji sunđer, vata da mehanički skroz očiste vodu i onda samo biološka do kraja. Isto svi oni predviđaju da je dovoljna jedna korpa biološke filtracije a u ostale se doda gomila sunđera ali ja više volim samo jednu korpu sunđera+predfilter sunđer i onda sve ostalo biološka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel probao neko Aqua Zonic Aqua Pro 1200?
Skroz jeftino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

do kolko para hoćeš prodaje moj prijatelj eheim profe 3 ja mislim sa sve filter materijalom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj jedna buba.. jel ste racunali koliko koji trosi struje i da li je isplativije uzeti neki za 5-6 hiljada koji trosi 35-40W ili uzeti neki od 15-20 hiljada koji trosi 10-15W, a da ne spominjemo razliku u kvalitetu samog kanistera? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PetarOdin ::
do kolko para hoćeš prodaje moj prijatelj eheim profe 3 ja mislim sa sve filter materijalom

Sve zavisi od specifikacija, starosti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Aj jedna buba.. jel ste racunali koliko koji trosi struje i da li je isplativije uzeti neki za 5-6 hiljada koji trosi 35-40W ili uzeti neki od 15-20 hiljada koji trosi 10-15W, a da ne spominjemo razliku u kvalitetu samog kanistera? Smile


Struja nam je najjeftinija u evropi, tako da za to ne treba brinuti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeh Eheim Classic 2217, star 2-3 meseca.
Staje više filter mase nego u mom prethodnom Eheim Professionel 3 2071. Gruva jače, a izlazno crevo mu je tanje tako da ima još veći potisak, pravi jaku cirkulaciju pa ću moći da prodam stream pumpicu Very Happy
Malo je bučniji od Eheim Professionel 3 2071, ali meni ne smeta pošto je u drugoj sobi Very Happy

Za sada... zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prodajem rasvetu EHEIM powerLED dayli... senkasenkasenka Ponuda 2 Ned Sep 25, 2022 9:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License