Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa podlogom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Ovih dana, formiram akvarijum i kao podlogu odlucio sam se za JBL Aqua basis i JBL Manado... Postavio sam aqua basis, manado oprao u vise voda i sve lepo postavio. Ali problem se javlja, kad god dotaknem podlogu, ona se podize i bar 30% ispliva na povrsinu.Cak i mlaz iz pumpe sam morao da usmerim ka povrsini, jer hoce da da ga izdubi i napravi rupu u podlozi.
S obzirom da sad treba da posadim biljke, a imam ih u vecoj kolicini, bice mucno posaditi ih.
Imate li neki savet? Da li je neko imao iskustva sa ovom podlogom, eventualno neki problem kao ja? Sta da radim? 🤔🤔🤔
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ta manado je ko tropikin soil čudi me da se diže...izvuci vodu napolje ostavi malo pa onda probaj da sadiš,ili ako imaš neki pesak za dekoraciju stavi preko...ja sledeći skejp prelazim na lava soil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moracu skroz da ga ispraznim.Doduse kad sam postavljao Manado, onako vlazan je bio skoro blatnjav, mislim da ce biti zgodno za sadnju... Ali me nervira sto sada kad je pun vode,na svaki kontakt, ispliva veliki deo na povrsinu.
Ne bih stavljao neke kamencice preko njega, jer mi se bas svidja boja, izgleda bas prirodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

inače se bolje sadi kad je prazan ali vlažan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi ga, nemoj čačkati, rasturati. Svakako treba akvarijum da se formira Smile
Manado je podloga koja radi na principu razmena katjona tj jako je porozna. Trenutno je puno zarobljenog vazduha u njoj. Sleće se vremenom. Jedna je od "lakših" podloga i biće mekša sve dok se biljke ne ukorene. Dobra podloga pogotovu ako budes koristio hemiju kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavljas vode 1cm visine koliko je soil, sadis biljke i ostavis ih emerzno nedelju dana, preko obavezno folija da se ne bi osusile i fajtalicom ih prskaj jednom dnevno, posle nedelju dana ako se i dalje dize sacekaj jos nedelju, taman ce bilje da se lepo ukoreni. Kad prodje dve nedelje napunis akvarijum do kraja i ispraznis tu vodu jer je ta voda "budjava" ali ima dobrih bakterija u njoj i pomoci ce ti kod filtera, ali obavezno baci prvo punjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliko hvala na savetima... Javljam se kroz koju nedelju sa slikama novog akvarijuma 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License