Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skromnih 43l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ravnoteza se uspostavlja izmedju riba, biljaka, mikroorganizama a preko vode. Ako nesto od toga nema onda nema ni ravnoteze. Takodje, oko neceg ima vise , drugog manje opet je disbalans i onda krecu bolesti, alge, neki drugi organizmi .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 4:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rečenica je skroz na mestu, teoretski mogu da je razumem ali šta bi sada praktično to sada trebalo da znači?
Zbunjuje me.
Da ubacim i ribe i puževe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ribe za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se javim da je sve pod kontrolom. Ubacila sam ribice kada ste mi rekli😁 i za sada u harmoniji žive 5 crnih tetri, 5 zebrica ( 2 crvene i 3 plave), 2 koridorasa, 2 anciatrusa i 1 gara. Po malo imamo problema sa tačkastom algom,nešto od biljaka je propalo ali kapiram da je to sve normalno.
Ove zebrice su unele živost u akvarijum i one i tetre plivaju svuda i po sredini i u gornjem delu, dole baš ne silaze😊
Imam nameru još biljaka da ubacim.
Napravila sam mali usisivač od šprica i creva i super funkcioniše, jes alo duže traje zamena vodw ali bolje i detaljnije nego kad u 30 sekundi ispraznim svu vodu.
Eto, samo toliko. Kad se malo razvijemo javljam se ponovo.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SImpaticno:) Ima mesta za unapredjenje ali to ce svakako doci vremenom ako se zadrzis u hobiju. Inace crne tetre bas odavno nisam video kod akvarista. Bas steta sto su se mnogo vrste totalno zaboravile pod najezdom novih skupljih vrsta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2020 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene.
Image
Imali smo tri uginuća do sada, alge su pod kontrolom, sada se trudim da održim floru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2020 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Počela sam da dodajem Profito i Af carbon, samoinicijativno i za sada nema velikog napretka, ali ni propadanja. Kad pogledam prethodnu sliku mogu da zakjučim da je jedino echinodorus biljka koja se od početka nalazi u akvarijumu dok je ostalo manje ili više neuspešan eksperiment.
Ubacila sam i tri puža😊 i mada sada mnogo više prljaju akvarijum, svidjaju mi se ovi žutaći.
Image
U najskorije vreme ću morati da menjam i svetlo i filter pošto mi ovo što imam nije odgovarjuće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2021 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li noviteta u akvarijumu za ova dva meseca? 😊
Da li se razlistalo bilje još više?
Ja nisam od pomoći za neke veće savete, ali bih ti predložila samo jednu stvar. Dodaj crnu pozadinu na akvarijum, ne onu šarenu. Imaš da kupiš samolepljivu. Neverovatno je koliko sve drugačije izgleda. Biljke i ribice još više dolaze do izražaja. 😊😊😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu. Probaću to sa pozadinom. Ima novo svašta, loše. Uglavnom mi je bilje propalo😑 osim echinodorusa koji se razbokorio i od jednog za evo godinu dana imam dva. Upravo sam menjala vodu pa ne bih da slikam sada.
Dodajem tecni af carbon po pola ml i profito 0.2 ml. Ne znam jel smem to da kažem🙈
Istražujem još, eksperimentišem, probavam, dodajem, sklanjam, učim. Ali izgleda da ne radim nešto kako treba. Kapiram da mi ni filtracija nije dobra, ni svetlo, al računam da nije ni tako loše za početnika i za manje zahtevne biljke. Ne znam ni sama, samo ne odustajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2021 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nahvatala se zelena tackasta po listovima spororstucih biljaka. Anubias gracilis mi se skroz sprzila. Sad sam je sklonila sa svetla, vezala za kamen i stavila u podnozje echinodorusa, isterala je novi list koji je juce bio dobar, dnas ga pola nema kao da se istopio.Videcemo sta ce ostati od nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2021 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žao mi je zbog tvojih gubitaka, ali ne odustaj. Početničkih grešaka uvek ima i mislim da nema osobe koja nije imala neki kiks. Držim fige za dalje. 😊😊😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2021 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam Anubia gracilis i izgleda da ne uspeva pod vodom smo emerzno (iz Rainforesta naručena) ,trajali su oko godinu dana oni kupovni listovi emerzni,a svi novi pod vodom izrasli nikakvi, zakržljali, krivi, mali,tako da ako je do nje nemoj da se brineš ostale nane,glabra,barteri i angustifolija mi normalno u istim uslovima rastu.Za te ostale stabljikaste je verovatno slabo svetlo tako da se drži anubia ,cryptocoryne imicrosorum sa postojećim ili menjaj za jače i bolje ako hoćeš više vrsta da gajiš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
draganaz




Registrovan: 18 Dec 2019
Poruke: 1
Lokacija: Beočin

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2021 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@chaosad hvala, na rečima utehe😊
Trenutno nisam u situaciji da menjam svetlo tako da će za sada ostati ovako kako je. Hval i za savet pokušaću da se orjentišem na te najmanje zahtevne biljke koje će izdržati postojeću rasvetu. Za sada.
Htela sam nešto da pitam. Hoću da premestim taj jedan od dva, echinodorus (po mogućstvu i njega nekako da ne uništim) i da dodam, zamenim podlogu u smislu izvadim vrećice sa prvobitnom zemljom i zamenim za zaledjenu zemlju rf izmešanu sa osmokotom. Zanima me da li treba/moram prilikom tog zahvata da izmestim ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2021 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kad menjam podlogu, uvek ribice idu napolje.
Prvo njih premestim, onda sklanjam vodu, šljunak, zemlju...
Onda dobro operem akvarijum, pa sve od početka. Postavim osmokot, hranljivu podlogu (sve uzimam od RF), pa onda ređam šljunak, biljke, itd.
Ima tu posla, pa se pripremi.
Pripremi dovoljno odstajale vode na vreme za taj poduhvat.
Srećno i postavi neke sličice kad sve središ. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Feb 16, 2021 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da napomenem da iako vratis odstajalu vodu akvarijum nece biti zacikliran sto bi jos nekako i proslo da imas samo inertnu podlogu. Ovako ti stavljas podlogu punu djubriva koja ce svasta da ispusta u pocetku. U vise navrata sam imao katastrofu u takvoj situaciji.... Poslednji put pre 6 meseci u akvarijumu sa sevelijama.... Na brzinu sam ocistio podlogu i dodao hard, sipao komplet zacikliranu vodu iz drugog akvarijuma i rezultat je bio polovina uginulih riba. Sevelije su ribe dna pa su posebno pogodjene kao i koridorasi npr... Druge ribe ce lakse ovo podneti ali nije bas stos da ribe teras da nesto podnose.... Predlog je da ih nekome das na cuvanje ili poklonis ili da sam pripremis nesto kao karantinski privremeni akvarijum gde ces ih drzati dok se taj malo ne stabilizuje. Srecno i salji slike kad ga sredis🖐️
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skromnih 54l pubicna__kost Akvarijumi 11 Sre Maj 06, 2015 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License