Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Smrad na kiseli kupus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
emiru

Registrovan: 15 Feb 2020

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2020 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnik sam u akvaristici. Kupio sam formiran akvarijum od 200L, ima dve pumpe atman 305. U filteru imam filc, dva sundjera ukupno jedno 10cm, juce sam kupio siporax u mrezici i postavio, ispod toga su one plasticne kugle pa pumpe. Akvarijum ima raznih ribica, skalara, ancitrusa, coridorasa, black moly, ksifo. Na dnu je kvarcni pesak.

Problem je sto povremeno nakon hranjenja osetim smrad koji podseca na kisali kupus. Voda je inace bistra, na 26 stepeni. Kada nahranim ona se malo umuti, i cini mi se da to uzrokuje miris.

Jos jedna stvar da napomenem, a to je da je puz amazonac polozio jaja na suvom, ne znam da li ona smrde.

Pre sam ispumpao vode u kofu, i ona nije smrdela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2020 11:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista

Registrovan: 24 Dec 2017

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miris izvuče aktivni ugalj, uglavnom... nekada ni on ne može da pomogne. Kupi ili Seachem ili EasyLife sredstvo za cikliranje akvarijuma i koristi ga po upustvu koliko već piše da se dozira previh 10tak dana pa posle jednom nedeljno dok ne potrošiš bočicu. Akvarijum ti se najverovatnije ponovo ciklira.
emiru

Registrovan: 15 Feb 2020

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update: Miris se jutros ne oseca.

Provalio sam da je do hrane. Voda talasa od pumpe za filter koja na povrsini ispumpava, pa kada hranim ta hrana se sliva po pregradnom staklu koje je blizu nivoa vode i ona usmrdi.
Ne znam ko je proizvodjac i koji je rok trajanja te hrane koju koristim. pokusacu da vodu iz filtera usmerim malo nize da manje talasa. Ovo sam ovako postavio jer mi je unosilo i kiseonik u akvarijum pa nisam morao da palim vazdusnu pumpu.
Wistler94
Akvarista

Registrovan: 23 Apr 2017

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ubaci kupus i imas zimnicu
hattrick1980
Akvarista

Registrovan: 06 Sep 2019

PorukaPoslao: Pon Feb 17, 2020 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodaj još malo te keramike, barem 2 vrećice.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Smrad u vodi akvarijuma brankotomic Početak u akvaristici 9 Ned Maj 24, 2015 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nana,limun,kupus.... :) trna88 Biljke 9 Sre Dec 25, 2013 12:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker