Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2020 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno kupi Easy start i stavi ga po uputstvu. sto se tice pumpe za vazduh trebace ti kad se budu ribice i biljke nastanile jer Juwel pumpe ne razbijaju povrsinu... cesmica se okrece blago ka dnu da bi cirkulacija vode bila dobra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2020 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2020 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se sekiras sto imas kojesta u akvarijumu. Sve je to normalno za pocetak. Samo strpljivo. Ne znam kakav sljunak imas ali ako se tebi svidja ne vadi ga.Uzmi malo zemlje za cvece i pomesaj sa vodom da dobijes blato. Razvuci blato na neku tacnu da bude debelo oko 5mm i stavi u zamrzivac da se zaledi. Kad se zaledi izlomi ga i te komade zavuci ispod sljunka gde planiras da imas biljke. Kod mene je tako i nista ne fali
Smanji svetlo na 4-2-4, pusti jedno 3 nedelje da vrti do ubacivanja riba i ubacuj ribe po malo.
Menjaj vodu 30% nedeljno
I nemoj sa hemijom da preterujes
UZIVAJ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ognjenn
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2020 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ASX

Kupio sam Easy start i pumpu za vazduh. Okrenuo česmicu blago na dole, hvala na savetu! Smile

@Djordj

Sada ću da umesim zemlju i vodu i da stavim da se zaledi, mislim da će do ujutru da bude zamrznuto. Pitanje, kada izlomim zemlju i postavim ispod peska, posle koliko otprilike mogu da zasadim biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
akuar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2020 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes odmah da zasadis biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ognjenn
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2020 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasadio sam ih odmah i sve su se oporavile, još sam im dodao Sera Florenette ispod korena moguće je da im je i to pomoglo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam takodje JUWEL 125, stavio podlogu za biljke, preko toga sljunak.
Nakon toga sam napunio akvarium i dodao dva preparta Easy start i Filter medium. Voda se nakon 3 dana nije izbistrila od ova dva preparata iako na uputstvu kaze da bi trebala da se izbistri nakon par sati.
Filter je ova tri dana radio koliko i svetlo, 8h dnevno.
Sad na oba preparata pise da se muckaju pre sipanja sto naravno nisam uradio, da li da krenem iz pocetka ili ima nade da ce se voda izbistriti ?

U akvarijumu trenutno imam samo par biljki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro shvatio, filter radi 8h u toku 24h?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan_91
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2020
Poruke: 16

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2020 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ako sam dobro shvatio, filter radi 8h u toku 24h?


Shvatio sam gresku, filter sad radi 24/7, dodao jos 10-ak l vode - nije bio na min, i u roku od par h se voda razbistrila. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2021 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao,je l mogu da ubacim filter masu iz stabilnog akvarijuma koji je odstojala cesmovaca: ph oko 7.5ph i gH 15+ u nov akvarijum gde planiram da drzim ramireze i gde ce biti Ro voda (6.6ph i ~2 gH).Dakle pitanje je da li ce pomoci pri cikliranju akvarijuma i da li se nece desiti nesto nepozeljeno u samom balansu sistema,poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License