Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prihrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege,kako zbrinuti biljke sa prihranom na 10 dana odsustva?
Rasveta i co2 su mi na tajmerima a kako cu sa prihranom?
Jedino sto mi pada na pamet da doziram unapred za te dane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 8:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, nikako unapred.

Ostavi bez đubrenja taj period, ako ne postoji način da nastaviš sa dnevnim doziranjem kako si do sada radio, mislim da će manje štete biti ako ne đubriš, nego ako preteraš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda bih zemljace trebao malo da usporim metabolizam,svetlo,co2 za taj period da bi stagnacija bila neprimetna m?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od stabilnosti sistema. Koliko je sve staro, koliko u podlozi ima hrane itd. Ja recimo dodajem đubriva u tri doze pa kad idem na odmor sipam sve tri doze odjednom. Nikad se ništa nije desilo, kad se vratim nema algi nema problema. Ima situacija kad ništa ne doziram nedelju dana jer nisam promenio vodu npr i ništa se ne dešava.
Dešavalo mi se i da sam smanjivao intenzitet svetla za recimo 30% kad idem na duže od 10 dana jer ne mogu da doziram za dve nedelje unapred jer bi to bilo previše i isto je odradilo posao.
U suštini sve zavisi od tvog sistema ako je stabilan ne bi trebalo da bude problema ni sa malo manje ni sa malo više đubriva.

Nekad kad sam dozirao dnevno sam upadao u mini probleme kad idem na duže, bilo je ili green spot alge ili neke čupave u zavisnosti da li je falilo nečega ili je bilo previše ali opet to su smešni problemi i to se reši jednim čišćenjem i menjanjem vode i to je bio akvarijum bez CO2 sa poprilično jakim svetlom pa je ta reakcija vrv bila povezana i sa činjenicom da nisam 7-10 dana dodavao easy carbo.
Stabilan CO2 i svetlo, plus zdrav i zreo sistem i ne bi trebalo da imaš problema ni sa malo manje ni sa malo više đubriva za tako kratak period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tropica tečna prihrana WoodyAllen Hemija 32 Pon Mar 07, 2016 3:23 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tropica prihrana za bilje Gangster Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 28, 2016 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prihrana biljkama Coa' Biljke 3 Sub Maj 02, 2015 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Aminokiseline - tecna prihrana Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 18, 2015 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset i prihrana Elud Podloga 0 Pon Feb 02, 2015 12:37 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License