Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje novog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na novom drvetu ma koliko ga pripremao uvek se pojavi taj bakteriski film...belicata magla...ili kao sluz. Nije nista strasno, ancistrusi, sevelije, gastromizoni a vrv i vecina drugih ´sisaca´ voli to da copa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 8:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ,Malini,Liscu i Baia-u na odgovoru ,samo u vezi temp da smanjim ili ostavim ovako,sada je 25,2-3 stepena

poz Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 05, 2020 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi na 25. Nema potrebe za menjanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tri ancija,jedan sere ko slon a kamoli 3 😀😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2020 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahahaha,makar ce biljke lepo da porastu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje u ustajalu vodu koja se nalazi u kalnisteru sipati fmm ili ne,

ako je odgovor da,recite kada,dok je u kalnisteru ili posle sioanja u akvarijum.

Hvala unapred na odgovoru Smile

(ps. koliko smem da drzim vodu u kalnisteru)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o5 nisam stavio naocare Smile

sipanja*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos jedno pitanje koje bi mi preporucili pilot ribe,ja sam mislio 1 muzjaka black moli i 3 zenke a vi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 13, 2020 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FFm u akvarijum na celu količinu vode, posebno filter nemora.Ribice za cikliranje stavi one koje hoćeš inače da držiš u buduće samo po malo dodaj a ne to đubre od crnih moli da ti okupiraju akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu u kanistere sipaj 24-48h pre dodavanja u akvarijum a ffm direkt u kanistere kad sipas ti svezu, tacnije sipas cep dva tri koliko ti ide na jedan kanister i onda sipas vodu da se to lepo pomesa sacekas 24-48h i u akvarijum.

Mozes moli slobodno kao pilote.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar nemaš već ancije kao test ribe? Ako su oni živi već neki period i ako redovno menjaš vodu dodaj lepo šta želiš ali polako. Moli su velika greška pogotovo mužjaka i ženke, to je napast koje nećeš moći da se rešiš i koja se konstantno razmnožava, znam zvuči primamljivo ali nije jer ih bude previše i to zagađuje vodu na tu tvoju filtraciju i litražu nikako. Ja sam endlera morao da se rešim u akvarijumu sa white fin tetrama I još dva jata drugih tetri i apistogramama a one kidišu na sve što se kreće, jer je uvek uspevao neki mali da endler da preživi i konstantno im se broj povećavao tako da za moli ne smem ni da mislim šta bi se desilo. Tri ancija su već dovoljno veliki zagađivači, odnosno biće pošto kontam da su sad mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2020 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigle ribice u akvarijum,za pocetak 10neonki,6koridorasa pandi i 6 zutih tetri Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima!

Nazalost morao sam opet da formiram akvarijum pre par dana, nakon vise od godinu dana, u roku od nedelju, dve sve gupike su mi uginule od razlicitih vidljivih simptoma, ispostavilo se da je dolbsy bolest pa sam odlucio sve iz pocetka da krenem. Prokuvao sljunak, iscetkao staklo, sve sto ide nazad, izribao prvi put filter. Odlucio sam da ne vratim sada rasprasivac vazduha, za gupike mi trenutno verovatno ne treba, barem ne do leta ili nekih vecih temperatura.

I sad mi bode oci to sto imam bas dosta sitnih mehurica/baloncica u vodi, ne znam jel treba tako? Ranije nisam obracao paznju jer je bio ukljucen rasprasivac pa su naravno uvek bili vidiljivi veci baloncici, sada sam se vratio iz petshopa gde sam kupio ribice i naravno zagledao njihove akvarijume i video da se nigde ne vide ti sitni mehurici, samo kod mene. Na slici izgleda dramaticnije nego uzivo zato sto se pomeraju pa su razvuceni dodatno, ali vidite otprilike... Jel treba tako da bude ili ne? Ne secam se kako je bilo pre nego sto sam stavio rasprasivac.

Probao sam eto cak i ceo filter da potopim kao i prskalicu filtera (na slici se vidi da nije bas skroz skroz ali otprilike) da vidim da li ce se smanjiti i nista...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PetarOdin
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2019
Poruke: 16
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

proćiće ti mehurići bez brige...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2020 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PetarOdin ::
proćiće ti mehurići bez brige...


U cetvrtak sam startovao sve, tj. sipao vodu filter je bio dosta iznad nivoa vode prva 2 dana, danas sam ubacio ribice i jos malo spustio filter, nadam se da ce se smanjiti narednih dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License