Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povređena tetra Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Nov sam u akvaristici, akvarijum je nedavno formiran a ribe su u njemu oko 3 nedelje, neke nedelju dana.
Imam 2 tetre, jedna od njih (na snimku) je od početka prilično agresivna i stalno je jurila druge ribe, druga je "normalna" pa čak i bezi od ove prve.

Danas sam primetio da čudno pliva, čini mi se da joj je desno peraje povređeno, slabije ga pomera i pliva uglavnom u krug, ponekad se zakuca u kamen ili pesak pa par minuta samo leži na dnu, kad se oporavi opet malo pliva u krug i tako stalno.

Da li postoji šansa da se oporavi ili da je odmah izbacim iz akvarijuma? Možda da je prebacim u drugi akvarijum bez podloge, kamena, biljaka, filtera... (kugla koja je nekad služila za japanke)?


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 10:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2020 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebaci je u karantin dok se ne oporavi i nabavi jos 5-6 tih tetri ukoliko ces da ih drzis u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2020 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman sam pripremio taj drugi akvarijum i onda sam video da je uginula.

Za te tetre mi je rečeno da je ok da budu samo 2, ali kontam da bi im bolje bilo u jatu, mislim da nemam prostora da nabavim jos 5-6 tetri pa ću verovatno ovu drugu pokloniti nekome ili zameniti za nešto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ember tetra potraznja popindeed Tražnja 3 Uto Nov 17, 2020 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red lizard, mramorna sekirica i ember... Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License