Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malci gupika genetika ili nesto drugo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz,

Pre nekih mesec dana, uzeo sam 10 zenki albino red gupika preko kolege odgaivaca koji vazi za jednog od boljih i cenjenijih..,elem desilo se da su ribe nakon 10 dana u mresnom akvarijumu pocele da skupljaju repove i naravno morao sam ih skloniti. Uspeo sam da izvucem nekih 50 tak malaca od 3 zenke, prve 16.01 druge i trece nekih 7 dana posle. Odgajani u kotilici nedelju dana posle su prebaceni u 25l gde su i sada. Desilo se isti problem, male ribice sve do jedne imaju skupljene repove! Molim iskusnije kolege za sugestije. Hrane se raznolikom hranom, redovna izmena vode i solidna filtracija. Uskoro cu okaciti i slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 11, 2020 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 11, 2020 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2020 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kvalitet vode utice na repove. Par sunjer filtera resava situaciju kao i ceste zamene vode. Manje hrane plus dodavanje zelenih algi pomaze u vracanju u prvobitnu formu plus dodaje na izgledu. Ubaci i neku mahovinu da kidaju kad ogladne, imas korenje pistie/limnobiuma ne vidim lepo preko fotke, ali i to jedu.

Kontaktiraj odgajivaca nek ti kaze sta radi sa ribom pa radi isto makar dok ih ne naviknes postepeno na uslove koji tebi odgovaraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milivoje Lampa
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2020
Poruke: 108
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2020 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi treba mi pomoc imam malce gupija i zutog molija prebacio sam ih u poseban akvarijum gde je temperatura podesena na 24 stepeni da li je to ok tempreatura ili treba vise. Unapred hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2020 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba više. Ja i jedne i druge gajim i razmnožavam bez ikakvog grejača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2020 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada je u pitanju albino, da li su golubovi, pernata živina, ili šta drugo, takođe i ribe, veliko je pitanje šta su im bili baka i deka ,pradeka itd, tako da se nikada nemože sa sigurnošću reći šta može da ispadne od mladunaca, što se skupljanja repa tiče
u pitanju je neki nedostatak koji vremenom završi sa death ili se oporave. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komentarima! Nisam se javljao jer sam pratio situciju..Mogu se pohvaliti da su se malci izvukli i dobro napreduju., vec su poceli da dobijaju finu boju. Izgleda da je problem bio u hrani. Na preporuku Lisca sam poceo da mladj hranim tetra diskus hranom i cim sam pojacao proteinsku hranu preporodile su se. Kombinacija biljne i proteinske iz naravno microcrve daje odlicne rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milivoje Lampa ::
Ljudi treba mi pomoc imam malce gupija i zutog molija prebacio sam ih u poseban akvarijum gde je temperatura podesena na 24 stepeni da li je to ok tempreatura ili treba vise. Unapred hvala na odgovoru


Sasvim ok. Samo si omanuo mesto gde si postavio pitanje.

Jedno pitanje za sve članove: Kako bre možete da dopustite da se nešto zove albino red?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 6:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Roflmao pa drugi im dali ime jer su spajali albino i full red i nazvali ih albino red, mada mnogi kazu imamo albino red ali ne znaju da imaju samo full red jer su im oci crne, a plus sive zenke ne belo prozirne.. kod te linije treba dosta sortiranja da bi se odrzalo, pojedini odgajivaci grese kod prepoznavanja sto je zalosno al sta ces uvaljuju ljudima koji tek ne znaju jer ne znaju sta ce sa tolikom ribom. Sva sreca pa ima pojedinaca koji se bave gupijima ozbiljno.

Npr snake skin cobra i snake skin mosaic nebo i zemlja, kod nas u vecini prodavnica se vode i jedni i drugi pod pogresnim imenima da ne spominjem prodavnicu gde su uvezli kumara sunrey prelepe muzjake, a nazvali ih mosaic.. al ajde sta ces da ih ispravljas kad oni znaju najbolje sta imaju u ponudi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike malci shpider Na poklon 3 Čet Dec 16, 2021 12:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License