Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadim sve napolje, biljke, hard, podlogu.
Radim dezinfekciju akvarijuma i novih panjeva, pa nakon toga stavljam novu podlogu.
Od biljaka ću zadržati samo Aponogeton, velike anubije i par Altenathera koje ću prethodno dobro očistiti i od truleža i algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 29, 2020 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio sam neki grubi koncept, koji ću razrađivati za par dana, dok malo panj i kamenje "odstoji" u vodi , da se dezinfikuje.


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolega,da li si imao alge i sa co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam, ali ne u tolikoj meri, nisam se baš držao uputsava oko prihrane i sličnih stvari.
Sad sam odlučio da krenem sve ispočetka, po P.S.u
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebao da imas sa co2,da ali jako malo,pod uslovom da je higijena sprovodjena i djubrenje tacno.Ali moram da kazem da si bas uzivao i izgustirao postavku maksimalno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2020 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panj i kamenje su odstojali par dana u rastvoru Hidrogena , a sad će da "odleži" još par dana u čistoj vodi dok ne stignu biljke i podloga.
Imao sam neke ideje oko slaganja harda, koje nisu baš najbolje.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2020 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kraju sam odlučio da ipak idem bez dodatnih grana , samo panj i kamenje.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2020 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li kojim slucajem imas jos kamena, sitnijeg? Da pravis neku dubinu ili ces ipak na jednostavnom da se zadrzis? Iskreno ovaj jenostavni meni super deluje, ali kad ubacis sljunak probaj da ubacis i ovu vijugavu granu isped kamena levo kao da ga "grli" a prelaz zamaskiras anubiama, nadam se da me razumes sta hocu da kazem..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2020 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je to, što se tiče kamenja, imam još par manjih ali ne ovoj crnoj boji.
Probaću i tu varijantu sa vijugavom granom. Ima lep , neobičan oblik žao mi je da je izbacim iz akvarijuma, ali se baš nešto ne uklapa sa ovim panjem.
Razmišljao sam da je možda ubacim iza panja, tu ima još malo lufta, pa da je prekrijem nanama i microsorumom .
Panj je fiksiran za ovo pločasto kamenje i on ne mrda sa ove pozicije, ali će sigurno će biti još nekih finih štelovanja kamenja i eventualno neke grane,kad dođe šljunak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2020 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta za kamen, a greota da se zamaskira ovakva grana..

Da li si isprobavao da taj panj namestis uz levu ivicu tik uz prednje staklo, a kraj (taj uzi deo) da bude uz zadnje staklo da bi ti desna strana ostala slobodna s kojom bi vizuelno mogao da izvuces dubinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2020 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i tu opciju u razmatranju, ali panj ima takav oblik i udubljenje sa zadnje strane (koje sam dodatno proširio) da lepo leže na sam ugao filtera. što sam i hteo da postignem sa ovim panjem.
Taj preostali deo ispred filtera, levo od panja će biti popunjen sa Lobelia Cardinalis ili Hygrophila polysperma Sunset.
Jedna biljka će da ide levo, a druga iza panja skroz desno od filtera do polovine pozadine. Desni deo polovine će da bude rezervisan za Aponogeton longiplumulosus.

Kao što rekoh, čekam podlogu i biljke, pa da uradim fina podešavanja, ali ovo će definitivno biti konačan položaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok čekam nedelju kada stiže Tropica substrat od 5lit, seo sam da otprilike napravim raspored biljaka, pa reko da podelim sa vama.


Image

1 - Hygrophila polysperma sunset
2 - Normaphila Stricta compact
3 - Anubias nana (iz stare postavke )
4 - Alternathera sp mini
5 - Pogostemon helferi (20-25 pelcera)
6 - Anubias gracilis
7 - Microsorum (iz stare postavke)
8 - Aponogeton longiplumulosus (iz stare postavke)

Razmišljam sam da iza panja gde su biljke 6 i 7 ubacim još nešto, npr par stabljika Hygrophile (1) ili Lobelie cardinalis, samo se bojim da ne ugušim Microsorume, Nane i Aponogeton.
Opet, sa druge strane sve navedene biljke su spororastuće, neće ih biti previše a u podlozi će biti 5litara substrata, ne bih hteo da mi buknu alge od neiskorišćenja podloge.

Sledeći problem koji moram da rešim su puževi.
Ubaciću nerite sa kojima sam oduševljen kako rade posao u kocki sa kozicama, ali ne želim da mi se zapate malezijci i barski puževi, koje ću sigurno preneti preko biljaka , što mojih što kupljenih sa strane.
Da li mogu nečim da tretiram biljke pre ubacivanja da budem siguran da nema jajašca od puževa?
Gledao sam malo po forumu na temu hipermangana, ali sam uglavnom nalazio recepte za dezinfekciju od raznih bakterija i bolesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljku po biljku pregledas od ikre od puzeva i ako ne mozes noktom da skines cupaj/seci "zarazeni" list, taman ces i da uklonis trule listove itd sa biljaka..

Sto se tice izmedju 6/7 ubaci higrofilu tj nomaphila stricta da bi ti jela elemente na startu iz tog dela da se ne taloze i da krene nesto od algi u tom delu, a ima jaci koren od higrofile PSunset plus se hrani i kroz listove, kasnije je mozes ukloniti iz tog dela. Taj deo gde je 6ica mi deluje nekako najkriticniji za skupljanje taloga i da nema cirkulaciju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za info.
Taj deo oko broja 6 je direktno na udaru lily pipe-a tako da barem tu neće biti problem sa protokom (barem se nadam).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto si toliko dezinfikovao dekoraciju? Jel zaista toliko algi bilo ili tek preventive radi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License