Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef - početak sage Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne smeta distorzija kada gldaš u akvarijum ostani na 6mm ako ti smeta idi na 8mm. Na 6mm ćeš je imati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2020 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao glavonja, ne zamerite na čašama, flekama od prstiju i ovim glupostima na polici. Very Happy
Kabl od svetla će da bude sakriven uredno iza, ovo je bilo razvlačenje preko sobe, čisto da vidim kako sija, a malo i nije na sredini.

Image

Image

Na kraju sam presekao 60x45x40, što zbog težine koju polica mora da drži, a i nešto mi privlačnija bila ideja da bude "kockastiji".
Staklo je 8mm, rimless. Generalno sam zadovoljan kako je ispao, samo me jedna sitnica muči a to je:

Image

otprilike na sredini, oko 2cm je. Na ostalim ivicama je prilično pedantno odradjeno, tek poneki balončić, ali ovaj mi baš bode oči. Da li bih trebao da se brinem zbog ovoga na duge staze?

Kamenje sam ubacio za sad ovako, deluje malo golo i jadno, ali sam računao kako će korali da idu na sve to, pa bih radije da finalno izgleda lepo, nego da je samo kamenje lepo u početku, ali nefunkcionalano. No i ovo će verovatno još da se menja, pogotovo ako uzmem još kamena pre startovanja, mada bih voleo da održim neki minimalizam, ne svidja mi se kada su pretrpani.

Ostalo mi je još da uradim češalj za preliv. Hteo sam da stavim skroz crnu pozadinu, ali sad kad sam video kako izgleda ovako sa svetlom i kako stoji u sobi, i ovo mi se svidja baš jako! Za vikend ga punim verovatno, samo da doteram RO aparat od kolege mornara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh sto volim pocetke i kad se sve tek slaze, uvek izgleda odlicno!!! Super si skockao!

Pitanje i savet - posto je kamen suv a i pesak, na koji nacin si mislio da prodjes kroz cikliranje i ozivljavanje? Iz licnog iskustva, pokusaj da dodjes i do nekog kamena zivog, iz nekog cistog i aktivnog akvarijuma... I dodatno obilno dodaj bakterije...

Sa srecom! Very Happy

p.s. nemam iskustva sa problemima ove vrsta kao sto je vazduh u silikonu, pa preskacem komentar na tu temu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Andjelija, nažalost moraće ovako, na suvo, pa koliko traje - traje. Dodavaću bakterije, i povremen ghost feeding za izvor amonijaka, pa polako i strpljivo.
Strpljenje je ključna reč sa ovim akvarijumom, s obzirom da planiram godinama, a realizujem već nekoliko meseci. Neko bi rekao da je to i suština hobija. Mr. Green Mr. Green

Nisam još preliv završio potpuno, i kablovi su privremeno povezani, al mi djavo ne da mira, pa nek se ciklira polako.

Nikolac reče da je običaj takav (hvala mu ko bratu rodjenom za RODI, refraktometar i još tonu saveta i sitnica), pa vam predstavljam mlečni akvarijum Very Happy




Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si resio silikon? Bice to super. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kockica koja obecava.Kad vidim da je ovako lepo skockano dodje mi da sve batalim i vratim se na kockicu 30x30 sa dva klovna i jednom quadricolor red anemonom.
Puno srece ti zelim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Laki : hvala , trebaće mi. Uvek može da se nadje mesto za takvu kockicu, tako da udri Very Happy

@peconis: jesam, prelepio ga ponovo, ovaj put veoma pedantno, bukvalno ni balončića jednog nema, ko iz fabrike. Respect za čoveka. Uzgred sam hteo da te pitam za ono tvoje svetlo sa Alija, jel ima samo ON/OFF ili može dimmer da se programira pa da simulira od izlaska do zalaska sunca? Već razmatram neke upgradeove Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ima dva kanala (sa dva odvojena napajanja) i potenciometre, tako da fabricki ne moze. Mislim da bi mogao da se ugradi kontroler (tc420 ili arduino). Ali je po meni to glupo resenje jer samo osvetljenje ima dosta mana, kao sto je los spektar boja i uzak snop svetla (gomila dioda na malom prostoru).

Video sam negde da postoji i varijanta sa ugradjenom simulacijom i opcijama, ali je sigurno skuplja. I pored svih mana verovatno podjednako neisplativa.

Mislim da je funkcionalnije i jeftinije resenje da se pravi osvetljenje od nule, sa tc420 kontrolerom. Kao neka najjednostavnija DIY opcija simulacije izlaska i zalaska. Da se stavi na alu hladnjak i upakuje u kuciste od crnog klirita. Very Happy

Taj preliv sto si ostavio, jel planiras neki sump ili kako? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je preplavljen jer nisam uradio od pvc-a češalj, pa dok ne nabavim skimmer staviću perlon vatu i pumpu ispod da vraća, a kasnije će da ide skimmer kada nadjem neku dobru povoljnu varijantu. Kontam da sam mogao u startu da izbušim rupe za sump za slučaj da se nekad odlučim na to, samo mi je preveliko kockanje to sa ovom policom na kojoj je sada. A i ako budem radio ikad veći akv, onda bih da uradim kako treba celu policu i sve što ide uz to. Za sad minimalizam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno u morskim vodama ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2020 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. Danas 4 nedelje ravno od kad sam napunio akv. Prošle nedelje je krenula horda bakterija, voda se jako zamutila i malo smrduckala. Ubacio sam aktivni ugalj i očistilo se za jedan dan, bukvalno.
Trebao bih ovih dana da je testiram, čisto da vidim šta se dešava. Dozirao sam Easystart po uputstvu i "hranio" ga granulama svaki 2-3 dan, pomalo. Svetlo sam upalio prekjuče, na nekih 50% snage.

Prošle nedelje:

Image

Danas:

Image

Ako imate neke savete i preporuke, bacajte ih u izobilju, molio bih Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2020 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kreni sa ubaacivanjem riba i korala..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Kreni sa ubaacivanjem riba i korala..


ne moraš dva puta da mi kažeš Very Happy

uzeo sam zou za početak, sutra bih trebao da pokupim sarkofitona i gorgoniju od nikolaca, a uz ovo sam dobio nešto gratis, nisam ni primetio dok nisam stavio unutra Very Happy
doduše odmah se zavukla ispod.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pardon, evo ga ponovo

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde , hajde da vidimo da more zablista u duginim bojama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License