Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum propusta na spoju - cime privremeno zalepiti? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je dimenzija 125x42x55cm, danas sam primetio da na spoju prednje i bocne strane propusta, od prilike na jedna kap na 2-3 sekunde. E sad nema sanse da zbog obaveza u narednih nedelju dana stignem da se organizujem i izbacim sve biljke i ribice i a imam ih puno i prelepim tu stranicu, pa mi treba neko privremeno resenje. Da li je neko probao da zalepi taj spoj recimo lepkom za oluke ili nekim super lepkom, posto oni mogu da lepe i na vlaznim povrsinama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 9:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je na gornjoj polovini isprazni akvarijum do te mere, osusi toalet papirom i dodaj silikon. Ukoliko je na donjoj polovini za privremeno resenje mozes super lepak, ali nece ti on dugo drzati, sa parcetom neke plastike nesto sto mozes lako da skines posle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost propusta negde na donjoj trecini a to je bas malo vode s obzirom da imam puno biljaka i velikih riba. Znaci silikon za oluke otpada?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne skineš stari i nanešeš novi silikon sa unutrašnje strane procureće ponovo pre ili kasnije. Tebi je negde popustila unutrašnja fuga. Ubrizgavanje silikona u rupu između stakla retko pomaže pri lepljenju.
Nemam iskustva sa zatvaranjem rupa na aktivnom akvarijumu tako da sledece nemoj ozbiljno da shvatiš:
Isprazni akvarijum do ispod rupe gde pusta, zatvori ga sa nekoliko slojeva streč folije zbog biljaka. Ribe premesti u neku veclću posudu ako je premalo vode ostalo. Iseci parče stakla koliko je visok akvarijum neka 3-4cm debljine i zalepi sa spoljne strane. Posle 3-4h mozes da natočis vodu silikon bi trebalo da je se dovoljno stvrdnuo da se odupre prodoru vode.

Koliko je star akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivadin ::
Na zalost propusta negde na donjoj trecini a to je bas malo vode s obzirom da imam puno biljaka i velikih riba. Znaci silikon za oluke otpada?


Isprazni akvarijum totalno, osuši ga dobro, gde je kritično nanesi osrednju debljinu kvalitetnog silikona
tu nalepi adekvatnu dimenziju stakla debljine 6mm, to osuši 2 dana, sve vrati na svoje mesto. A za to vreme
u kadi sa ribama i biljem stavi dobru aeraciju podužim kamenom raspršivačem (naravno koristeći običnu
vazdušnu pumpu). Ako je obična podloga iskoristi priliku da je propereš, ako je hranljiva postavi je
u privremeno stanište. Ako imaš bolje rešenje (od savremenih savetnika) naravno iskoristi.
Srdačan pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@peku u pravu si unitrasnja fuga propusta, to sam video juce, silikon se skroz odlepio i promenio strukturu (razvlaci se kao zaka, skroz je mekan). Ispraznio sam akvarijum 5,6cm ispod mesta gde propusta sa spoljne strane sam dodao 2cm sirine silikona i jedno pola cm debljine (mozda sam pogresio sa tolikom debljinom). E sad planiram da sa unutrasnje strane ziletom skinem sav silikon koji mogu da dohvatim (osim onaj kojim je direktno zalepljeno staklo za staklo) znaci celu tu unutrasnju fugnu i da tu stavim novi silikon u debljem sloju, da li ce to resiti porblem ne znam, ako neko jos ima neku ideju ili savet dobro dosla je do 20h kad vec moram da lepim jer su ribe vec vise od 24h na 15cm vode. Akvarijum je kupljen polovan tako da ne mogu da tvrdim, ali ne bi trebalo da je stariji od 5-6 godina.
Mislim da sam i ja tu napravio gresku prilikom formiranja jer mi polica nije bila dobro nivelisana jedno vreme, upravo ta starana koja je popustila je bila najniza pa cenim da je pritisak vode dodatno doprineo da se odlepi ta strana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče lepljenja akvarijuma, tu ne treba da žuriš i fušariš, zamisli samo koliki problem bi imao da ti se zapremina od 125x42x55 cm3 vode prospe po sobi.

Peku i sputnik8 su ti objasnili šta treba da uradiš, ako ne želiš da rasformiraš celi akvarijum i ponovo zalepiš tu stranu što ti pušta.


Meni su ribice (20kom hasemania nana + 6 tetri) u burencetu od 15lit akvarijumske vode skoro pa 10 dana.
Vazduh doziram peko vazdusne pumpe i ne hranim ih. Za sada su dobro i sve su na broju.

Koliko i kakvih ribica je kod tebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je samo privremeno resenje, definitivno cu ceo akvarijum da rasformiram i prelepim. Problem je sto ce mi trebati puno vremena koje trenutno nemam, imam hranljivu podlogu, pesak, milion biljaka, 30ak skalara, puno malih ancisteusa koje ne znam kako cu pohvatati sobzirom da se kruju po supljinama u 3d pozadini, mnogo zivorotki i koridorasa, trihogastere, lerije... da bi vam bilo jasnije koliki je posao u pitanju, to je ovaj akvarijum http://www.akvarijum.org/forum.....26569.html
a planiram da prilikom ponovnog formiranja kompletno promenim postavku iz biljnog u "lenjivca", za sta ce mi trebati 5-6 dana dobrog rada...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog svoje male površinske napetosti nanošenje silimona na silikon je loša ideja. Ili tako nešto... prevedeno ne lepi se silikon na osušeni silikon.
Odmah da ti kazem prelepljivanje akvarijuma je velika muka. Moraš da očistiš silikon sa stakla a to je posao koji bez psovke teško da se može opisati u 1000 reči. Tamo gde ti ostane silikona na staklu tu postoji verovatnoća da će popustiti spoj. Moj ti je savet da sledeća fuga bude bar za 2mm veća od trenutne. Znači da ima 2mm mesa više a ne onog tankog sloja silikona uz staklo koji se može videti na nekim akvarijumima. Ako budeš radio u kući budi spreman da bežiš od žene, jer kad vidi koliko se sitnog, lepljivog trunja razvuklo po kući, nagrabao si.
Iskreno mislim da je prelepiti tako veliki akvarijum ogroman posao. Bolje nabavi novo staklo i zalepi novi akvariju. Stari rastaviš, očistiš lagano, prelepiš pa prodaš da pokriješ deo troškove stakla i silikona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam mislio da sam prelepljujem akvarijum vec da ga ispraznim, ocistim i odnesem (sto nece biti lako) kod coveka koji 20ak godina lepi akvarijume.
Razmisljao sam i na tu temu, da kupim nov, ali to vec zavisi od toga koliko ce me kostati prelepljivanje...
Ne znam da li bi mozda mogao da resim problem lepljenjem aluminijumske L lajsne na tom sastavu, znam da neki to rade...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umesto L profila mozes da stavis i "lajsne" od stakla tj kod stakloresca isece cm debljine i sirine kolika ti je stranica i napravis okvir od stakla duz svih prednjih stranica, koristis crni silikon da pokrije sve vidljivo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije da zelim da pisam uz vetar ili da sam ne daj Boze neodgovoran prema imovini svojoj ili tudjoj ali ne znam zasto se toliko tresu gace forumasima od prelepljivanja akvarijuma. Ocisits malo oko mesta curenja recimo po 2cm gore i dole, bocno takodje ostruzes ziletom i sto reko Peku malo jace naneses u odnosu na staru fugu ako si je vec ostavio. Stvarno me zanima da li ovde ima neko da je prelepljivao akvarijum sam bez icije pomoci i da ga nije dobro ocistio i da mu je onda takav akvarijum opet na tom mestu pustio? Ajd iskreno i bez kenjanja da se javi takav bas da cujemo i njegovo misljenje. Ja za sve ove godine ne upoznah takvog.
Elem ako curi na jednom mestu logicno je da se tu pojavila pukotinica i da bez obzira na curenje ostatak silikona ce najnormalnije da drzi pritisak vode. Ovo mozes da proveris i zagledanjem u sam silikon. Da li mu se struktura nagrdila ili je ocuvana...ako je crni onda jebi ga malo teze. Ako je tako a vecinom jeste dovoljno je da samo na to mesto pustanja kanes malo silikona i to ce da drzi ali ajde sigurnosti radi ocisti vecu povrsinu pa sire nanesi da budes 100% sigran. Razumem da niko nece da preuzme odgovornost i da ti kaze ma to je pic..n dim ipak se radi o tudjoj imovini i tako dalje ali ipak su te previse naplasili...da sam na tvom mestu i da sam procitao ovo gore vrv bih kupio nov akavarijum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da dodam. Posto nisi budala normalno je da ces tako servisiran akvarijum da proveris na terasi. To bi isto uradio i da ga nov kupis nadam se a takodje to bi uradio i da ti ga pokojni Takasi Amano licno prelepi i da garanciju 10 godina. I nemoj da mislis da si paranoican...normalno je da u buduce svaki cas zagledas u to cose da vidis da slucajno ne curi....to je normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, vecinu ovoga sto si rekao sam vec uradio ocistio 10cm gore i dole od tog mesta i naneo silikon u debljem sloju, sa unutrasnje strane cu takodje ocistiti sav slikion ziletom i tu naneti silikon.
A sto se tice samostalnog ciscenja i lepljenja mozda bi se i zeza sa tim da imam vise vremena, ovako da svakog dana cackam po pola sata i svakog dana pravim nered po kuci, lepim i cistim nema sanse jer mi je akvarijum u dnevnoj sobi.
U svakom slucaju za sad cu probati da sam saniram pa kako bude
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, vecinu ovoga sto si rekao sam vec uradio ocistio 5-6cm gore i dole od tog mesta i naneo silikon u debljem sloju, sa unutrasnje strane cu takodje ocistiti sav slikion ziletom i tu naneti silikon.
A sto se tice samostalnog ciscenja i lepljenja mozda bi se i zeza sa tim da imam vise vremena, ovako da svakog dana cackam po pola sata i svakog dana pravim nered po kuci, lepim i cistim nema sanse jer mi je akvarijum u dnevnoj sobi.
U svakom slucaju za sad cu probati da sam saniram pa kako bude.
Znaci posle 3-4 sata na sobnoj temperaturi ce silikon da se osusi (deo koji ce biti u dodiru sa vodom), mislio sam da mu treba mnogo vise?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License