Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum propusta na spoju - cime privremeno zalepiti? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi molim te sta si radio i ako ti nije tesko potkrepi slikama. Dobio sam privatnu poruku od jednog kolege koga sam izgleda postom uvredio ili koji se nasao prozvanim pa da se jos jedared ogradim. Gore napisano nije u cilju svadje, prepirke ili pametovanja. Napisao sam stvar koju sam licno na svom akvarijumu probao. Nije bio 300l pa sad neko moze da kaze i pomisli sta hoce ali opet stoji da vecina nije probala da sanira akvarijum na najprosti nacin bez mnogo komplikovanja. Dao sam vam jos jedan aspekt ili mogucnost a svako ima svoju tintaru pa neka sam odluci sta je za njega najbolje. Svi smo cekirali opciju da smo punoletni pri registraciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 10:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se susenja tice zaista ne znam. Ja uvek ostavim bar dva dana. To je vrv previse. Procitaj na tubi sta pise pa dodaj malo preko toga za svaki slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sušenje silikona je malo komplikovanije za objasniti. Prvo je izvlačenje tečnosti iz silikona. Jako brzo kreće već posle 2-3h silikon je osušen, tvrd na dodir. Međutim takav silikon nema karakteristike stvrdnutog silikona. U silikonu dolazi do hemijskih promena kada se izloži vazduhu/kiseoniku i to obično traje dan nekada i više. Zavisi koja je površina bila izložena ali i od aditiva u silikonu.
Pošto tebi jedva da curi ja sam rekao da mislim da posle dva tri sata možeš da vratiš vodu u akvarijum jer je količina vode koja će doći u dodir sa silikon je zanemarljiva ako uopšte i dođe do dodira. Lepljenjem stakla stvorio bi se pritisak na tako malu rupu. Govorio sam o staklu nalepljenom sa spoljne strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Mar 13, 2020 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misija za sad uspesno izvedena, kazem za sad jer ne znam da li ce ponovo propustiti ali mislim da nece. Juce sam sa spoljne strane naneo silikon u bas debelom sloju a sinoc sa unutrasnje strane ocistio stari silikon sve dokle se moglo ziletom i naneo isto tako debeo sloj silikona. Jutros sam akvarijum potpuno napunio i ne propusta, ribe nekim cudom sve zive i zdrave, s obzirom da su vise od 24h bile u 15cm vode od kojih su biljke zauzele pola, bukvalno nisu mogle da se mrdnu. Cak interesantno, ancistrusi su bacili ikru, verovatno instinktivno posto je nivo vode spao.
Sve u svemu funkcionise ali vizuelno izgleda katastrofalno pa cu videti da li da uradim neke lajsne ili foliju na coskovima. Ubacicu i slike kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License