Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preventiva.
Panj i deo kamenja je direktno iz prirode.
Kako ne žurim sa novom postavkom, jer hoću sve da prirpemim kako treba , kontam neće panju i kamenju biti ništa ako odstoji toliko u vodi.
Taman da se panj o ostalo granje što više "napije" vode, dok ne krenem sa realizacijom nove postavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 14, 2020 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigle su i biljke iz Rainforesta.Oduševljen sam sa Anubiom gracilis i sa Normaphila stricta.
Uz naručene biljke dobio sam i jednu saksiju Myriophyllum aquaticum, koji će taman da popuni prostor iza panja.

Image

Nabavio sam novi sljunak, samo još da stigne Tropica substrat i radovi mogu da počnu.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 19, 2020 7:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 19, 2020 7:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Sacuvao sam 30lit vode iz stare postavke i naravno sav filter materijal, a sipao sam i EasyStart.
CO2 je odmah pušten u rad.
Uspeo sam da polomim lilypipe (ne pitajte kako), tako da sam kao privremeno rešenje iskoristio stari spray bar.

Probrao sam od nana šta valja koliko toliko, a microsorumi nisu baš reprezantativni, nadam se da će se oporaviti.

Sačekaću koji dan, pa ću ubaciti ancistrusa i stifodone, pa za opet par dana korije i sijamca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 29, 2020 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

11. dan od formiranja


Image
Link ka originalu


Image
Link ka originalu


Image
Link ka originalu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 29, 2020 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i YT


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje vrlo pedantno. Braon podloga je odlična. Iskren da budem, razmišljam da se i ja prebacim na braon podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavka izgleda odlično, sve mi se sviđa i hardskejp i izbor biljaka i kako si sve to ukombinovao u celinu. Ova grana koju si dodao desno je odličan detalj i baš je nedostajala.

Jedino mi te veštački obojene tetre baš bodu oči, jednostavno su toliko neprirodne da previše odudaraju od svega. Al kontam da je to zbog dece. Mada će svakako manje da se vide kad se biljke razrastu.
Sve pohvale još jednom i pratim kako će da se razvije postavka i kako će da izgleda kad se sve razraste. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod ove postavke nisam žurio, trudio sam se da sve pripremim i odradim kako treba, natenane.
Nadam se da će dalji razvoj akvarijuma ići po planu.

Kada prođe ovo opštenarodno "veselje", nabavljam barbuse, samo mi još oni fale, pa da mogu da kažem da sam odradio sve planirano.


A što se tiče tetri, one su tu igrom slučaja. Nabavio sam ih zbog deteta naravno, ali za kozičnjak.
Kako kozice nisu došle do izražaja zbog straha, morao sam tetre da prebacim u ovaj veći akvarijum.
Biće tu, dok ne prođe ovo ludilo. A onda ću da ih poklonim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma lepa postavka.Nadam se uspehu i naravno obavestavaj nas i dalje o razvoju situacije.Ako mogu da postavim jedno pitanje koji je to panj msm od kog drveta posto sam i ja u procesu pribavljanja granja,kamenja podloge i svega za novu postavku pa me interesuje sve hehehhe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za panj ćeš da pitaš člana ovog foruma, pod imenom Horus.
Znam samo da je iz prirode, a koja vrsta, nemam pojma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram ga onda i pitati za kamen iz prirode.Imam kamena koliko hocu lepih oblika i velicina koji je nasipan ovde kod nas na spic dunava.a nisam siguran koliko ce smetati biljkama.i svemu u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je zaista lep. Hard si super osmislio. Ne bih da mracim i crno slutim ali mi jako mirise da ces imati problema sa algama sobzirom na intenzitet svetla i malu kolicinu biljne mase....Mozda cu zvucati kao papagaj ali iskreno savetujem da makar privremeno rasadis neko brzorastuce bilje da primi prvi udar algi i da ih ako vec nije kasno predupredi....nadam se da gresim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo spakovano i meni se svidja ta grana u desno.Kamenje i nije neka lepota,mogao sindosta bolje da nadjes.Slazem se sa baiom,prvi udar alga ce se biti osetan jer nemas masu biljnu koja ce da guta visak.Nisam ispratio koji filter je u pitanju ali ako mozes nesto povrsinske tipa pistia,socivica bilo bi dosta blazeg udara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican. Bravo

Svaka dodata rec je suvisna..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License