Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tremazol Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zlatna ribica




Registrovan: 13 Mar 2020
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2020 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima na forumu. Ribica mi se razbolela od crevnih parazita. Da li neko ima da mi proda malu kolicinu Tremazola ( protiv crevnih parazita kod ribica)?
Imam jednu ribicu koju bih lecila odvojeno, van akvarijuma u kugli od 2 L tako da je potrebna jako mala kolicina- 1ml je dovoljan.

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2020 10:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

lukazmaj
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Mar 20, 2020 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i orvazil u apoteci, meni je jedna ribica uginula a drugu sam izbacio zato sto joj se nije vratio stomak... procito sam uputstvo na ovom sajtu i ovako glasi, ovo je copy paste > temperatura mora obavezno da ide na 28 stepeni ili više. Ako je temperatura
niža, lek neće da deluje. Metronidazol (orvagil) je dobar i svakog dana stavljaj
po 500 mg na 50l vode. Kad stavljaš novu dozu leka, prvo promeni jedan deo vode. Lek rastvoriš
tako što ubaciš tabletu u jednu plastičnu flašu od kisele vode od pola litre, sipaš u flašu toplu
vodu iz bojlera oko 1-2 decilitra i dobro izmućkaš dok se lek dobro ne rastvori. . Nakon prvog dana,
ribe treba već da počnu da jedu. Posle petog dana pravi se pauza od 2-3 dana, promeni se deo vode i onda
se nastavi sa lekom svaki drugi dan u trajanju od desetak dana. Posle toga treba da su ribe izlečene.
Ako su neke ribe jako obolele, njima su propali već neki unutrašnji organi pa će im simptomi ostati
trajno. Takve ribe nakon lečenja izbaci, jer će često da se razboljevaju i širiće nove zaraze na druge ribe.
Kuvana crvena slatka paprika, propasirana kroz cetku za supu, odlično deluje na čišćenje creva od sluzi, pa
imunitet sam suzbija parazite. Za ovu terapiju paprikom, potrebno je da ribe jedu. Ako ne uzimaju hranu, onda
metronidazol.
Na kraju ubaciti akt ugalj u korner filter da izvuce ta sranja na 10 ak dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zlatna ribica




Registrovan: 13 Mar 2020
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti na odgovoru Smile
Jede ribica, tako da cu uvesti crvenu papriku. Vec sam pocela sa kuvanim spanacem, isto po savetu, i bolja je situacija. Jos i papriku da dodam, i nadam se da ce biti bolje.

Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License