Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristika u doba korone Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kud cu sta cu ja moradoh da udarim po akvaristici:) Pokrenuo sam gomilu novih projekata pa se bojim da se ne rasplinem previse. Evo slika a nadam se i nekom kvalitetnom predlogu da razbijemo ovu monotoniju:)

Image


Prvi akvarijum koji je vec duze vreme u pogonu....zauzeo je svoje pocasno mesto.

Image

Odma za njim krenuo je jos jedan 60l, za sada samo slozen hard....dva puta...videcu da li ce i treci put da se preslaze.

Image


Image


Kao slag na tortu doslo je i jedno ozbiljno pojacanje. Ovo ce tek da se uzme u razmatranje...treba mi puno materijala da ga pustim u pogon na zalost usled trenutne situacije vrv ce sacekati koju nedelju dok ne vidimo na koju ovo stranu ide...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo konkretnije o 60-o litrasu. Akvarijum je planiran kao Hillstream Tank ili ti potocni akvarijum za Sewellia Lineolata. Hard je od krupnijih i sitnijih oblutaka sa padom od jednog coska ka drugom po dijagonali. Mlaz iz hangon filtera ce da imitira tok reke nadam se. Ne znam jos koliko ce biti jak...ako ne bude dovoljno vrv cu ubaciti jednu strim pumpu. Ovo ce biti mresni akvarijum za sevelije a pored njih bice tu i Red Lizardi koji biotopski ne pripadaju bas ovde ali to i nije toliko vazno jer ce svrha akvarijuma prevashodno biti mrestiliste. Za sada cu ga samo pustiti u rad da se ciklira jer rasveta jos nije stigla...trebala bi da bude tu do kraja meseca. Zbog krize sa koronom moracu da sacekam na RO jos neko vreme tako da ce za sada ribe da plivaju u tvrdoj vodi a kad stigne RO onda cu je omeksati radi lakseg mresta.


Varijanta 1:

Image


Varijanta 2:

Image

Za sada je ostavljen u varijanti 2, mada uvidjam neke nedostatke, ali svakako moram sacekati jos neki dan dok mi stigne folija za pozadinu i pecinice za Red-ove...mozda ga malo preuredim.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baci pogled na YT, neki Hrvati su uradili stream akvarijum sa duplim dnom.
Mozda ti sine još neka ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgledaju vrhunski, sta covek da kaze osim hocu i ja tako kad porastem:) Na zalost za sada cemo se drzati prostijih i jeftinijih varijanti koje ne moraju obavezno da budu i lose:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

definitivno varijanta 2, mene interesuje polica, kupio si gotovu ili si pravio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, ja sam se plasio da je varijanta 1 lepsa ali na zalost imala je skoro duplu kolicinu kamenja u odnosu na var2 i akvarijum je bio pretezak...mozda mu ne bi bilo nista ali za svaki slucaj sam odvadio dobar deo....mozda posle dodam sitnijeg kamenja da popunim praznine.

Polica je kupovna, navodno nosivosti 875kg ali sam to uzeo sa rezervom jer je jedan poznanik imao lose iskustvo sa istom policom pa sam je fiksirao za zid na vise mesta i to u oba pravca. Videcu da li vredi icemu ili ce morati da se menja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak ti je previse kamena, tek kad pocnu da se jure sevelije dodajes sitnije kamenje za zastitu ikre od roditelja.. da li si ih vec razmnozavao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ih nikada razmnozavao, trenutno su u zajednickom akvarijumu gde se vec jure i koskaju, da li je samo igra, borba za teritoriju ili predbracna igra, nisam siguran.
Sto se kolicine kamena tice...jesam malo preterao ali kontam da im svakako nece smetati. Praticu kako se ponasaju kada ih prebacim. Trenutno se razmisljam koje biljke da dodam po coskovima i da li bi mahovina bila previse ili da li bi u opste bila odrziva sobzirom na mlaz iz pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas dva muzjaka oce da se biju za teritoriju ali i za udvaranje kod zenki pa onda ona ili one ako ih imas vise biraju snaznineg, okretnijeg, al ako nema dovoljno tufni mozda se odluce za onog slabijeg.. Smile
Ukoliko su ti izmedju 3.5-4 cm spremni su oni za mrest vec uveliko, ali mene ne bi iznenadilo da su ti bacili ikru tu vec gde jesu.
Dodaj mahovinu na suprotom delu akvarijuma tj u ovom slucaju desni deo i stavi je da bude izmedju kamenja tipa poredjas tri komada kao trougao a cetvrtim je samo pritisnes tacnije polozis ga preko mahovine i nek raste mozes tako slobodno duz cele stranice, taman neces morati da dodajes sitno kamenje kad krene mrest vec ce sva ikra da ode u taj donji deo gde ce biti bezbedna.
Ako imas nekih kripta ubaci i njih vole da se lepe na njihove listove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, prerasli su vec 4cm uveliko. U zajednickom sam nekada imao malce i od mikrorazbora, furukata, kardinala, na zalost odavno ne vidjam ni jednog malca, pretpostavljam da je razlog kombinovano drugaciji usis filtera, preveliki broj racica i rakova kao i solidan broj riba. Videcemo sta ce biti kada ih odvojim. Spremam uskoro ovaj veliki akvarijum od 240l koji nece biti orjentisan i podredjen uzgoju biljaka vec ce biti namenjen slobodnom razmnozavanju vecine riba koje budem u njemu drzao. Takav ce biti i filter i odabir biljaka a hard ce biti prisutan ali minimiziran da moze lakse da se cacka po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2020 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U brt koliko ti imaš akvarijuma u stanu. Tebi neće bit dosadno za vreme izolacije. Smile Ova stalaža ti ekstra ideja. Kada je napuniš doneseš stoličicu ispred i milina...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2020 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj javi kako se pokazala polica kad je napuniš sa akvarijumima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2020 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima.Ja bih bio zadovoljan i kad bi nosilo cetvrtinu te nominalne tezine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napunjen je i 60L akvarijum za sevelije kao i jos jedan malac od 12l namenjen neocaridina-ma. Za sada samo vrte vodu bez svetla i zivog opterecenja. Ukupna tezina je sada oko 160Kg. Ukupna tezina celog sistema kada bude sve aktivirano ce biti oko 320 do 350Kg ali gledacu da bude sto manje da ne preteram. Za sada ne vidim da ima ikakvih naznaka losem podnosenju opterecenja.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta ljudi se interesovalo za policu. Kostala je 23 €, nosivost joj je 850kg. Samo folija kojom sam oblozio ove tanane precage me kostala skoro pa skuplje od cele police. Sobzirom da mi sad malo radi bu. a da li ce ovo da izdrzi ili ne mislim da je bolje bilo da sam uzeo dve police, okrenuo ih bocno i fiksirao za zidove i medjusobno a preko stavio malo deblje nosece povrsine cime bih dobio nosivost od 1700kg pa bih onda mirne duse mogao da to opteretim sa 400 do 500kg....sad sta je tu je, polako cu dodavati i pratiti sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika nekad i sad oldwolf Početak u akvaristici 23 Sre Sep 12, 2018 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License