Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skidanje lepka za pozadinu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skinuo sam fototapet sa akvarijuma koji je bio necim zalepljen. Deo tog lepka je ostao na vise mesta sa spoljne strane na zadnjem staklu i ne mogu nikako da ga skinem. Pokusao sam skredstvima za ciscenje stakla, alkoholom, skidacem laka za nokte bez acetona, Cifom(laganeo da ne userem staklo), ziletom i nece, kao da se inpregniralo u staklo....zilet ne moze da ga oguli.... Ima li neko ideju? Da li probati sa acetonom, Nitro razredjivacem ili necim trecim? Kakva su iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj aceton ili benzin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Medicinski benzin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da probas onu hemiju za skidanje farbe ( sto se namaze i saceka da farba nabubri).

Mada mislim da nisi dovoljno zapeo sa ziletom, ja sam sa istim gulio naslage kamenca bez problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 3:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Medicinski benzin super skida , ali posto je nestasica i nitro razredjivac ce dobro posluziti. Tesko je da se guli ziletom jer taj stari lepak se ljigavi i ostaje musavo cak i kad se oljusti sloj, zato mora necim sto ga razlaze da se skine. Medicinski benzin je najbolji za te svrhe, ako ga vec imas ili uspes da nadjes sad u prodaji ( ako je stigao u apoteke ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@io: E bas tako, nisam se setio kako bolje da obasnim....stim sto se negde izljigavio a negde kao da je matirao staklo i nema sanse da ga zilet takne...a zapeo sam...hmmm sa svih 100 kila....

Zbog ogranicenog kretanja sinoc sam narucio aceton i nitro razredjivac, pa sam onda guglao da li je to jedno te isto:) Ispostavilo se da nije....eto sad cu da otkazem nitro a da vidim jel ima med benzin da se naruci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i WD40 samo ako je blizu silikona bolje nemoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ipak treba pitati hemičare, oni će najpre dotaći srž problema . Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja god da je hemijska formula medicinskog benzina , lepak od pozadina skida odlicno, sa 4 akvarijuma mi je ocistio kao da nikad niceg nije ni bilo Very Happy a sa jednog i onu traku termometar, sto je nekad bilo moderno Very Happy ( umesto termometra unutar akva termo traka zalepljena spolja) . Prvo sto se ona nesto kickala i cepkala nikako da se oljusti malo veci komad, drugo sto je posle trake ostao taj lepak koji i kad se sakupi nozem u ljigavu grudvu, ostavlja lepljivo i musavo iza sebe. Mozda je lepak bio star, ili sloj deblji nego sto pozadine imaju, ne znam. U svakom slucaju, s 2 poteza tufera natopljenog medicinskim benzinom sve je nestalo kao da ga nikad nije ni bilo. Sto me je prijatno iznenadilo jer je delovalo da cu 100 godina provesti u ciscenju , a bilo gotovo za 10 sekundi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Mislim da ipak treba pitati hemičare, oni će najpre dotaći srž problema . Pozdrav!


Vala ovo je pametno. Treba paziti da u tom procesu ne nastane neki deuterijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje vanredno sazvati tim strucnjaka iz vince, nase, mozda i onaj ruski kazanorsintez, da zajednickim snagama u ovim teskim vremenima rese problem skidanja ostataka lepka sa stakla Very Happy sta drugo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim admine da odstrane toksicne komentare clana sputnik8. Jako mi je zao sto ne mogu da prihvatim njegovu salu jer mi lik mnogo ide na kurac a ne bih da budem nepristojan na forumu i ne bih da protiv mene moraju da se potezu disciplinske metode ali cu zaista morati zarad ocuvanja dusevnog mira, hvala na razumevanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 7:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel sloj lepka na staklu ili je kao da je u staklu, tj kao da je ulje ramazano po staklu?

Pitam jer sam imao jedan slucaj slican tvom gde je skinut tapet posle decenije i vise ali taj lepak kojim je bio zalepljen sa stakla ni sa cim nije bilo moguce skinuti, jer sa svim pomenutim u temi kad se prodje tuferom i sredstvom lici kao da se skinulo, al cim se osusi opet se "fleka" pojavi, a staklo je ravno ravno i nema ni mikro sloja lepka, ali kao da je u samom staklu.

Na kraju, slucaj kod mene, je promenjena stanica u potpunosti, mada smo mogli samo da je okrenemo, jer kad je vlazno staklo ne vidi se, tj bude prozirno, cim se osusi fleka bela. Ipak ta stanica je na kraju otisla za dno paludarijuma.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako. Kao da je inpregnirano u staklo. Pod prstima se samo oseca hrapavost ali ne i da ima nesto na staklu. Fleka se vidi samo kad je stako suvo tako da cu, ukoliko ne bude moguce skinuti acetonom, jednostavno premazati uljem i nalepiti fototapet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia,ja bi prvo probao med benzin a ako nece,uzeo bi kocku leda i prislonio na to mesto da se stvrdne sto vise,ohladi i skupi.Onda sa ziletom bi probao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Najljepse biljke za pozadinu? x-man Biljke 5 Sre Mar 18, 2015 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da napravim 3D pozadinu pepa prase Ostala oprema 7 Pet Jan 30, 2015 11:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ukloniti ostatle lepka sa stakla? goranp Razno 17 Uto Okt 01, 2013 10:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka neobicna ideja za pozadinu Kibo-Chan Akvarijumi 2 Ned Mar 24, 2013 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako ocistiti pozadinu akvarijuma od ... djuradj.umkovic2@gmail.co Alge 5 Pon Nov 12, 2012 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License