Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diy akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 50x27x25 lepljen soudal silikonom i pozadina ofarbana u crno(par sitnih ogrebotina nemogu da slikam nevide se na slici toliko su male, žena razbila ćošak stakla koje je bilo na stolu i da se nebaci isekao i eto ga 😁 otud pa ogrebotinica)
Pumpa filter sebo wp-1000f 650l/h kaže fabrika nov.
Svetlo uradi sam 53 cm širine sa dva grla i dve sijalice 1. Led 30w 6000k 2550 Lm 2. Megga fluo štedljiva t2 18w 4200k 77Lm
Panj pripremljen otkuvan očišćen jos u vodi da se se natopi.
Akvarijum napravljen iz dosade razmišljao sam i da ga prodam do kraja nedelje ću ga verovatno puniti vodom nek ide život kad ima mesta za 2 tu se nađe i za treći 😃😃😃😃😃
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 12:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je prvo lepljenje onda pohvale ali za ubuduce to malo pedantnije, sa uzim fugama. Ako ne umes slobodnom rukom bolje da izvuces fuge onda mozes da zalepis papirnu traku, onu za krecenje uz ivice i da naneses silikon. nakon sto akvarijum izlepis, ucvrstis spolja kao sto si ovde uradio onda skines papirnu traku i ostanu ti uske a potpuno ravne fuge. Naravno do skidanja papira ne sme da prodje par sati jer ces onda papir pocepati i deo ce ti ostati zarobljen ispod silikona....desilo mi se jedared kad sam bio lenj da odmah skinem traku. Inace drago mi je da ima entuzijasta koji vole da se igraju na temu! Podrska za buduce projekte!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste prvo sve je uradi sam i svetlo i akvarijum i drvo samo je pumpa kupljena. Hvala na sugestijama ipak cu ga puniti suzra slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak punjenje 😃😃😃😃

Image

Image

Image

Image
Pdloga sitna lava, zemlja za cveće i sitni kamenčići, još tepih neki zeleni da nabavim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino izgleda. Bice super kad ga skroz popunis biljkama. Sta si od riba planirao i koliko dugo planiras da cikliras akvarijum pre ubacivanja zivine?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ide jop cuba za tepih, a sto se tice cikliranja planiram 15 dana iako je sunđer izvađen iz starog akvarijuma i 50%vode, al iskreno ne zurim sa ribama jos se nisam odlučio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega,jel ce moci hc na ovu rasvetu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcemo 😁. Takav je plan e sad ako nebude htela radti nacu nesto sto hoce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dzabe da trosis pare na tepih biljke, njima nazalost treba mnogo vise uslova i titranja (podloga, osvetljenje, djubrivo, co2).

U najboljem slucaju mozes da probas sa sagitariom, mada mislim da ni ona nece napraviti tepih bez adekvatne hranljive podloge i osvetljenja.

Ja bih dodao nekoliko razlicitih kripti, malo mahovine na panj i nista vise ne bih dirao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu neke pare 400 din dve saksijice od sponzora, a imam tecnu prihranu koju cu dodavati mastrrline, i co2 diy imam al nemam kvasac 🤯 trenutno. Probacu dobre uslove da pruzim a svetlo je promenjivo lako se promeni, mada ovako mi izgleda ok za par nedelja cu znati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dve kripte braon i zrlenu iza panja uz bolbitis nisam slikao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 6:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HC ti nece uspeti tj nece praviti tepih, moguce je da ce da raste u visinu, ali i za to bi trebao svetlo da spustis nize od visine na kojoj se trenutno nalazi skoro pri ivici akvarijuma. Eleocharis bi uspeo, s tim da bi mu bilo malo vise potrebno da se prilagodi, a i za njega bi ti bilo potrebno da se spusti makar na pola trenutne visine. Sagitarija bi ti rasla posteno bez pomeranja rasvete.

Da li ces dodavati neki kamen? Nekako bi lepse izgledalo da stavis neki kamen gde su te nane a nane na kamen.. mada ako se tebi ovako svidja sto da ne. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas stigle biljke, pa cu da probam sto da ne bek bude experiment. A svetlo mogu lako spustiti prvo cu probati ovako a za par nedelja ako ne bude kako treba spusticu svetlo za 10 cm pa videti situaciju. Pa ako ne bude htelo ni tako ubacicu umedto sijalica koje imam trenutno neonku pa tako probati sto da ne. Hteo sam da bude jeftino a efikasno sijalice 1. Led 30w 6000k 2550 Lm 2. Megga fluo štedljiva t2 18w 4200k 770lm oko 500 din stim da sam imao pvc cev i grla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crniradovan
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2019
Poruke: 40
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pobeleo sam od sađenja sitno do zla boga. Panj je malo boju pistio u nedelju cu deo vode zameniti.
Podloga drobljena lava pa zemlja za cvece 1cm i sitni beli šljunak od 3 do 7 cm plus tecan prihrana masterline carbo i micro +macro. Biljke Anubias nana, nana pinto, rotala, bacopa monery, bacopa australis, bolbitis heudelotii, hedyotis salzamanni, cryptoryne brown, cryptoryne, myriophyllum aqurticum, hemianthus callitchoides, vesicularia dubyana i puzavica kućna bičjka pelcer umocen tik pod vodu mozda pusti korenje, za sad ovako praticu situaciju.
Dodat diy co2 nasao sam kvasac 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam uspeha sa kubom u plitkom akvarijumu na soilu i to bez prihrane i sa dosta slabijim svetlom 6W t5 neonkica bez co2. Soil je nadoknjadjivao hranjivu podlogu a visina vodenog stuba je bila adekvatna rasveti. U tom smislu ne bih bio restriktivan kao kolege gore oko probanja ili ne probanja....treba uvek probati ali ne u startu. To pokusavam vec vise puta pocetnicima da nametnem kao pravilo. U startu nikada ne treba birati kilave, nezne ili zahtevne biljke. Uvek treba ici prvenstveno sa brzorastucim i manje zahtevnim biljkama koje se lak prilagode na nove uslove. Na ovaj nacin lako se preskoci problem bujanja algi kod mladog akvarijuma jer brzorastuce biljke u dovoljnoj kolicini lako uspostave ravnotezu izmedju bakterija i potrosnje jedinjenja azota koji je po pravilu kod mladih akvarijuma u disbalansu. Od ovoga bih odstupio samo ako imam veliku kolicinu zahtevnijih biljaka koje bih odjednom mogao da ubacim u akvarijum....ali kontam da je ovo jako retko kod vecine hobista....konkretno za kubu smatram kao i Peconis i Lisac da si bacio pare....ali ne bih od nje odustao skroz...samo bi je probao u nekom kasnijem stadijumu razvoja akvarijuma. Molim te da nas demantujes slikama!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License