Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica miruje na dnu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lajka
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Apr 2019
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Markić je jedno veliko(15 cm sa šlajer repom) zjakavo prase (3 godine staro) koje stalno jurca po akvarijumu. Jede iz ruke, ulazi u ruku da se mazi, ma divno jedno stvorenje. Već neko vreme ne ponaša se isto. Pre dve nedelje je bio nešto preplašen, čim se deca približe akvarijumu a on beži a sad je konstantno na dnu. Čini mi se, da su mu se sa desne strane kod repa malo nakostrešile krljušti ali moguće da već umišljam. Izmene vode sam do sad vršila redovno(30 posto vode na nedeljnom nivou). Pre dva dana sam promenila 30 posto vode i tretirala sam akvarijum sa Saporexom(prvi dan puna doza, sledeci dan pola). Stanje je još uvek ne promenjeno. On ustaje samo kad ubacim hranu u akvarijum i tad lepo jede, dodje da se javi, ali nije kao pre. Zatim opet legne na dno i tamo je po ceo dan kao da spava. Već tri dana hranim ribice graškom sa belim lukom. Ako je dropsy ima li mu spasa? Šta još može biti? Izmet mu je trenutno bele boje. Akvarijum je 64 litre pre par dana donešena i tri skalara zbog vanrednog stanja proterana iz svog matičnog akvarijuma(njih hranim iz ruke osušenim larvama komarca) ali Markiću su se simptomi pojavili mnogo pre nego što su gosti stigli. Imate li neki savet kao pomoći Markiću i šta još može da bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 11:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lajka
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Apr 2019
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Mar 24, 2020 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lajka
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Apr 2019
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da odgovorim sama sebi, jeste dropsy, bele škrge.
Moja duša Marko Rest in peace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 6:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kasno odgovor stize..

Dropsy moze da se leci antiibioticima u pocetnoj fazi ali opet sanse su male za prezivljavanje.

Ne znam da li je riba uginula ali leci se tako sto se u karantinskom akvarijumu higijena obezbedi na maksimum i doda postepeno soli dok ne dodje do 1.015 i ubacuju se antibiotici sa cestom promenom vode i odrzavanjem saliniteta vode (do 1.015 maksimum) i aeracijom na maksimumu, tretman traje oko dve nedelje i ukoliko se riba ne izvuce do tad nazalost spasa joj nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License