Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, ljudi,

čitah dosta na forumu i internetu o ancistrusima, ali nisam nigde našao konkretno koliko je komada ovih ribica moguće držati u zavisnosti od veličine akvarijuma. Imam skormna iskustva s njima jer sam obično imao samo jednog.
Da li ima neko preporuku? Konretno akvarijum je 360 litara, dno je 120x50

Da li bih mogao 4 ancija u ovaj akv?

hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kako ne,samo im napravi par stekova i baze zbog teritorije.Moze i vise od 4,mada po meni su to ribe koje vise prljaju nego ciste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, znas sta, imam trenutno jednog malog i vala se*e za medalju Wink

Hvala na odgovoru, videcu na kraju da li cu uzeti 4 ili manje. Svakako vise necu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 5:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes mnogo vise Ancija na tu litrazu. Ja u samo 112L imam 6, od toga 5 vec maticnih. Brzo ce se razmnoziti ako nemas neke predatore koje bi jele malce. Meni barbusi sve potamane u roku od jednog dana ostane samo ono sto izvadim i othranim na nekih 3-4cm pre nego sto ih vratim u akvarijum.
U svakom slucaju imam 3 muzjaka i 3 zenke, i lepo se slazu za sada. Cak mislim da su sada kada ih je vise, mnogo opusteniji i mnogo aktivniji u toku trajanja fotoperioda nego dok sam imao samo 1 par.
A sto se tice prljanja, da prljaju ali ako menjas vodu na 7-10 dana nikakav problem neces imati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporuka je da za odraslu jedinku ili maticni par treba obezbediti min povrsinu dna od 60*30. Sto ce reci kod tebe kad se zaokruzi na vecu 8 jedinki. Ali to je samo preporuka i verovatno se odnosi na ljude koji zele da ih gaje radi razmnozavanja....u tvoju litrazu mozes bez problema da naguras ...hmmm mnogo....ako ti je zelja da ti akvarijum bude pun ancistrusa:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi,
Nije mi zelja da bude pun akvarijum ancija, ako se razmnoze poklanjacu, samo nisam hteo sa dodjem u situaciju da mi se muzjaci tuku do smrti. Zato nisam znao koji je broj pozeljan posto sam vidjao u manjim akvarijumima da bas ume dominantni muzjak da maltretira druge.
4 je neki maksimum sa kojim cu ici, vazno mi je da znam da je to ok.
A vodu cu redovno menjati, neka ih neka kake slobodno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 7:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi dovoljno trazio na forumu.. Wink ..jedan od kolega je u akvarijumu od ~250 L imao oko 20 ancija i nista im nije falilo, ali obezbedjena im je dobra sredina, sto podrazumeva dosta grana, grancica, supljina izmedju kamenja itd da bi svako nasao svoj cosak i zavlacio se u isti kad odmara preko dana. Ako mislis da ce dva muzjaka da se mlate do smrti to je tesko na povrsini koju ti imas (da uzmemo u obzir samo dno kao povrsinu bez grana i ostale dekoracije), to se desava u bas skucenim akvarijumima gde su muzjaci 8-9+ cm, ali niko od pravih akvarista ne bi drzao tolike ribe u skucenom prostoru, to su slucajevi, tako da na tvoju litrazu i povrsinu (opet ne racunajuci grane i dekoraciju) da nabavis i deset, petnaest komada pa kasnije da kad porastu (kad pocnu brci da se vide od 5-6+ cm) ostavis dva muzjaka i po dve tri zenke po muzjaku nece biti veliki broj. Sto se kake tice par koridorasa koji ce je drobiti i onda odlaziti u filter, dva tri amazonca koji ce da je preradjuju ili ako nema koridorasa i/ili amazonca onda zasuces rukave i usisavanje. Smile Ukoloko je plan do 4 jedinke bez problema i bojazni ih ubaci u akvarijum, nece im nista faliti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti da si stvarno LENJI lisac me bi mi ovako detaljno i lepo odgovorio Wink
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License