Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquael Leddy Slim Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro veče svima Smile

Potreban mi je savet iskusnijih akvarista.

Planiram da formiram akvarijum dimenzija 65 x 30cm sa dubinom 20 cm. Akvarijum bi bio dobro ubiljen, i bio bi otvoren.

Koristio bih neku od led konzola, i zapala mi je za oko ova Aquaelova pa me interesuju vaša iskustva. Takođe, dolaze u obzir i drugi predlozi, s tim što moram da naglasim da je visina prostora u koji stavljam akvarijum 34cm, što znači da konzola ne bi trebala da bude viša od 14 cm.

Takođe, da ne bi otvarao novu temu, zamolio bih i za savet oko izbora kanister filtera. Atman, JBL, tetra, eheim... dolazi u obzir bilo šta.

Unapred hala na savetima i pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 27, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 28, 2020 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje biljke su u planu? Mada na visinu od 20 s tim da ide i podloga par cm bi i moglo ne vezano koje su biljke u pitanju, tj i da li ces da pravis tepihe od glosso-a ili hc-a, moze pomenuta lampa.

Sto se tice kanistera glas je za JBL greenline e701, s obzirom na litrazu akvarijuma vrsice ti i vise nego odlican posao.

Verovatno ce neko da kaze da uzmes Eheim.. Wink ..al sacekaj par dana dobices par predloga pa ces ipak na kraju sam morati da preseces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sub Mar 28, 2020 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lenji Lisac, hvala na odgovoru.

Ono što sam do sada sigurno znam je da ću da probam sa bakopom i rotalom green i h'ra, lobelijom, anubijama, i buce. Svakako nešto mahovine na kamen i drvo. Verovatno će leći još nešto, moram da sednem da pročešljam malo, sad radim svaki dan pa ne stižem. Želim plitak biljni akvarijum sa kombinacijom zelenih i crvenih biljaka, i svakako sam razmišljao i o tepihu, konkretno HC, ali to još nije definitivno. Otvoren sam za sve predloge iskusnijih, pa izvolite.

Podloga će biti Tropica, uz njihovo tečno dubrivo. CO2 verovatno kućna radinost.

Znači, Aquael može da radi posao za tu visinu vodenog stuba. To mi je bitna info. Taj JBL sam i ja zagledao, ali nisam do sada koristio kanistere, pa rekoh bolje da pitam pametnije.

Mislio sam za početak da stavim Aquael 10w (to je jačina na konzoli dužine 65) + Aquael Leddy plant 6w, koju već imam, i palile bi se postepeno. Pa ako bude potrebno pojačaću, ili promeniti svetlo. Šta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka AQUAEL LEDDY 60 pomoc Tdenis90 Početak u akvaristici 2 Sre Mar 08, 2023 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquael leddy slim ili Atman Boki2000 Rasveta 4 Sre Feb 17, 2021 10:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquael oxyboost 200 lexinho021 Filteri i pumpe 0 Sre Feb 21, 2018 1:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Copy of Aquael Smart Shrimp Set 30 targla Akvarijumi 8 Sre Dec 21, 2016 12:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquael leddy tube 6W kaplarm Rasveta 6 Pet Sep 23, 2016 10:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License