Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potocic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10-15:1(Nitrati : Fosfati), greskom ispao smajli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nane i buce su nezahtevne biljke.

Ti imaš deficit makro elemenata sigurno, a možda i mikro. I to ti se desilo zato što ti je svetlo vrv prejako, pa ti se javljaju deficiti. U low light akvarijumu bi sve bilo verovatno okej.
U principu ništa opasno, kao što rekoše kolege, kreni polako sa doziranjem elemenata, pa će se sve stabilizovati za koju nedelju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok prvo ću da izmerim trenutno stanje pa da vidim šta je muka...nedostatak je sigurno... Samo da nije neki disbalans... Hvala na odgovorima pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuu kada vidim ove tabele te igranje sa razno raznim hemiskim elementima ... nije mi dobro Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niti imas nedeostatak ovoga ili onoga promenjena je sredina biljke mora da se navikne na nove uslove, posto je to nana treba joj duze vremena, ima resenje kod ovoga da se ne bi desavalo tacnije prilikom menjanja sredine izmedju dva akvarijuma biljka mora da odlezi vremenski priod emerzno pa tek onda ide submerzno u novu zivotnu sredinu.

Proslo mesec dana vec kako je stanje trenutno sto biljki sto akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 9:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stabilizovalo se....ušao sam u rutinu....nedeljno menjanje vode....polako vraćam foto period na staro.... mikro i makroelementi se dodaju po uputstvu sa kesice...Na nekim mestima anubie normalno napreduju...Na nekim mestima su novi listovi sitniji i izvrću se..... Ali definitivno bolje... Okačiću slike ovih dana....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Ovo je trenutno stanje...nabavlhene su ksifo trikolor lire i bucephlandra red.Ostalo isto.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe nabavio neke ženke gupi ali se među njima našla i jedna ženka endlera tako da sada imam i njihov podmladak.... Ima i malaca gupi i ksifo....šareno...
Od prihrane za biljke: mikroelementi, kalijum sulfat i easy carbo...
Krenuo i sa živom hranom ehinetreje i od jednog akvariste nanavio domaću hranu za ribe....Za ancistruse spirulina tako da je raznovrsna hrana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nane izgledaju impozantno kad formiraju ovakve zbunove! Biljke izgledaju super zdravo, samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 6:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican, ne odvajas se od xifoa. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia jedino sada ako uspeju bucephalandre da zamene anubie za lenjivce kao što sam ja Smile .. Lisac iznenadili me ksifoi doduše nisam ni često viđao ove trikolor....Čak su im i malci interesantni već su nakon dan dva skroz obojeni i ne plivaju slobodno kao gupi malci već se kriju na listu ili ispod lista....Nisam nikad imao ni endlere videću kako će izgledati kada porastu.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam pre 4-5 meseci bucephalandru sp red. Tada su listovi bili maltene zeleni i sa algama. Trenutno rizom je i dalje crven ali su novi listovi postali maltene indigo plavi sa srebrnim tackicama. Da li neko zna da mi kaze da li tako treba da izgleda bucephalandra sp red ili sam kupio neku drugu vrstu. Mada je akvarijum low light biljka se nalazi blizu povrsine vode.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 31, 2020 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::

Link


Ovo je trenutno stanje...nabavlhene su ksifo trikolor lire i bucephlandra red.Ostalo isto.. Very Happy



Lepe ti ovi ksifoforusi Wink jos mi je draze sto si uspeo da izvuces podmladak da nastavis liniju,,,daj neku slku mladih da vidimo sta si dobio

Poz!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veljo to je buca sp red imam je i ja s tim da je mini i plus na emerznom, samo sto u emerznom dobija i neku nijansu crvene s tom plavom dok ne potamne u zeleno nesto ko zna koja je boja vise. Inace uzeta u AA-a, ali stiker iz RF-a, tako da mislim da nema greske, al opet kako ih klasifikuju ko zna sta mi ustvari imamo, ipak to je to nije daleko od naziva sp red.. Laughing ..mada ako su mladi listovi crvene boje kasnije prelaze u drugo stavljaju sp red (pa jos nesto tipa wawy npr), ako su zeleni pa prelaze u plavo, a rizom crven, ko zna kako se vodi, samo izmisljanja, al opet moguce je da je red pa nesto ili neki fancy naziv tipa 'brownie firebird' ili 'fenix' ili 'private collection' Laughing da su listovi zeleni mogao bi da kazes da se vodi kao 'red blade', al plave ne znam.. tek sam zagrebao povrsinu sa bucama. Valjda ce jos neko da se javi, mozda sa bas tacnim nazivom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License