Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuo sklar. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo. Danas sam samo našao uginulih skalara u akvarijumu. Akvarijum ima oko 200l, spoljašnji trokomorni filter. Temperatura je oko 23 C. U njemu imam 20ak neonki, 4 razbore, 4 skalara (sada je tri). Skalari nisu veliki i uginuo je najmanji od njih. Moram da naglasim da ništa nisam primetio neobično u akvarijumu. Ribe jedu normalno. Nisam primetio ni da se skalar koji ne uginuo ponašao drugačije. Plašim se da nije nešto što će da dovede do uginuća svih riba jer ako je neka neonka uginula lako može da se desi da je nisam ni našao mrtvu u tolikom akvarijumu medju biljkama negde. Jedino primetno negativno u akvarijumu su alge. Zelene neke koje se hvataju na biljke, pesak i panjeve i kamenje. Akvarijum je formiran pre možda dva meseca. Može pomoć neka, šta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 3:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginuo je jedan skalar. Na početku teksta je greška u kucanju zahvaljujući ispravljaču na telefonu. Izvinjavam se zbog toga 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sem da pratis stanje u ponasanju riba narednih nedelju do dve, nista.

Da li je taj skalar koji je uginuo dobijao dovoljno hrane pored drugih vecih? Da li su imali sukobe taj manji sa nekim od vecih?

Da li znas brojcano stanje neonki? Tipa koliko si ih ubacio u akvarijum a koliko ih trenutno ima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonki 19 mislim da sam ubacio. Trudim se da ih prebrojim. Mislim da su sve na broju. Skalara primetio da su jurili ostali skalari. A za hranu, čini mi se da je jeo normalno. Vazi. Ako primetim nešto napisaću. Vodu menjam jednom u 10 dana, trećinu. Sifoniram tad. To sam zaboravio da naglasim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije do vode ukoliko su ga jurili drugi spasa mu nije bilo, sem da bude premesten u drugi akvarijum. Ribe se osecaju medju sobom tako da jace ubijaju slabije itd da ne objasnjavam prirodni proces odvijanja situacije sto svi znamo kako ide..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da nešto nije uredu sa još jednim skalarom. Samo stoji u jednom ćošku dok su sve ostale ribe živahne i aktivne. Kad pridjem akvarijumu sve se skupe oko vrha očekuju hranu, samo on stoji u ćošku i kulira. Nikakve promene na telu ribe ne primećujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta iskusniji misle ali po meni to je preniska temperatura za skalare.Vece temperature (minimum 26-27) bi pojacale imunitet,metabolizam i smanjile rizik od infekcija.Cime i koliko ih hranis? Alge mogu biti znak da akvarijum jos nije stabilan.Svasta moze da bude a moze i da jednostvno riba nije bila dovoljno zdrava kad je dosla kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povećaću temperaturu onda na 25. Da ne bude odmah preveliki skok. Hranim ih suvom hranom. Listići i ona braon u prodavnici što ima. Sada me brine ovaj drugi što samo stoji na jednom mestu, a kažem, sve ostale ribe su živahne i vesele. Plašim se da ako je do vode ili bolest neka sve će da uhvati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Uginuo Otocinclus Affinis Crni Ribe 15 Sub Jul 20, 2019 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar Bogdan P Ribe 5 Čet Feb 28, 2019 11:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus uginuo, gupika ima crvene t... Milan.B Bolest 6 Uto Feb 16, 2016 4:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac mi je uginuo - strah za ostale ... Kvarta Bolest 11 Čet Nov 13, 2014 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar petrovic_n78 Bolest 6 Ned Jun 16, 2013 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License