Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low Budget Reef 120l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izborio se, ali djavo mi nije dao mira pa sam sifonirao pesak i cetkicom skidao alge sa kamena, kao i zamenio nekih 20l vode. Tako da cemo videti sta ce od toga da ispadne. Very Happy

Imam neke nove stanovnike po staklu, kao mikro anemone sirine nekih 1-2 mm. Ne drzi ih mesto, svaki put kad pogledam negde drugde se smeste. Jel zna neko sta je u pitanju? Nadam se da nije opet neka pošast.



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 11:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2020 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bi da je hidroid ali na sreću onaj bezazlen, poslednji stadium razvitka meduze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2020 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, i krece sa kao meduza. Vidim da ih Damsel tamani. Very Happy

Kad sam usao u morsku akvaristiku, gledajuci cene korala po oglasima smorio sam se jer svi gledaju da zarade. Retko kad bude onih povoljnijih "hobi" varijanti, kao sto je uvek slucaj u slatkovodnoj akvaristici. Ali je ipak malo drugačije stanje na forumu i ovim putem se zahvaljujem No.1 na lepim koralima i savetima.

Evo slika nekih od korala, i anemone koja je već stigla da se podeli. Koliko vidim u toku dana će da ih bude 3, izgleda da se malo istresirala od ciscenja akvarijuma. Cool

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Mar 30, 2020 2:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svrati po korale pre nego sto nam potpuno zabrane kretanje.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Mar 30, 2020 4:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stiglo pojacanje u vidu kardinala. Very Happy Planim uskoro da uzmem jos jednog.

Neki novi i stari stanovnici. Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poceli problemi sa cijano bakterijom, i to kombinacijom ljubicaste, crvene i zelene. Nadam se da i ona ima svoj period. Rastu korali, raste chaeto, ali rastu i alge i aiptasie. Cool Nitrati 0,2 , fosfati 0,03. Vodu menjam na 2 nedelje, 20 litara.

Stigli i novi stanovnici. Salarias Bleni je najsimpaticnija ribica koju sam do sada video, a uz to je krenuo da klopa zelenu cupavu par minuta nakon ubacivanja u akvarijum.

Đura Very Happy

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djura pustio stomak,hahha, i njemu je izolacija.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepo,opusteno,bas kako i treba da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je tom demzelu tu jos neko vreme. Ne izgleda kao da mu je tesno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2020 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djura je na ovoj slici tek dosao u akvarijum, sad kad se opustio stomak je duplo veci. Presmesan je, nisam verovao da ribica moze da ima takav karakter. Very Happy

Demzelu je super, ali ostale ribice (kardinali) ne mogu da dodju do hrane od njega, mnogo je veci i okretniji od njih. Zato bih sto pre da ga udomim u neki veci akvarijum, nije mali i jos ce da raste. Very Happy

Inace, nacinio sam jednu veliku gresku. Uzeo sam dva kardinala u razmaku od par nedelja. Gugl rekao nije agresivna riba, nece da se bije, pogotovo kad je mala. Preko dana su bili u dijagonalnim coskovima akvarijuma jedan od drugog, a kad se ugase svetka krece jurnjava. Nisam spavao dve noci gledajuci kad ce jedan da nastrada. Prvi dan je novi kardinal maltretirao starog, drugi dan su obrnuli uloge, a treci dan sam vratio ribice i uzeo novi par. Kad sam ih vracao, morao sam da ih odvojim u dve kese. Nekad sam drzao malawi ciklide i ovakvu jurnjavu jos nisam video.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visak vremena u karantinu iskoristio da malo bolje ispratim oglase i snabdem se koralima.

LPS i zoe su bile planirane. SPS-ovi i ne bas, ali su bili poklon i vrlo sam zadovoljan njihovim ubacivanjem u akvarijum. Za sada dok su mali mislim da ce mi zamene vode biti dovoljne, ali cu uskoro poceti da pratim parametre i doziram.

Zelena alga na kamenu je nestala, ciano se skoro skroz povukao. Ostala je samo zelena i diatom na pesku. Usisavnje i sifoniranje povrsinskog sloja peska pomaze, ali posle nedelju dana stanje bude isto.

Koralna je prekrila dobar deo kamena, a pocela je da raste i na staklu. Sve u svemu, prezadovaljan sam stanjem akvarijuma i rastom korala. Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican, fenomenalne boje i stanje morskog i svega u njemu. Svaka cast, cestitam na trudu i radu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 19, 2020 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, nadam se da ce biti i lepse kad malo porastu korali. Very Happy

Nekoliko ljudi me je pitalo koliko je ovo zadovoljstvo kostalo, s obzirom da je low budget. Tako da cu se potruditi da napisem bar priblizne cifre, koliko mi je ostalo u memoriji. Very Happy

Akvarijum (staklo, silikon) ~ 12000
Atman povratna pumpa ~ 1500
Grejac Tetratec ~ 1500
Jebao stream pumpa (aliexpress) ~ 5000
Živi kamen 14kg i pesak 5kg ~ 8000 (polovno)
Wattshine led konzola ~ 5000 (polovno)
Tunze skimer ~ 8000 (polovno)
Coral Box Auto Top Off ~ 4000 (polovno)

Ukupno = 45 000 dinara + sitnice

Ribe, korale i ostali zivi svet ne bih racunao, jer je tu bilo raznih kombinacija. Mene su konkretno najvise odvracale od morske akvaristike cene zivog sveta, ali kad se malo bolje zagazi u hobi i upoznaju pravi ljudi, korali postaju najmanji problem. Very Happy

I ovde da napomenem - akvarijum sam lepio sam, kamen i pesak sam kupio sa tri razlicita izvora , led konzola je morala malo da se doradi i zameni par dioda, i ostalo je sredjivano po potrebi (kao sto obicno ide sa polovnim stvarima). Za sada sve radi, nemam nikakvih primedbi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 19, 2020 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što kaže Kristina (Seka Sabljić) Mirku (Bogdan Diklić):

- Mirko šta ti je?
- Ništa, tata me malo tukao.
- Pa kako izgleda kad te mnogo tuče? Very Happy

U fazonu koliko košta high budget ako je ovo budget. Very Happy Very Happy Very Happy

Šalim se, akvarijum je stvarno bomobona, i mnoge si pokrenuo na razmišljanje o slanišu, sa ovom tvojom pričom. Nastavi sa ovakvim foto izveštajima, baš su visokog kvaliteta, kao i akvarijum (i ovaj slani i slatki uostalom).

Ne znam šta kažu iskusniji morski vuci o ovome, bilo bi zanimljivo čuti i njihovo mišljenje.

Još jednom sve čestitke i bravo! Bravo

To što mi iz slatkovodne ništa ne komentarišemo, ne znači da ne pratimo pomno. Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 19, 2020 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pratimo pomno i mi iz slatkovodne i upijamo znanje. Very Happy Mnogo mi se sviđa kako si sklopio greben i boje koje se dobijaju... Dobra ideja ovo sa polovnom opremom a dobiješ kvalitetne stvari... Samo vidim da na slikama nema oznake akvarijum.org šteta bi bila ako su slike postavljene na nekom drugom sajtu pa da se ne vide nakon nekog vremena ..... Sad a baš poučna tema za neke koji bi se oprobali u morskim vodama....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License