Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rupe na glavi i telu kod pangasiusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao svima... 🙋🏻‍♀️Imam problem sa pangasiusom veličine je oko 8 cm. Prvo je bio u akvarijumu sa japanskim šaranom i pojavile su mu se rane po telu i glavi, uglavnom su kružnog oblika. Pa sam ga premestila u akvarijum sa velikim pangasiusaima (3 ih ima oko 60 cm 1) prošlo je skoro mesec dana, a ni traga od poboljšanja, možda bih rekla da je čak i gore. Inače je veoma aktivan, pliva i jede normalno. Da li neko zna šta je možda u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 3:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel na tim ranama mozda ima delova koji lice na vunu? Belo, ljigavo po obodu rane ne gde je vec otvorena?

Lici mi na to, ali kao da je proslo samo od sebe i zbog kvaliteta vode, ali ako se siri baktopur je najbolji za te otvotene rane (onaj u rastvoru) da ne bi doslo do infekcije ili mangan u najmanjoj mogucoj dozi da se rane ociste da to moze normalno da zarasta. Ako nisi sigurna da li se siri ili ne prebaci ga u neki karantinski akvarijum, greota bi bilo da zarazi te od 60 cm..

I jedna molba, daj nam jednu fotku celog akvarijuma gde su pangazijusi. 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja ne vidim ništa ljigavo, više mi deluje kao novo tkivo koje zarasta. Kao kod pasa kad zarasta rana. Videla sam da je jedno peraje skoro nestalo, ostao je deo i vidi se da je krvavo. Mislim stalno je gledam pa nemam osećaj za to da li se išta dešava. Izvadiću je sutra i staviti samu u manji akvarijum, ne bih da rizikujem ostale 3.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2020 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne, sad izvinite što je loše slika 🤔🦈🐚
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2020 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotkaj svaki dan istu ranu pa prati stanje na koje ide tj da li se skuplja ili siri, drugacije neces moci da vidis progres i kojom brzinom to ide, znam kako je kad svaki dan gledas i ne vidis razliku.. najbitnije je da je kvalitet vode visok da ne bi doslo do inficiranja otvorenih rana, tako da na to najvise obrati paznju.

Nego jel ima ova najveca mesta da se okrene u ovim dimenzijama akvarijuma? Poznat mi je akvarijum pa pitam.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anna22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2020
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2020 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Važi, tako ću i uraditi, hvala mnogo 🙂 Ima, ima baš su bile srećne kad smo ih prebacili u taj akvarijum 😊 🦈 odakle vam je poznat? 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2020 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa foruma.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Apr 07, 2020 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovaj Lisac....
Sve zna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rupe za sump tigar Filteri i pumpe 8 Sub Jul 27, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko zapusavanja rupe. Miroslav85 Filteri i pumpe 18 Sub Feb 24, 2018 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe na anubiji..pomoc senkasenkasenka Biljke 6 Ned Feb 26, 2017 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe na listovima Stefanbgd Biljke 19 Čet Feb 16, 2017 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izraslina na telu tetre DarkoR Bolest 5 Čet Nov 17, 2016 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License