Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 240l juwel rio Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kimi94
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo i ja da pokazem moj akvarijum
od ribica imam
5 skalara
9 neonki
5 koridorasa
2 ancitrusa
2 sijamska algara
3 botie
biljke mi u akvarijumu slabo uspevaju,jedino mahovina napreduje.
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, Bas lep akvarijum, imas dosta prostora za rad sa biljkama i dekoracijom. Prva postavka biljaka mi se vise svidela. Po mom misljenju nisi trebao da vadis Valisneriju i Mirkozorum. Dodaj biljke koje nisu zahtevne i ne traze co2 ni dodatnu prihranu djubrivima. Dok njima ovladas vec ces i sam smisliti sta zelis dalje i u kom pravcu zelis da razvijas akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj se opterecivati zahtevnim biljkama za koje nemas uslove. Vidim da imas neku sitnolisnu rotalu koja nece moci da se razvije u punoj lepoti bez dodatne nege a u levom zadnjem cosku nazirem nesto (mada ne vidim dobro) sto lici na Blixu japoniku. Pretpostavljam da nije ona ali ako jeste dajem joj vrlo male sanse da uspe. Zaista ima puno biljaka koje su lake za gajenje a pri tom nista manje lepe. Probaj za pocetak sa njima. Akvaristicka zajednica je kod nas solidno razvijena pa probaj da dodjes do viskova od kolega jer ti za pocetak treba sto vise biljne mase kako bi izbegao alge. Puno srece!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kimi94
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na komentaru ,od biljaka sam imao u pocetku hemianthus callitrichoides koja je nakon dve nedelje propala,u akvarijumu nemam co2 ,ne dodajem nikakvu prihranu za biljke,jedino sam ubacio neko djubrivo u obliku kuglice u podlogu,od biljaka ima jos alternanthera cardinalis varigata,lobelia cordinalis,limnophila heterophylla i valisenerija koju nisam izbacio nego se osusila ostalo je nesto malo od nje,akvarijum je formiran pre 5 meseci i ove ne zahtevne biljke koje imam ne napreduju ,ne znam zasto da li je neophodan co2 ili nesto drugo.poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bacopa
Egeria densa
Hemianthus micranthemoides(dakle onaj drugi ne Cuba)
Hygrophila(vecina iz ovog roda...izbegavati crvene)
Heteranthera zosterifolia
Ludwigia repens
Nymphaea( vecina bi trebala da uspeva)
Pogostemon Octopus
Sagittaria
Rotala Rotundifolia i Green
Cabomba
Vecina mahovina je takodje u opticaju.
Microsorum - sve sto mozes da nadjes
Anubias- takodje sve sto mozes da nadjes

Sve to a i vise od toga moze bez CO2. Stos je da budes strpljiv i da das biljkama sansu da se priviknu. Valisnerija je korov koji nema gde ne raste. Ako ti je jednom propala ne znaci da ce opet propasti. Slobodno je nabavi pa probaj opet. Akvarijum ti je sada sazreo i uslovi su stabilniji. Ne bi trebalo da imas problema sa prostijim biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Apr 12, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kimi je l imas hranjivu podlogu u akvarijumu ? Ako imas mogu ti preporuciti neke vrste koje su meni lepo rasle pre nego sto sam presao na prihranu i CO2..
Higrophila diformis
Higrophila corymbosa siamensis
Higrophila corymbosa compact
Ludwigia repens
Anubias barteri var barteri
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii red
Cryptocoryne wendtii brown

One su mi jako lepo uspevale pod neonkama od 90W, ti verovatno imas LED osvetljenje ako si skoro kupio akvarijum. U svakom slucaju mislim da bi i kod tebe lepo rasle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kimi94
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Nov 2019
Poruke: 6
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2020 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam u podlozi ubacene neke kuglice za biljke ako se to moze nazvati hranjivom podlogom,od osvetljenja imam dve led od po 29w,videcu da u skorije vreme nabavim i co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License