Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corydoras i Barbus tetrazona Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, koje vrste corydoras-a mogu biti u istom akvarijumu sa barbusima? Do sad su mi barbusi ubili jednog pigmejca i dve pande.
Ne bih da im samo ubacujem sveze meso koje ce opet ubiti a nemam vise nijednu ribu dna koja bi podizala malo mulj.

Trenutno u Subotici ni nemam nikakav izbor, te dve pande su bile poslednje sto su imali od cory-ja u u jedinoj radnji uz napomenu da verovatno nece nista nabavljati u skorije vreme, pa me zanima i koliko je pouzdano porucivati ribe dostavom, ukoliko neka radnja to radi? Cini mi se da sam video da neka radnja ima web shop ali sad ne mogu da se setim koja. Kad shvatim sta trazim, pokusacu tu na forumu da nadjem nekog iz Su ako ima viska riba da proda.

Da li bi cory-ima pomoglo vise bilja? Mada u Su mogu verovatno samo anubie da nabavim, da nije nesto zahtevno i da moze u prednji plan.

Akvarijum mi je star oko 2 meseca tako da nije nesto jako ubiljen ali ima nesto biljaka, najvise valisnerije, 1 anubia i jos neke sto im ne znam nazive, ali nista preterano. Ima jedan mali panj, kokosov orah, malo biljaka oko kamena, tako da ima pomalo mesta za skrivanje od prgavih barbusa ali ocigledno ne dovoljno, ili pande jednostavno ne mogu da se nose sa barbusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da ce ti kupovina nove vrste koridorasa pomoci da iskorenis to ponasanje tetrazona. Drzim tetrazone u gusto ubiljenom akvarijumu i one ipak uspevaju da ih pronadju i pocupaju za peraje. Konstatno ih jure i napadaju cim ove izadju iz trave. Morao sam da ih prebacim u novi akvarijum. Bolje da ne uzimas nove jer ce proci isto kao pande.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tog sam se i plasio, jer sad napadaju i skalare.

Sta je resenje onda? Ne bih da se odreknem barbusa, narocito jer imam dva crvena koji su bili malo skuplji a i nema ih cesto u ponudi, a nemam ni prostora za dva akvarijuma.

Koje jos ribe dna podizu mulj a da mogu da izdrze nalete barbusa? Od kad su ubili poslednju pandu pesak nije beo nego zut/braon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi i skalari .. nije dobra kombinacija.
Koliko uopšte imaš ribica u akvarijumu i koliki je akvarijum?

Barbusi su jatne ribe i kada ih imaš u dovoljnom broju tu svoju agresiju (neko to zove grubom igrom) ne prenose na druge vrste.
Imao sam slične probleme u starijim postavkama (akvariju od 80lit), kada sam imao 4-5 barbusa u akvarijumu.
Kada sam ubacio min 12 komada, dinamika se promenila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

50l akvarijum, 4 barbusa, 2 skalara, 8 neonki, 1 ancitrus i 2 zenke guppy i muzjak plati koje cu verovatno prebaciti u manju kuglu jer su tu nekako visak, mada njih niko ne dira.

Do sad skalare nisu dirali, verovatno im je ponestalo manjih zrtava sad, mada neonke ne diraju.

I ja sam razmisljao da dodam jos 4 barbusa da formiraju jato, ali prvo moram da vidim sta cu sa guppykama i platijem, i da jos malo ubiljim akvarijum.

Hocu i neku povrsinsku biljku da se skalari imaju gde malo sakriti i neke niske biljke za ribe dna, ali u radnji u Su vec duze nista od tog nije bilo, samo anubia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam držao barbuse u 50l, imao sam 12 komada i muljaši su živeli sa njima normalno, doduše imalo je biljaka i mesta za skrivanje. Ako voliš barbuse predlažem ti da izbaciš ostale ribe osim ancija i korija i dodaš još barbusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Porucio sam 4 barbusa i 4 koridorasa pa cu da vidim, nadam se da nece biti novih zrtava. I videcu da nabavim jos niskog bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok cekam ribe poceo sam da gledam kako mogu da prerasporedim akvarijum i dodam jos bilja, kako bi se ribe mogle lakse sakriti, pa me interesuje da li bi skalarima pomogle plutajuce biljke, da se sakriju u korenju tih biljaka?
Gledao sam Lemna minor (duckweed) ali ne znam da li bi mozda bilo bolje da uzmem Pistia stratiotes zbog duzeg korenja? I da li uopste vredi uzimati ovako nesto ili to nista nece znaciti skalarima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banem
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2019
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lemna minor je minijaturna, stvara samo sloj po površini, koren je možda do 1cm, nema tu gde da se sakrije skalar.
Ja sam je na kraju batalio, raznožava se previše, makar kod mene, svakih nedelju dana izbacim bar pola količine, jer prekrije kompletnu površinu, smanji efikasnost sprinklera, ne mogu od nje da hranim ribice i sl.
Pistia mi je lepša, nešto sporije raste - mada i dalje bacim svake nedelje desetak primeraka, ali korenje zna da raste i do 10 cm, uglavnom je 7-8, mlađ ribica i kozice se rado tu skrivaju i neuporedivo manje smeta kod hranjenja i zamene vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banem
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2019
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne slike moje pistie u odnosu na odraslog borca:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2020 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda definitivno pistia, hvala na slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je u 160l bilo 20 barbusa nisu ni jednu ribu dirali samo su desetkovali kozice i mahovinu. Mnogo zanimljivo, pogotovu kada se igraju u grupi ili prate trenutnog vođu. Gde on prođe i kako prođe tako za njim ostatak. To i slična ponašanja nećeš videti sa nekoliko barbusa. Isto važi i za neonke. Kada ih ima 20+ videćeš izviđače i kako se menjaju jedne odlaze druge dolaze na položaj.
Koriji su isto jatne ribe i treba ih uzeti bar 5-6. Kada ubacis nove obično ih dominantna neonka prošeta kroz akvarijum pa uvede u jato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ka tome i idem da imam jato barbusa, jato neonki i korije. Neonki imam osam i verovatno cu dodati jos par komada, kad oslobodim prostor, tj vidim sta cu sa ribama koje su visak u akvarijumu.

Shop gde sam narucio ribe mi javio da ne salju dok je vandredno stanje, tako da sam sad u potrazi za barbusima i koridorasima. Biljke cu jos uspeti naruciti.

Znam da ne spada u ovu temu ali ipak, trenutno nemam hranljivu podlogu pa planiram da povadim sve iz akvarijuma i krenem ispocetka, supstrat pa kvarcni pesak pa biljke i onda da vracam ribe.
Moje pitanje je, ako sacuvam 70% trenutne vode, da li mogu da ribe vratim u akvarijum nakon recimo 24h? Jer dok ne sredim sve bile bi u nekim improvizovanim akvarijumima, pa bih sto krace da ih drzim tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacuvaj filter masu u nekoj kofi i obavezno u vodi iz akvarijuma.
Ja sam tako radio kada sam rasturao moj akvarjum.

Sto se tice biljaka, probaj da nadjes hygrophila corymbosa,Nomaphila stricta ili nesto slicno, Ima ih u rasadniku iz tvog komsiluka, a sponzora ovog foruma, brzo rastu a naprave dobar prostor za sakrivanje.

Mada.. 50lit, za neonke i barbuse, pa jos i skalare, cini mi se da je to malo prostora za toliko riba.
Ako su barbusi glavna tema, onda ti savetujem da imas samo njih i korije. onda ces moci da napravis malo vece jato i jednih i drugih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2020 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, tako sam i planirao, da prebacim vodu, ribe, filter, grejac u veliku cistu kofu i kad sredim podlogu postepeno prebacujem.
Neke ribe ce biti u malom akvarijumu ali ne mogu sve u mali prostor.

Znam da je mali akvarijum za ove ribe, napravio sam dosta pocetnickih gresaka, narocito sa ribama, i sad gledam kako da postavim sve kako treba. Nisam bio svestan da moram imati bar 8-10 barbusa, u radnji mi receno da je 4 ok, a ocigledno nije. Neonke se super ponasaju, niko ih ne dira i gotovo uvek su u jatu.
Svestan sam da se skalari tu ne uklapaju ali oni su mi poseban ukras u akvarijumu. Pokusacu da im obezbedim mesta za sakrivanje, uz sve ostalo, pa ako i dalje budu meta barbusa moracu ih pokloniti nekome.

Inace vec gledam gde bih mogao da uglavim neki veci akvarijum od bar 200l kako bih mogao da napravim dobar balans i da svaka riba ima svoj prostor, ali to je sad na cekanju, a kod ovog akvarijuma me spasava jedino sto je duzina 70cm pa bar ribe imaju koliko toliko prostora za plivanje, i da pobegnu jedna os druge po potrebi.


Za biljke ako mislis na RF, tamo sam i planirao da porucim sve, to mi je trenutno jedina opcija sa dostavom. Ako ima nesto drugo u mojoj blizini javi na pm.
Biljke koje si naveo su interesantne i uzecu ih u obzir svakako.

Kad sredim drugi akvarijum ovaj ce verovatno ostati samo za barbuse a veci ce da bude za civilizaciju malo pitomijih vrsta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbus Tetrazona - repno peraje Amy Bolest 1 Ned Maj 16, 2021 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus odessa simici789 Tražnja 3 Uto Sep 22, 2020 10:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License