Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) saveti razmnozavanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2020 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, imam par pitanja u vezi ove dve vrste puzeva. 😊

Zbog problema sa barskim puzevima ,uzela sam 7 Helena puzica velicine par milimetara. Sad me zanima koliko brzo rastu i koliko im je potrebno da narastu bar do 1cm , jer su sad baas jedva primetni na podlozi i koliko ce sad tako mali biti efikasni u "poslu".
Takodje me zamima njihovo razmnozavanje. Cula sam da se bas tesko razmnozavaju, kod nekoga hoce kod nekoga ne, koja je podloga potrebna ,temperatura itd? Volela bih bas da predjem na visi nivo bar u razmnozavanju puzica😅

I pitanje u vezi Amazonaca : Imam 5 malih bas jabucara i posto ne smem sa helenama da ih stavim, stavila sam ih u pomocni akvarijum od nekih 10tak L, ali bez vazdusne pumpe i filtera, jer nemam dupli. Sad me zanima mogu li oni tako opstati, u tim uslovima ili moram menjati to? Talodje me zanima i njihovi zahtevi za razmnozavanje koji moraju biti.
Hvalaa vam punoo na izdvojenom vremenu i pomoci😍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2020 1:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2020 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako male helene ce jesti larve i puzeve svoje velicine, vece nece.
Meni je 7 helena ocistilo akvarijum od puzeva, jedini preziveli su odrasli nerita puzevi.
Sto se razmnozavanja helena tice, same ce se one razmnoziti u akvarijumu ako im uslovi budu zadovoljavajuci.
Koliki je akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2020 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima oko 80l -85l.. koliko njima treba da porastu da bi pocele i vece da jedu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2020 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sudeci po mojim helenama koje sam prosle godine kupio, rastu prilicno sporo. Ja za godinu dana uopste ne primecujem da su porasle. Nisu jos uvek resile sve malezijce i dalje se pojavljuju. Znam da je dosadno, al najbolje je da povremeno sama povadis deo barskih i malezijaca i tako im populaciju drzis pod kontrolom. Oni izlaze kad se svetlo ugasi, sacekas otprilike 2 sata po gasenju svetla, i povadis one koju su se vec popeli na stakla. Tako sam radio otprilike 2 puta nedeljno i uspeo sam da zaustavim najezdu. Vecina hvali helene, al ja mislim da ove moje bez moje pomoci ne bi puno postigle.
Mozda sam ja naleteo na neke "falicne". Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2020 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako i radim.. Pre 20tak dana mi je uginuo amazonac,1 sto sam imala , a nisam bila kod kuce tad, kad sam dosla od hrane su se barski namnozili da sam ih izvadila jedmo 40kom... i onda sam uzela ove helenice jer nisam zelela hemiju da koristim. Medjutim bas su sitne, dal imaju oko 3 4mm (odoka), jedva se vide , al vidim da se pomeraju po kvsrcnkm sljunku i rovare, kontam da jedu barem larve sad.

A da li znate nesto za Amazonce i cuvamje ,sto sam postavila pitanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2020 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cu najverovatnije u ponedeljak ici u Obrenovac pa mogu da ti poklonim 2 odrasle helene.
Jedino bi trebala doci negde u centar Obrenovca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License