Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj biljni kamenjar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Dec 16, 2019 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljaj fotke na forum greota sto se ni jedna fotka od ranije ne vidi, kako je bilo i kako je sada.. al sve u svemu i dalje odlican.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 16, 2019 8:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2019 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo pred kraj godine, jedna novogodišnja rekapitulacija. Smile

Generalno, zadovoljan sam finalnim izgledom, kakve sam sve muke i izazoveo imao.

2020. će sigurno biti bolja! Sve najbolje svim dobrim ljudima na forumu u narednoj godini! Bravo


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 12, 2020 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenjena stara podloga, pa je umesto sitnijeg peska, ubačen sitniji šljunak. Cela postavka mi sada deluje prirodnije, što je svakako cilj.

Takođe planiram da u narednom periodu ubacim i neke sporo rastuće biljke, umesto stem biljaka, jer neću imati toliko slobodnog vremena. Videćemo kako će to ispasti.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2020 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čeka se da se zacrveni to pozadi pa tek onda možeš da menjaš biljke za manje zahtevne Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2020 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve sam ja sreće, meni je mini super red sporo rastuća, kao kripta neka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2020 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 3 nedelje sam nabavio kriptu, spiralis tiger, koja je zamenila bacope. Cilj je da polako ostanu samo spororastuće biljke, bez stem biljaka, kako bi bilo potrebno što manje održavanja.
U narednom periodu ću zbog privatnih obaveza minimalno moći da se posvetim akvarijumu, pa da napravim auto pilot kombinaciju koliko je to moguće.
Elem, ovo je neki napredak za 3 nedelje, i prilično sam zadovoljan istim. Mnogo bolje raste nego super red. Smile
Inače, u moj akvarijum je došlo proleće, trenutno imam 11 cvetova anubija. Smile I 3 cveta buca, pravo proleće! Very Happy

p.s. Slike su očajne, znam. Treba mi neko ko ima smisla za fotografiju, da ne slikam ovim digitronom.

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2020 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel znas da anubie izbacuju cvetove kad se osecaju ugrozeno i kad treba da propadnu? Mislim izbacuju i kad su im uslovi savrseni, ali zanimljiv podatak, zar ne? Wink

Odlican, ko da rastu van vode, vidi se lepo preko fotki po sari na listu.

I sloni tog otoa sa usisne cevi, da ne znam da je, mislio bih najgore, to je ta poza (poslednja fotografija u nizu).. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 10, 2020 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da su uslovi savršeni, pošto baš rastu kao na steroidima, pu, Pu. Ali nisam znao za taj podatak, jako interesantan. Smile

Nije otos, sijamac je. Smile Ne skida se sa cevi kao ludi Milojko, ne znam šta mu je, kao da je u đakuziju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok sijamac, ne vidi se rep pa lice.. Wink

Ne mislim ja ko Milojko vec ko da je pandrkno.. nesto sto najvise volim da vidim po sopovima kad uzimam ribu. Tu mu je protok vode najbolji tako da je razumljivo sto je tu ipak je riba iz reke ne jezera i voli lep protok vode, ko seweliama kad stavis stream pumpu sedi direkt ispod nje tj tamo gde najvise bije vodu pomera se samo kas jede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi razmisljao o tamnoj pozadini? Nekako mi je svetla za skejpove koji treba da docaraju dubinu. Tebi taj efekat u ovakvoj (centralizovanoj) postavci nije potreban.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2020 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljao sam inicijalno o menjanju pozadine, ali sam se odlučio na svetliju. Imao sam pre crnu pozadinu, pa sam hteo da promenim. A sad je kasno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, buce cvetaju van vode, pinnatifida ide van akvarijuma, emerzno, izgleda, da će sve preći vani. Smile

Kripta spiralis me oduševljava bojom i šarama, zaista ništa slično pre nisam video. Pojavile su se neke rupice sporadično na listovima, def neki deficit? Ima li ko predstavu šta bi moglo biti?


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2020 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da rupice na listovima izaziva nedostak kalijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće, ali nema rupica na ostalim biljkama, pa me to baca u rebus...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2020 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, ništa se specijalno ne dešava, osim što je došlo malo živine... Ubacio sam 9 komada barbus titeja (cherry barb na eng.), 3 mužijaka i 6 ženki.

Prezadovoljan sam, boja je prelepa, ribe aktivne, baš mi je to falilo u akvarijumu koji je postao prilično pust u poslednje vreme (deo riba prodao, deo izvršio samoubistvo i tako...)

Najbolje od svega riba je ultra jeftina, nezahtevna i super se slaže sa razborama. Samo da ne krenu i oni da probaju kako izgleda plivati na suvom... Rolling Eyes

Drop checker je žut, jer je tečnost izlapela, ili šta već... Bio je žut i u flašici...

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License