Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristika u doba korone Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ti si nasa legeneeeenda !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2020 9:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 4:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema me neko vreme i ovde se vec razvijaju neki zanimljivi projekti.
Probaj da nadjes neko resenje da ojacas tu policu kako bi mogao da je maksimalno iskoristis. Da je skroz popunis akvarijumima.
Ovaj veliki akvarijum mi se bas svidja kako je uradjen, izgleda kao Juwel. On mi je najinteresantniji da vidim kako ces ga urediti i koje ribe ces drzati.
Svaka cast, pratim dalje temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 26, 2020 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki i jeste Juwel, zadovoljan sam ovim prethodnim 180L od istog proizvodjaca pa nisam hteo da menjam. Zapravo i nisam imao mnogo izbora ovde retko ko pravi akvarijume po meri i to je skupo kao za oci.

Prvobitno sam planirao namnozim biljke i onda da napravim neki skejp, u medjuvremenu je doslo do promene planova pa pravim prihvatljivo lep biljni akvarijum namenjen razmnozavanju riba...otuda i unutrasni pregradni filter iako imam dva velika kanistera na raspolaganju....kanister ce mozda biti deo filtracije ali o tome cu da odlucim kada vidim koliko ce potopna pumpa da bude bucna....trenutno mi smeta sum kanistera JBL 1501...nije bucan ali ipak ima zvuk koji iritira a to zelim da izbegnem jer nekada volim da dremam u dnevnoj sobi. Dekoracije u vidu panjeva i kamenja ce definitivno biti ali ne u nekoj preteranoj meri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2020 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasveta je konacno stigla, do duse samo prvi deo posiljke, cekaju se jos dve isporuke:

Image

Na brzinu je dodato nesto biljaka, cisto da ne bude prazno. Ne verujem da cu te biljke zadrzati unutra, ovo je samo za startovanje, nisam jos odlucio sta cu ovde koristiti jer su to prevashodno radni akvarijumi.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2020 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je palo i prvo slaganje skejpa za veliki akvariujum. Odustao sam od Woodstone kamenja u kombinaciji sa granam i odlucio se za dragonstone iako ga nemam dovoljno....tokom sledece nedelje ce mi stici jos 7kg sitnijih komada koje cu nabacati stihiski okolo da izgleda ako je moguce sto prirodnije i sve to zaliti sa jos peska....imam jos jedan dzak od 25 kg koliko sam vec sipao unutra. Ispod peska sam stavio Hobby-jev aqualit nekih 5 -6 litara i oko 8 litara jbl aquabasis-a. Mozda sam malo i preterao ali mislim da obe podloge nisu toliko aktivne vec vise inertne....svakako cu dodati jos peska preko kada sve dovedem u zeljeni polozaj.

Izvinjavam se na prljavom staklu....ali to nije samo do prednjeg stakla, na zadnjem staklu su mi ostale fleke od lepka za fototapet sa spoljne strane koje nisam uspeo da skinem ni acetonom....pokusao sam da nauljim i adhezivno da prilepim crni fototapat sto nije ispalo dobro pa sam onda oribao ulje i jednostavno zalepio samolepljivi fototapat preko vidljivih fleka....sta reci ako zelim da ostanem pozitivan onda mogu da kazem da pozadina izgleda kao da ima teksturu crnog mermera....ako
me mnogo bude nerviralo onda cu morati da promenim akvarijum....mislim da cu ipak toliko moci da se iskuliram....


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopunjujem delove koji fale:) Max kapacitet je skoro dostignut, bice napravljene neke sitene rokade da bi stalo jos po nesto u skorije vreme Smile

Image


Pusten je u rad i veliki akvarijum. Dodato je je jos malo kamena u centralnom delu. Mozda i previse sobzirom da tu treba nesto i zasaditi. Imam jos dovoljno materijala da poplocam prakticno celo dno sa dragonstone-on ali nisam siguran kakv bi efekat imalo a zauzelo bi mi mnogo mesta koje sam namenio biljkama. Za sada ce samo da vrti vodu bez svetla, jos par dana pa ce presadjivanje biljaka da bude vrv sledece nedelje.Slike cu naravno podeliti posto vidim da ste izuzetno zainteresovani za tematiku haha haha haha haha

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovaj veliki skejp jako dopada! Samo rokaj! Nego, jel imaš neki soil ispod peska, kakvu si kombinaciju tu napravio?

Baš čitam temu i htedoh da ti kažem da to granje mora dobro da se natopi, kad videh ovo suptilno rešenje sa kamenjem za kupus. Smile

I šta će ti biti sve od biljaka tu, kakvu živinu ćeš da metneš? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam JBL-ovu podlogu aquabasis i Hobby-jev aqualit, nesto kao porozna drobljena stena, navodno ima minerala, u svakom sl bice dobra da rastrese podlogu ispod peska. Soil sam ovoga puta preskocio...nije mi se dojmio u prethodnoj postavci.

Od zivog sveta i biljaka bice preseljeno sve iz starog akvarijuma, dodacu jos neke manje kripte i valisneriju a kasnije i anubijase. Od riba, pojacacu ovo sto sada imam sa desetak Furukata, 15 corydoras Pigmeusa a mikrorazbore i Danio Tinwini cu da zamenim sa 20-ak Pseudmugil Luminatus (neon red gertrude), 20-ak kubotai rasbora. Mikrorazbore i Tinwini planiram da mrestim u jednom od akvarijuma. Uzeo sam jos i po 10 Boraras Brigatae i Maculatus....sa njima jos nisam nacisto sta cu...moskitosi su vec u malom akvarijumu a da li cu ih prebacivati u veliki jos cu da razmotrim:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te Pseudmugil Luminatus su mi jedna od najlepših riba koje sam video u životu al im je cena bila 9 evra komad što mi jednostavno bilo previše s obzirom da treba jato da se uzme. Svaka čast na izboru riba.
Taj veliki skejp mi se sviđa baš. Za brigittae i maculatas jedino flow može da bude prejak u tom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Red Neon sam nasao za 5EUR komad ali sam kasnije video da je i to prejaka cena... Sad je gotovo pare vec otisle sa racuna. Nadam se da ce ispuniti ocekivanja...

Pa i ja mislim da bih sa rasborama imao problema sobzirom na veličinu usisa tako da ce najverovatnije biti u malim akvarijumima sa kozicama a mozda cu ih dodati sve zajedno u mrestiliste pa da vidim da li moze nesto da se uradi sa njima. Saljem update uskoro!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš dobar skejp u velikom akvarijumu, jedva čekam da stignu stanovnici i da sve legne na svoje mesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Baia,

vidi se da uživaš u svemu, drago mi je kad vidim ovakve teme, samo napred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam uspeo da docekam sledeci vikend pa je jos juce palo sadjenje paralelno sa rasformiranjem akvarijuma iz teme Posle 99 godina. Skejp mi je ocigledno pojeo mnogo prostora pa sam uspeo da iskoristim svega pola biljaka iz prethodne postavke. Srecom ima mesta po ostalim akvarijumima. Nisam juce imao snage da sve dovrsim tako da ce ovih dana kad se panjevi natope i smire biti jos dodavanja anubija i bucefalandri u supljine granja. Imam i nekoliko vrsta mahovina koje bih rado da vidim na granju ali otom po tom. Zeleo sam nezahtevan skejp ali izgleda da nisam bas u tome uspeo, mada ko zna sta ce od biljaka da pretekne...ako nesto bude kilavilo ili propadalo bice instant menjano za neko lakse bilje.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2020 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivina je stigla:)

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2020 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si nabavio pigmejce?
Ja bih uzeo jos nekoliko komada, ali nigde ne mogu da ih pronadjem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika nekad i sad oldwolf Početak u akvaristici 23 Sre Sep 12, 2018 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License