Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corydoras i Barbus tetrazona Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update, narucio sam bilje iz RF i stigle su u petak, ispraznio sam ceo akvarijum i ocistio od kamence, oprao kvarcni pesak, ubacio supstrat, mrezu, pesak, vodu sacuvanu iz akvarijuma i posadio biljke.
Nakon 24h sam ubacio ribe, postepeno da vidim da li je sve ok, narocito jer mi je voda bila zamucena, verovatno jer sam oprao sundjer iz filtera, iako sam ga oprao u vodi iz akvarijuma.

Barbusi su trenutno ostali u kugli/pomocnom akvarijumu, sad ih imam samo 3 jer je jedan uspeo da iskoci iz posude u kojoj su privremeno bili i nije preziveo tu avanturu. Mislim da cu tek u sredu moci otici do radnje u Subotici da kupim jos barbusa, do tad ih necu ubacivati u akvarijum sa ostalim ribama jer su vec napravili veliku stetu.
Do sad su uspeli da ubiju 3 koridorasa, zenku i muzjaka guppy, zenku plati i jednog skalara. Skalare sam odvojio cim sam video da ga napadaju ali su uspeli da mu ostete peraja i posle par dana je uginuo.

Od biljaka sam uzeo ludwigia repens, monoselenium tenerum, myriophyllum brasilliends, nomaphilla stricta compact, pistia stratiotes i sagittaria subulata. Od ranije je ostala valisnerija, anubia i 3 zbuna neke biljke za koju sam mislio da je sagittaria ali sad vidim da nije.
Odusevila me kolicina pelcera koju sam dobio za svaku biljku, u radnji u Su se dobije mnogo manje za vise para...

Moram dodati jos kvarcnog peska jer mi je podloga svega nekih 3cm i to cu uzeti u sredu ako budu imali u radnji, poslednji put nisu imali.

Mozda je cak i previse nagurano sve ali se nadam da cu kasnije napraviti mnogo veci akvarijum pa ce se biljke iskoristiti.

Sve to izgleda ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 4:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bude da pisam uz vetar i stalno nesto kontra pisem...zaista nije tako:) Slazem se sa vecinom da barbusi jesu vesela druzina. Imao sam ih mnogo puta i moj dobar drugar ih ima, kum ih je drzao, dakle stvarno imam osnova da kazem da oni nisu toliko agresivni koliko si ih ti opisao. Sobzirom na tvoju situaciju i da je akvarijum svez pre bih posmatrao iz drugog ugla. Barbusi a i vecina drugih riba hoce da napada ribu koja je bolesna. Razmisli da li su ribe koje su barbusi napdali bile zaista zdrave ili su mozda bile nacete losim parametrima vode ili premestanjem iz jednog akvarijuma u drugi. Ne tvrdim nista, samo ti dajem i drugu perspektivu da ne osudis ribe ni krive ni duzne. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne osudjujem ih ja, koliko sam shvatio barbusi su po prirodi takvi i to je ok, zato cu i uzeti jos 5 da bih imao jato od 8 barbusa, pa cu videti kako se ponasaju.
Pre nego sto sam uzeo barbuse nijedna riba nije uginula, mesec dana su sve bile ok dok nisam uzeo barbuse. Prvo je stradao koridoras i nisam bio siguran da li su barbusi krivi ali sam video da ga jure, a pre barbusa se nije sakrivao i bas je bio aktivan, dok je kasnije najcesce bio sakriven ispod filtera. Onda sam uzeo 2 koridorasa pande i odmah su barbusi poceli da ih jure, delovalo je da uspesno beze ali ocigledno nisu, jer su oba stradala, jednog sam cak video kako ga 3 barbusa jedu mrtvog, jer je uginuo verovatno tokom noci/jutra pa ga nisam stigao odmah izbaciti.
Sledeci su bili muzjak gupi i zenka plati, obe ribe su ostale bez repova, gupi i bez ledjnog peraja, brzo posle tog je stradala zenka gupi i odmah su krenuli da jure crnog skalara, dok se trikolor od ranije uglavnom sakrivao po uglovima pa ga nisu dirali. Odmah sam izdvojio skalare ali je crni uginuo, peraja su mu bila poprilicno ostecena, od tad sam rasformirao akvarijum i drzim barbuse odvojeno i za sad su sve ostale ribe ok, cak su se muzjak plati i skalar malo opustili i slobodno plivaju po akvarijumu dok su se ranije skrivali.

Iako su mi napravili mnogo stete, ne osudjujem ih nego gledam kako da im pomognem, zato cu i povecati jato pa pratiti situaciju. Zivim u okolini Subotice i sad ne idem cesto do centra zbog ove situacije pa se ta kupovina barbusa malo oduzila. Jedini sajt sto sam nasao da salje ribe dostavom sad ne salje dok je vanredno stanje.

Meni ne smeta i da mi kontriras, cenim svako misljenje i savet jer sam pocetnik a imam veliku zelju da naucim sto vise i da ispravim sopstvene greske kod ovog prvog akvarijuma. Na forumu sam i krenuo da pisem zbog toga, jer mi nije potrebno odobravanje nego saveti Smile

Nadam se da sam sad bar sa biljkama uradio pravu stvar, videcu da napravim i diy co2 ako primetim da ne napreduju biljke, mada je visina akvarijuma svega 30cm pa se nadam da tako biljke uspevaju da ugrabe co2 iz vazduha, mada ne znam koliko ta teorija ima smisla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbus Tetrazona - repno peraje Amy Bolest 1 Ned Maj 16, 2021 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus odessa simici789 Tražnja 3 Uto Sep 22, 2020 10:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License