Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 More 200l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze u pp gde si nabavio svež kamen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2020 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razjasnili smo,nije svez...kao zivi kamen nego isti ali nov Smile
Nego neki savet u vezi trenutnog stanja....znam da je ovo faza koja mora da prodje ali...da li smanjivati foto period i na koliko? ili ostaviti da sve radi kao i do sada?
I da li ubacivati nesto od mekih korala da bi izvlacili hranljive materije iz vode i tako uskratili alge za iste?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2020 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak ti treba amonijak u vodi da bi te bakterije sto si ubacio imale sta da preradjuju, da bi se razmnozavale i nastanile kamen. Mozes da stavis neko morsko meso da se raspada (gambori), doziras amonijak ili ubacis ribicu i hranis je. Od ribica mozes da nadjes i slatkovodne moli ( ali vece primerke) i da ih aklimatizujes nekoliko sati na slanu vodu. One ce u nekom trenutku krenuti da jedu i alge u akvarijumu.

Sto se tice algi, ekipa BRS na youtube-u kaze da je najbolja opcija ubaciti samo ribice i ciklirati akvarijum bez ikakvog svetla i korala 1-2 meseca. To je najbolji nacin da se potpuno izbegne ruzna faza akvarijuma, odnosno alge. Ja licno sam odmah ubacio korale i ribice, i sad posle neka 2-3 meseca vidim da se alge polako povlace. Od algi sam imao diatom, dino, zelenu cupavu i sada ciano. Svaka od njih ima neki svoj zivotni vek ili je potrebno mehanicki ukloniti ( uz pomoc puzeva, kraba, kopepoda, amphipoda i ostalih cistaca). To smanjivanje svetla ce da smanji rast algi, ali ce da produzi vremenski period rasta.

Da bi dosao do svih tih ogranizama, najefektniji nacin je da ubacis deo kvalitetnog zivog kamena iz vec formiranog akvarijuma ( pretpostavljam da si ti kupio suvi kamen). U tom slucaju ces verovatno da pokupis i neke nepozeljne ogranizme (aiptasia, crvi..), ali je po meni to mnogo bolja opcija nego imati sterilan sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LazarZ1
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko gde se moze nabaviti prirodni kamen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Apr 28, 2020 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa od svih opcija mi se najvise svidja da ubacim moli,vec sam negde procitao kao opciju,ali nema ih nigde,sve nesto malo,to ce da izgine na cesljevima....probacu da nadjem preko fb ako neko ima vece.
Bas sam malopre citao tvoji temu i ima jako korisnih stvari Smile Da,suvi kamen imam.
Znaci najpametnije ubaciti moliku/e i nabaviti neki zivi kamen.Za molike cu se nekako snaci,ali za zivi kamen...tesko.
Hvala na detaljnom objasnjenju peconis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2020 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je nekad bilo kod mene Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2020 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh,prelepo,zivopisne boje Smile Bice,samo polako Smile Stone six mi je stigao,ali crnjak sada nemam vremena...moracu par dana da se strpim pa da zacementiram malo :)Nesto sam jos skontao/primetio...ja imam atmana AT-104 koji ima gura 2000 l/h to je vrv na samom izlazu i ima tacno 1 m visine,i ovako pa je slabo prema onome sto je neki standard....da li bi bilo pametno zameniti sa nekom jacom pumpom od 4000l/h tako bih dobio zapremina oko 200l *10? Kada sam punio aq primetio sam da na izlazu cevi bas nesto i nije jak mlaz vode,a mislio sam da na tim izlazu,stavim onaj nastavak sa random flow...pa da i odatle pravi dodatnu stuju....Npr ATMAN AT – 107 on ima 5000l a nije nesto skup....ili uloziti u npr JEBAO DCP 5000 koji je duplo skuplji ali ima vise opcija,podesavanja....hmm ,nisam pametan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2020 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najzad preslozeno kako mi se svidja,lepak nije ni bio potreban.Ubacene Black Molly,neke su stradale nazalost,stream pumpa je smanjena na pola i stavljena da razbija povrsinu,medjutim overflow se pokazao kao problem za molike,pa sam morao da stavljam mrezu od komarnika i sundjer.Refractometar je stigao i pokazalo se da je salinitet ok i dobro je sto nisam jos soli ubacivao ,posto hidrometar nema veze sa vezom,znam da svi kazu da je nepouzdan ali ovoliko odstupanje....mislim da ne bi trebalo ni da ga prodaju.Grajac je za sada tu,jer jos uvek nisam nabavio neki manji koji bi stao u sump.Prosli vikend uradjena zamena vode 10 posto.Pri slaganju scapea sam gledao da ne idem previse u visinu i da ima dovoljno prostora sa zadnje strane kako bi voda mogla da cirkulise Smile Kako vam se cini?
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Uto Jul 07, 2020 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskulirao te narod Confused

Baci neke slike kako sad izgleda, pisao si kod mene da su uleteli i neki korali.
Mi smo deo CaribSea ekipe, jesi testirao parametre skorije? Video si ono kod mene na temi, stvarno mi nije jasno zašto je skočilo toliko, ali je sada ok Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Mar 02, 2021 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

dugo me nije bilo,ali iako me narod iskulirao evo da okacim koju sliku.

Aq je sada star nekih 11 meseci,i dosta toga se promenilo,promenio sam svetlo,dodao sam media reaktor sa malo aktivnog uglja i skoro sam dodao seachem matrix jednu litru ( u planu su jos 2) i purigen.
Zamene vode ma malo vece u zadnje vreme,(40%)posto iako test pokazuje fosfate 0,NO3 mi je na nekih 25 ppm i malo je borba sa njim,pokusavam da ga spusti na nekih 10ppm-a.
Novi sump je namesten,sa cilje da se ubaci sheato alga,ali kako stvari stoje ne znam da li cu imati mesta za nju Smile
Ubacene su dve stream pumpe sa podesavanjima protoka,posto je postao problem,kako meki korali rastu,tako sam morao smanjivati protok,jer ih je "lomio" .
Mekici lepo napreduju,jedino zoe zezaju,neke su se prosto istopile,neke se malo slabije otvaraju,merio sam jod i ok je.



Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 05, 2021 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rado zaronila ovde. 😊😊😊
Nemam nikakvog iskustva sa morskom akvaristikom, pa ne mogu da ti dam bilo kakav savet. Čini mi se da bi to bio preveliki zalogaj za mene u odnosu na mojih 40l biljnog.
Ipak, meni sve ovo izgleda fascinantno i nekako nestvarno lepo. Samo nastavi i češće kači slike sa napretkom. 👍😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2021 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki pocetak je tezak. Samo obezbedi prostor i dobru volju i kreci....prosto je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka [NS]Akvarijum 200l lordofinsomnia Razmena 0 Pon Nov 02, 2020 4:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 200l popindeed Akvarijumi 16 Pet Maj 31, 2019 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 200l koje ribice mogu da drzim Uros1999 Ribe 6 Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200L za Trichogaster kale Akvarijumi 21 Sre Mar 01, 2017 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mojih 200l Djape Akvarijumi 15 Čet Mar 17, 2016 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License