Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kombinacija riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
malizeleni




Registrovan: 04 Maj 2020
Poruke: 0
Lokacija: Koprivnica, Hrvatska

PorukaPoslao: Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Još nisam niti nov u akvaristici, pošto još čekam da mi stigne prvi akvarij, ali čitam i učim.

Već mi je dugo želja imati ribe, ali nikako da se nađe mjesta i volje. Sada me sin natjerao, htio je ribicu, ja mu postavio zahtjev što da napravi da je dobije i on napravio to, puno prije nego što je itko očekivao. I tako sada, tata idi i kupi ribe. Odmah da napomenem, ovo nije kupovanje poklona djetetu i ja ću se u potpunosti brinuti za akvarij.

Sin je htio zlatnu ribicu, ali pošto nemamo mjesta za akvarij veći od nekih 60L, odustao sam od toga i napravit ću nekakav miješani toplovodni akvarij sa biljem.

E, sad ide najzanimljiviji dio. Što staviti unbutra Very Happy

Gledam, čitam, pa mi se svidi ova ribica, pa mi se svidi ona... nikako da se odlučim. Prvo sam htio bettu borca, ali sam onda htio neke zanimljivije ribe i tako... sad su mi za oko zapeli kribensisi. Sviđa mi se što žive u paru i ima mogućnost mrijesta i što su dobri roditelji. Vjerujem da bi ih bilo jako zanimljivo promatrati i da bi čak i koristili kao dobar uvod u učenje o prirodi. I sad je pitanjer kakve bi ribe najbolje psale s njima? Znam da su teritorijalni u vrijeme mrijesta i da znaju maltretirati sve ostale ribe u akvariju, ali se i dalje nadam da bi moglo se naći nešto za suživot. Betta otpada, to znam.

Plan je da im u jedan krug akvarija složim pećinicu, tako da ostavim što veću površinu daleko od gnijezda, da se ne osjećaju previše ugroženo. Da li bi išli uz njih coridorasi? Znam da oni ruju po dnu pa bi se možda par osjetio ugrožen od njih? Možda onda neke ribice koje se više drže gornjih dijelova akvarija, tako da ih manje smetaju?

I, ako ostane samo na paru kribensisi, kako rioješiti komunalnu službu? Puževi?

Uglavnom, pun sam pitanja a odgovora nema Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

malizeleni




Registrovan: 04 Maj 2020
Poruke: 0
Lokacija: Koprivnica, Hrvatska

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2020 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ovu temu i na jednom drugom forumu, skupljam iskustva sa svih strana.

Za sad sam nekak došao do ovoga:

2 kribensisa (M+Ž ako uspijem uloviti)
2 patuljasta guramija (M+Ž)
1 ancitrusa (možda i u ovome slučaju da uzmem par?)

Kako se to čini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2020 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ako ti je taj akvarijum 60l sto se tice komunalne sluzbe mozes tu ubaciti jedno 4 do 5 koridorasa, ja bih isao na panda cory jer nisu preveliki i super su komunalci ali moras imati sitni pijesak kao podlogu ako ti nije zeleni tepih i obavezno bi ja tu ubacio jedno 3 do 4 nerite puzeve jer sa njima bukvalno nemas potrebe da cistis staklo... i ako ti je bas dobro biljni akvarijum mozes ici i sa par otocinclusa. Ja licno u kombinaciji nerite + otocinclusi nemam problema sa algama i nikad necistim staklo itd. Jedini posao mi je redovna izmjena 1/3 vode na 7 dana i usisam podlogu, to je sve sto radim i sve se blista, eto mozda sam ti bar malo pomogao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License