Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 zlatne ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoAna




Registrovan: 22 Feb 2018
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima
imam jedno pitanje u vezi zlatnih ribica
imam zlatne ribice ali nikako da dobijem male
akvarijum je veliki ja mislim oko 80 litara
u akvarijumu imam par komada narandzastih ribica par komada belih zlatnih ribica
e sad ja mislim da je problem u ribicama neznam kako izgleda muzjak a kako zenka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozete da ih razlikujete tek posle 6-12 meseci od dana kada se izlegu iz ikre u zavisnosti od vrste do vrste i podvrste. Muzjaci na prednjim perajima imaju bele kvrzice kao i kod skrga. Vise su primetne ove na perajima, jer neke od podvrsta ni nemaju na skrgama posto su mesanci dve vrste. Da ih mrestite potrebna je hladnija voda oko 22° i ispod do 18° (neke cak se mreste i do pada od oko 16°), najcesce se u akvarijumima to desava krajem septembra do pocetka decembra. Muzjaci se komesaju sa zenkom koju guraju najcesce u predelu analnog peraja terajuci je u zbun neke biljke (najcesce mahovine ukoliko je ima u akvarijumu) da izbaci ikru koju cim se izbaci oplodi. Moguce je da se mreste i u mulju kao i u sljunku ukoliko one tako odluce, moze se ubaciti i krpa za mrescenje (breeding mop) u koju se ikra lepi i ukoliko zelimo da razmnozavamo vise stotina mladih japanki koju odrasle jedinke mogu da poloze. Moze se i napraviti, tacnije niti vune se od dvadesetak cm zavezu u jedan cvor i ubace u akavrijum i to je to. Cim se muzjak i zenka odvoje od krpe moze se prebaciti u drugi akvarijum ili se roditelji izvade iz akvarijuma ukoliko je mresni, inace mrest moze trajati od nekoliko sati pa sve do par dana. Mladi se izlegu u par dana opet zavisi od vrste, ali i od temperature vode i strujanja vode oko ikre. Mladi se mogu hraniti ubacivanjem raznoraznih zivih mahovina, jer koliko god ona nama na oko izgledala cisto ima mikro organizme koji rastu na njoj pa se tako izlegle japanke mogu hraniti dok se ne pripremi najuobicajeno je artemia, kasnije se mogu ubacivati i dafnije itd.. ne rastu sve istim tempom, neke nazalost i uginu, ali opstaju samo one najsposobnije koje se da kazemo biju za hranu sem ukoliko ih ne hranis prvise pa sve prezive cak i one kojima je priroda odredila drugaciju sudbinu tj da postanu hrana drugim ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisac brate, podhitno da promenis ime u Doktor lisac ili Lisceva enciklopedija, bolje si objasnio nego da je procitao negde na sajtu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoAna




Registrovan: 22 Feb 2018
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas nešto razumeo meni su sve ribice iste zute zlatne bele nevidim bas neke razlike neznam kako bih mogao postaviti slike ili neki video da bih mi nekako bolje objasnili
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markao79
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 06, 2020 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, da li je ova ribica trudna?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima bele tacke oko i na skrgama? Nesto mi deluje preko fotografije da je muzjak.. a mozda je i samo odsjaj od vode. Sto se tice same ribe takva joj je forma. Ne mora da znaci da ima ikru, ali ako imabelih tacaka kod analnog otvora onda je puna ikre. Baci pogled ispod repa i proveri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markao79
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima belih tačaka ispod repa....imam dve takve, možda i više, ne umem da ih razlikujem...šta da joj radim? U jezercu imam još japanki i koi šarana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista. Ne smeta im sto nose ikru, kad pocnu neke kise par dana mresrice se same ili ima zameni deo vode da ih podstaknes na mrest.. ukoliko ces da ih "cedis" i razmnozavas prvo nadji muzjaka sa dosta mleca pa sve u jednu posudu iscedis i to je to.. al ako neces da ih mestis samo ih pusti desice se prirodno kad one odluce. Jel imas neke plutajuce biljke u jezercetu? Pistia, Eichhornia crassipes, bilo sta sto ima jak i sirok koren? Ili im ubaci u nekoj posudi, tipa one za macku gde obavljaju nuzdu su dobre jer su oko 50x30x10 cm, sljunka sitnog pa sve to zajedno sa posudom u jezerce, da imaju gde da bace i poloze ikr, ako vec imas sljunak u jezercetu onda ni nema potrebe za dodavanjem posude sa peskom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markao79
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve uslove imaju, takoreći idealne...nego, da ovi koi šarani ne pojedu ikru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2020 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da se desi i da roditelji pojedu ikru a i mlade ako se uposte i izlegu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License