Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Beli koncasti izmet kod Japanki!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
acanis
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2010
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 3:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 5 japanke i primetio sam da je kod jedne izmet koncast i beo.Da li je to dobro?i kako i sa cime leciti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 3:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojasni nam malo cime ih hranis dali svaki dan jedu istu hranu ????Koliki ti je akvarijum ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
acanis
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2010
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranim ih raznovrsnom hranom.Iskljucivo Tetra,Vitakraft i Sera.Aq je 50l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh onda ne znam morace jos neko da pomogne mozda su pojele nesto sto ne treba posto one vole svasta da ceprkaju .Jel se normalno ponasaju ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Beli izmet znam da ne valja, moze biti neka bakterijska infekcija... Ali neka neko izskusniji kaze vise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acanis
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2010
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ok se ponasaju ali citao sam i ja nesto i kazu da beli koncati izmet ne valja.Cime da je lecim?i kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napamet tesko da nesto mogu da tvrdim.Ali po tvojoj prici su u pitanju crevni paraziti.Ja sam ih uspesno mrestio orvagilom,ima ga u svakoj apoteci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najvetovatnije je heksamitoza, ali nije pravilo da je heksamitoza jedini uzročnik ovakvog izmeta. To može da se desi i kad se ribama promeni hrana pa dobiju da jedu neku novu hranu koju nikad nisu jeli. Jednostavno organizam im se nije navikao pa tako reaguju. Nemoj odmah da ih truješ lekovima, možda nije potrebno. Prati njihovo ponašanje, da li su aktivne, da li jedu i da li su dobro uhranjene. Ako vidiš da kunjaju, ne jedu ili naglo mršave, onda je znak da je parazit u pitanju. Za početak dobro je da skuvaš 2 suve paprike u kuvalo za kafu, očistiš od opne i semenki i propasiraš kroz cetku za supu. To zamrzneš u zamrzivaču i daješ im po malo par puta na dan. Paprika odlično čisti creva od nagomilane sluzi, a imunitet se sam izbori protiv parazita, ako ih ima. Kod heksamitoze je glavni problem ta sluz koja se nagomila u crevima pa creva nemogu da se prazne kako treba. Riba ima osećaj da je sita jer su creva puna, a u stvari je gladna, jer ne jede ništa. Zato je fora da se sluz izbaci pomoću ovakve hrane kao što je paprika, da se creva dobro očiste, pa riba može da jede i sama da savlada bolest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čir na japanki Lajka Bolest 3 Čet Dec 31, 2020 2:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tackice i koncasti izmet Zelenizeleni Bolest 12 Pon Jun 24, 2019 1:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beli koncasti izmet Lozaa11 Bolest 11 Pet Apr 26, 2019 1:34 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License