Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak - 27l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, juce sam otvorio isto topic ali smatram da sam je otvorio u pogresnom delu foruma pa cu otvoriti ovde (tamo moze da se zatvori)

Dakle, odlucio sam da poslednji put pokusam sa gupikama, to je hobi kojim se bavim preko 20 godina, dok nisam kupio ovaj akvarijum jako malo paznje sam posvecivao tome a sve je fantasticno prolazilo u tom proslom akvarijumu, nije bilo bolesti, non stop su se kotile itd. A od kad imam ovaj, sve kao da je ukleto, sto se vise trudim sve su gori rezultati, a mnogo volim akvaristiku i bilo bi mi zao da odustanem od toga ali previse sam ribica zrtvovao ocigledno svojim neznanjem, pa sam odlucio da potrazim savete ovde od samog pocetka cikliranja akvarijuma pa do ubacivanja ribica kasnije i pravilnog odrzavanja, vise o tome kasnije, za nekih mesec dana kada dodje na red. Iako vec danima citam sve moguce teme na forumu odlucio sam da zapocnem svoju ovde da bih mogao sve na jednom mestu da imam, nadam se da nije problem.

Dakle, akvarijum je Atman CR - 320

Filter je Magi200, popunjen samo sundjerom unutra i na mestu uglja (pretpostavljam da isti sundjer mogu da koristim samo da ga isperem u vodi, ima tek 2 meseca). Koristim ga sa onom prskalicom.

Od trave imam samo nanu, mada ne znam jos kako da je vratim sada kada zapocnem ciklus a da lepo stoji (ako imate neki savet molim vas, za sada mi je samo u onoj casici u kojoj je prodaju i ceka u vangli sa vodom da je vratim)

Akvarijum naravno ima grejac, i sijalicu PL 11W

Izbacio sam podni filter koji je dosao sa njim.

Dakle sta sam do sada uradio: izbacio sve, prokuvao sljunak, evo stoji mi vec dva dana, pre 2 dana sam staklo i spolja i iznutra ocistio sircetom, cekam da se skroz izvetri pa da ubacim sljunak (nisam uspeo sav kamenac da ocistim sa poklopca, valjda nije problem), zatim da dodam lava kamen i jos neku dekoraciju koju vec imam, sipam vodu, ukljucim grejac (temp 25-30?) i cekam do 30 dana? Da li u tom periodu da ubacujem hranu s vremena na vreme? Da li da cistim akvarijum? Imam oko 20l vec ustajale vode u otvorenim flasama da sipam, da li ostatak moze direktno sa cesme?

Evo slike praznog akvarijuma
Image

Slika filtera
Image

Znam da ste svi vec milion puta pomogli sa istim pitanjima, ako nije problem samo da mi neko potvrdi jel sve ok za sada pa da budem miran narednih mesec dana. AKo imate neke savete slobodno pisite sve sto mozete. Travu ne planiram da sadim, voelo bih da nabavim jos neku pored nane ali vise o tome kasnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa92 ::

Dakle sta sam do sada uradio: izbacio sve, prokuvao sljunak, evo stoji mi vec dva dana, pre 2 dana sam staklo i spolja i iznutra ocistio sircetom, cekam da se skroz izvetri pa da ubacim sljunak (nisam uspeo sav kamenac da ocistim sa poklopca, valjda nije problem), zatim da dodam lava kamen i jos neku dekoraciju koju vec imam, sipam vodu, ukljucim grejac (temp 25-30?) i cekam do 30 dana? Da li u tom periodu da ubacujem hranu s vremena na vreme? Da li da cistim akvarijum? Imam oko 20l vec ustajale vodeustaj u otvorenim flasama da sipam, da li ostatak moze direktno sa cesme?


Nebojša najpre dobrodošao na sajt iako imaš podosta akvarističkog staža sa gupikama. Što se tiče tvog pisanja povodom ove teme daću ti savet iz ličnog iskustva : izbegavaj lava kamen - na njega se lako i brzo kače alge ,pa će ti posle trebati dosta
i vremena i hemije da to skineš. Što se tiče ustajale vode - ja to nebih koristio ako je potpuno mirovala u posudama (mislim
bez raspršivača ili nekog vida kretanja i cirkulacije iste). Što se tiče temperature mislim da ti nije potreban grejač jer je već počelo toplo vreme (a u fazi si cikliranja), možeš staviti pokoji listić hrane svaki drugi-treći dan. Preporučujem ti Easylife
za start. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nebojsa92
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2018
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Nebojsa92 ::

Dakle sta sam do sada uradio: izbacio sve, prokuvao sljunak, evo stoji mi vec dva dana, pre 2 dana sam staklo i spolja i iznutra ocistio sircetom, cekam da se skroz izvetri pa da ubacim sljunak (nisam uspeo sav kamenac da ocistim sa poklopca, valjda nije problem), zatim da dodam lava kamen i jos neku dekoraciju koju vec imam, sipam vodu, ukljucim grejac (temp 25-30?) i cekam do 30 dana? Da li u tom periodu da ubacujem hranu s vremena na vreme? Da li da cistim akvarijum? Imam oko 20l vec ustajale vodeustaj u otvorenim flasama da sipam, da li ostatak moze direktno sa cesme?


Nebojša najpre dobrodošao na sajt iako imaš podosta akvarističkog staža sa gupikama. Što se tiče tvog pisanja povodom ove teme daću ti savet iz ličnog iskustva : izbegavaj lava kamen - na njega se lako i brzo kače alge ,pa će ti posle trebati dosta
i vremena i hemije da to skineš. Što se tiče ustajale vode - ja to nebih koristio ako je potpuno mirovala u posudama (mislim
bez raspršivača ili nekog vida kretanja i cirkulacije iste). Što se tiče temperature mislim da ti nije potreban grejač jer je već počelo toplo vreme (a u fazi si cikliranja), možeš staviti pokoji listić hrane svaki drugi-treći dan. Preporučujem ti Easylife
za start. Pozdrav !


Hvala na odgovoru i savetima

Ja mislim da sam jedan od retkih koji nema problem sa algama, sve cekam da me napadnu ko nekada ali nekako ih nema jos, samo malo vidim na listovima nane, uglavnom iscetkam kamen i kucicu svaki put kada menjam vodu, mozda zbog toga ne stigne da se nahvata.

Hvala za savet sa vodom, zapocecu onda sutra ciklus sa vodom iz cesme, i ubuduce kada menjam dan dva ranije cu da punim flase i ostavim ih otvorene, do sada sam uvek praktikovao da menjam vodu nedeljom i taman tada napunim flase koje ispraznim i onde budu spremne za sledece pranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciklidni pocetak Malina Početak u akvaristici 14 Ned Nov 17, 2019 9:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License