Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slike vasih Akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Pet Apr 10, 2020 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu je nabavka Teodoxus Danubialis (trenutno ne mogu nigde da ih nadjem, postavio sam oglas i na forumu za slucaj da neko od forumasa ima da proda) i malezijaca, a Helene ce tada preci u manji akvarijum jer su ovde uspesno zavrsile posao.
Imao sam pun akvarijum barskih puzeva koji su dosli sa biljkama, sada ih vise nema.
Ubacicu i jos nekoliko pigmejaca, trenutno ni njih nema na trzistu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 10, 2020 3:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2020 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Maj 07, 2020 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo 2 mališana koja sam skoro formirao za kozice.

Levo je Aquael kockica 10 litara stara mesec dana, desno je handmade 7,5 litara, formiran pre 7 dana.

Oprema je kompletno Aquael sem grejača u desnom akvarijumu. To je neki stari atman koji sam imao u šteku.

Tepih bilje je iz semena koje sam davno naručio preko Alije Ekspresa, ima malo lobelije, sesiliflore, i rotale, par anubija u lošem stanju, preuzetih od prijatelja sa namerom da vidim da li mogu da se povrate.

Image

Eto, to je bila zanimacija sa decom za vreme izolacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Maj 07, 2020 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napišem za podlogu i živi svet...

Akvarijum 10L: podloga JBL proscape, 3 koridorasa, 5 odraslih sakura, i 20ak malih, 2 crne nerite...

Akvarijum 7 litara: podloga je Tropica supstrat + JBL soil, za sada su samo 2 rogate nerite u njemu

Eto toliko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, mozes li da napises nesto vise o tom semenu sa Aliexpress-a? Akvarijumi su super, te " tepih biljke" bas dobro izgledaju 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Sub Maj 09, 2020 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas to seme i kod nas, prodaje se kao seme trave za travnjake.
Posadio sam je u akvarijum i pocela je da se siri, tj. stvara se tepih.
Nemam CO2, imam fabricku rasvetu koja nije namenjena biljkama, ali ta trava raste bez problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2020 7:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gnjata ::
Pozdrav, mozes li da napises nesto vise o tom semenu sa Aliexpress-a? Akvarijumi su super, te " tepih biljke" bas dobro izgledaju 🙂


Hvala puno. To je mali eksperiment. Hteo sam da probam tu travu sa Alija, i ovu aquaelovu opremu, dok smišljam veći projekat. (Moram da kažem da je Asap filter odličan, za one kojima treba unutrašnji filter)

Kupio sam za par dolara komplet semena, 6 vrsta trave.

Image

Evo Veverac kaže da je ima i kod nas, i hvala mu za info, nisam znao.

Ja takođe ne koristim CO2 i širi se bez problema. U Aquaelovom akvarijumu sam probao dry start, a u desnom manjem sam bukvalno posuo seme po podlozi, pozadio bilje u zadnjem planu i nalio vodu. Posadio sam 2 vrste: "Small leaf grass" i "Small cow hair grass"... ova prva se baš primila, to je ovo sto je na slici, a ova druga, tek na ponekom mestu je pustila listić.

I u jednom i u drugom slučaju drugi dan od sađenja počinju da se vide prvi listovi, a već za 7 dana dobiješ mali tepih. Koristim Easy carbo svaki dan, i Profito svaki drugi po 0,5ml.

Ono što sam primetio je da se trava koju sam zasadio dry start metodom lošije uhvatila za podlogu, koren je manji i listovi su postali izduženi, potpuno suprotno onome što je u drugom akvarijumu, i onome šta je na slici.

Ja iskreno mislim da ovo i nije akvarističko bilje, ali eto, radi posao, i kozice su zadovoljne. Toliko zadovoljne da ih je sve više i više... uskoro ću morati da poklanjam. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima!
Registrovao sam se upravo ali pratim ovaj forum jos od davne 2012. I zao mi sto se nisam registrovao ranije. 😕
Elem, mislim da sam pocetnik ali ne bas skroz posto se bavim akvaristikom vec duze vreme, pa sam odlucio da podelim sa vama neke moje skorije proekte.
Evo malog akvarijuma od 12,5L. U njemu je samo pesak, tj sljunak 2-3mm, 3 kamena i poneka biljka.
Zaboravi da pomenem da je tu i Betta sijamac moj.

Ubacivacu jos par fotki napredka vremenom, a pre toga jos jedan veliki akvarijum od 80L
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravi da napisem da ne upotrebljavam nikakvu hranljivu podlogu, niti filter, niti grejav kao sto se moze i videti.
Jedina stvar sto mislim da treba uraditi jeste da se ubaci co2( diy sa fotke ) na pocetku razvijanja biljaka.
Inace biljke vec posle 12 dana su pocele da vrse fotosintezu. 😊😊😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2020 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jednog akvarijuma od mene 😊

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2020 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mada radim na nekom proektu takodje i za terarijume 😊

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo zavrsnog dela oba akvarijuma koje sam odradio pre par dana... nadam se da vam se svidja, slobodno komentarisite ako vidite neke greske, ja uvek prihvatam kritike Smile


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam uradnik, al posto urednici ne rade svoj posao, moram ja da napisem.
Ljudi ovo vam nije tema na kojoj treba da pretstavljate svoje akvarijume, da sirite pricu o semenima sa aliexspressa, ili pricu o bilo cemu drugom. Radite to preko pp-a ili na svojim temama.
Zatrpavate temu postovima kojima nije mesto ovde. Steta da unistite jednu od najstarijih tema, koja je pritom i najposecenija, ima najvise pregleda.
Ovo je tema za kacenje slika, uz neki minimalan opis (dimenzije akvatijuma).
Molim urednike da obrisu postofe koji spadaju u off- topic, ukljucujuci i ovaj moj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Uto Jun 02, 2020 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa vezano je za sliku koja je postavljena, kreni od prve stranice i videces da je od pocetka tako, bilo bi malo bez veze da se samo stavi slika i dimenzije akvarijuma, a da se nista dodatno ne napise.. Ne treba ici van teme ali tema ovde su akvarijumi sa slike..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jun 02, 2020 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gnjato nemoj da shvatas licno. Ovo o cemu ste pisali na ovoj poslednjoj strani je off topic. Nije mu mesto na ovoj temi. To sto si pitao mogao si i preko PP-a. Ajde da ne sirimo polemiku ovde, i ovo sto ja sada radim je takodje off topic. Obrisace nadam se neko od urednika.

bilo bi malo bez veze da se samo stavi slika i dimenzije akvarijuma, a da se nista dodatno ne napise.. Ne treba ici van teme ali tema ovde su akvarijumi sa slike

To je i poenta teme, da se stavi slika akvarijuma. Ako hocete dodatno da pisete, odnosno da pretstavite sam akvarijum, otvorite svoju temu. Ti vidim imas svoju ( akvarijum ti je fenomenalan).
Eto ja sam izneo svoj stav i necu da komentarisem dalje. Ako urednici misle da nije off topic ovo o cemu pricam, ja cu da priznam da nisam u pravu, odnosno da nisam razumeo pravu svrhu ove teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License