Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cime hraniti mladj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sada nisam imao prilike da imam mladj od ikrasica. Konkretno sredjivao sam akvarijum i prebacio bozmanove duge i koridorase u manji akvarijum. Imam veliku kolicinu fissidans fontanus mahovine u koju
je neka od tih vrsta polegla ocigledno ikru. Veliki akvarijum sam ostavio da se ciklira a preneo sam deo mahovine i sada posle nekih 7 dana sam primetio u gornjem sloju vode nekih 15 ak malih da plivaju.
velicine su 5-6mm i ne znam cime da ih sada hranim (da li artemiju ili infuzoriju) niti kako i koliko. Ja sam sokiran jer sam stavio obicnu vodu sa cesme i sto u akvarijumu uopste nije bilo hrane.
Hteo bih da pomognem makar nekima iz tog malog jata da probaju da prezive da vidim o kojoj se vrsti radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 7:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo Nebojsa. Pre svega cestitke na prinovi Wink Po tvom opisu sam prilicno siguran da su u pitanju malci Boesemani. Za mrest sam koristio mop koji ih stimulise pa mislim da je mahovina uradila svoje. Elem, koje je velicine taj akvarijum?
Za pocetak, pokusacu u koracima da objasnim kako sam ranije odgajao mladj duga. Najbolje mi se pokazao akvarijum manjih dimenzija, oko 7-10l. Prvih nekoliko dana je potrebno davati zelenu vodu ili infuzoriju. Ukoliko nemas moze ti posluziti tvrdo kuvano zumance imas na netu objasnjeno kako se koristi za ishranu betta fry. Pazi koliko doziras jer dosta prlja vodu. Najbolje je hraniti vise puta po nekoliko kapi na svakih par sati. Nakon 3-6 dana ih vec mozes hraniti artemijom slicnim principom na recimo svakih 2-3 sata. Sto se tice filtracije, malci duge su poprilicno osetljivi na jak flow tako da je najbolje koristiti manji sundjer filter sa vrlo malim pritiskom. Takodje preporucljivo je drzati im stabilnu temperaturu izmedju 26 i 27C. Meni su dosta bolje napredovali u toplijoj vodi. Nakon 2 sedmice kada malci ojacaju pozeljno je izvrsiti 20% izmene vode koja je iste temeprature. Nakon toga nastavljas istim principom samo na sedmicnom nivou.
Srecno i nadamo se uspehu. PS ako mozes okaci koju fotku, nije nemoguce da su korisdorasi Very Happy svakako vec kao mali lice na roditelje i lakse ih je tesko prepoznati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, hvala na savetima. Akvarijum je 450 litara Very Happy. Za njih neograniceno prostranstvo. Ja imam dva velika kanistera sa jakim flow-om tako da cu ih danas iskljuciti. Na jednom kanisteru mogu da kontrolisem flow pa cu ga usporiti i povremeno paliti. Podici cu temperaturu sa sadasnjih 25 na 27. Danas nisam imao nista drugo sem zumanceta koje sam im dao u manjoj kolicini, ali mislim da su premali da ga jedu. Stavio sam da se spremi nesto zelene vode i pojuricu danas artemiju da uzmem. Nadam se da ce preziveti. Za sada ih imam 15 ak videcemo kako ce se situacija odvijati. Ako uspem da ih slikam okacicu slike. Jel moze savet kako da prepoznam koji je par zasluzan. Imam 4 tirkiza i 4 duge. Po 2 para. Jel ima nesto karakteristicno za njihov mrest(promena boje, ponasanje?) I da li ih nesto sem mahovine stimulise na mrest (temperatura vode, doba dana itd)? Ovo mi je bio takav sok jer sam mahovinu prebacio i lepio po kamenu super lepkom, temperatura vode je varirala od 19 do 25 i posle 5 dana kada sam video da nesto pliva po praznom akvarijumu bio sam sokiran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, malci ce tesko preziveti ukoliko se ne odvoje. Bilo da imas neku kotilicu tipa mrezastu ili nesto tome slicno. Stavise za pocetak im nije vazno da imaju filter, vec da mogu pronaci hranu. Zumance pripremas u flasi tako sto ubacis komad zumaceta i izmuckas do mere da postane prah. Onda spricom ili pipetom im dajes tu vodu. Imas sve objasnjeno na netu sto se tice samog razmnozavanja ukoliko te zanima..A detaljno kad se odlucis za mrest, pre svega ti treba mresni akvarijum ..mogu ti poslati pp o detaljima, sad se usesredi da sacuvas malce Smile Shodno da si izbrojao 15 tak malaca, nije nemogice da su obe zenke bacile ikru.. Nista bez slike ne bih nagadjao, koridorase pospesuje hladnija voda na mrest ali mislim da bi ih prepoznao jer su kopije roditelja Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni su sami sada u ovom akvarijumu. Akvarijum je prazan, sem bilja i nesto puzeva nema drugih stanovnika. Ne znam kako da ih pohvatam i prebacim. Nasao sam za zumance kako da napravim rastvor. To sam i uradio. Pogasio kanistere i dao im malu kolicinu. Saljem slike kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam taman planirao da naselim akvarijum kad sam ih jutros primetio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali update, zavrsavamo prvu nedelju, i dalje deluje da su svi mali bozmani zivi, ima ih cca 15 ak komada. Za sada imam utisak da se
hrane mahom infuzorijom iz vode, primetio sam da neravnomerno rastu, da ima vecih i bas sitnih primeraka. Ovi veci vec uveliko
tamane i zumance koje im dajem. uzeo sam i neku dajana micro hranu. doziram im bas u maloj kolicini da se ne bi gomilalo. Posto je akvarijum velik a
sada nemam nacina da ih odvojim palim kanister po nekoliko sati dnevno kako bi koliko toliko kondicionirao vodu zbog hranjenja. za sada im ne smeta
jer odu u cosak akvarijuma gde nema strujanja, tu se okupe u jato i capkaju povrsinu vode. Nadam se da ce posle druge nedelje sansa za
prezivljavanje biti veca...

Na ovoj slici se vidi njih cetvoro u oblaku od cestica zumanca (koje je nastalo od samo jedne kapi rastvora)
Image

Za sada nervira samo cinjenica da akvarijum koji sam hteo da nastanim ne mogu da koristim neko vreme, dok ne ojacaju da ih mogu prebaciti u drugi akvarijum.
Zanima me koliko ce im trebati vremena da postignu bar 1-1,5 cm, ja pretpostavljam bar mesec, mesec i po dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2020 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i jos jedan update posle 3 nedelje, svi su i dalje na broju, veselo se hrane u oblaku od artemije.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2020 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnoge ribe mogu da se mreste u cesmovaci a duge i njima srodne Pseudomugil pogotovo. Ja trenutno imam malce od mikrorazbora, jedne vrste koridorasa i jedne vrste Pseudomugil duga ali nisam siguran kojih...videcemo kroz par nedelja. Hranim ih mikrocrvima i nekom tecnom artemijom(kupovnom). Mikrocrvi su mi se pokazali bolji od infuzorije...sitniji su a izuzetno laki za odrzavanje. Mozes mozda da probas ako zelis i dalje da se igras sa mrestom tih duga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2020 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam Ro aparat i voda je bila delimicno razmeksana. Mada vidim da je voda iz vodovoda sada meksa nego pre neku godinu. Ja sam sa bozmanima doneo i furkate ali nikada kada sam ih kupovao nisu izdrzale vise od par meseci, a prelepe su ribice. Nesto im jednostavno nije odgovaralo. Kad sredim konfiguracije akvarijuma planiram da ostavim maticni par sam pa da probam dalji mrest. Da nisi mozda uspeo pande da izmrestis? Njih bih voleo da pokusam izmrestiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2020 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pande nisam nikada ni pokusavao. Sa njima sam imao slicno iskustvo kao ti sa furukatama. Jednom su mi pocrkale jer sam ih stavio u nezacikliran akvarijum i posle toga ih vise nikada nisam uzimao. Sada mi vise nisu tako interesantne jer ima gomila novih vrsta a pre svega patuljastih koji mi mnogo vise odgovaraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sta sa cime moze gotika Ostali Stanovnici 4 Pet Mar 13, 2020 3:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum propusta na spoju - cime pr... Zivadin Uradi Sam (DIY) 18 Sre Mar 11, 2020 9:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako cistite dno akvarijuma i cime? ValentinaTina Početak u akvaristici 5 Čet Feb 06, 2020 11:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License