Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef - početak sage Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja te gratise, video sam ih samo prilikom ubacivanja u akvarijum. Od tada vidjam samo pipke koji vire iz kamena i hvataju hranu. Very Happy
Jel si u AA uzeo zoe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 9:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jes u AA, i prijatno se iznenadio ponudom korala, ali mnogi će da sačekaju dok ne budem 100% siguran da je akv stabilan i spreman za nešto zahtevnije (+svetlo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam skoro uzimao zoe, zato sam i provalio. Very Happy Obrati paznju da nema bubble alge i roze flatworms-a (nisu opasni), tj iscetkaj frag preventivno cetkicom za zube. Smile Ja sam ove moje skidao sa fraga jer je bilo svasta na njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Maj 02, 2020 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je...

Image

U vodi se činilo kao običan bristle, al napolju deluje kao fireworm. U svakom slučaju sada ima funkciju kišne gliste u dvorištu, pošto sam popizdeo jer je divljao po fragu i zatvarao polipe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2020 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije. Ja sam ih rukama vadio, ostave 1000 iglica po prstima ali niti pece niti boli. Malo bolja pinceta i može dobar deo da se počupa; nije kao što kukaju na Youtube da pucaju bodlje i da svaki crv žara. Ako si neko ko pipka lice često onda bolje nemoj vaditi ih rukama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2020 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od imuniteta organizma. Vodite racuna. Poznanik morski akvarista, umalo nije ,,odrao,, dlan kad ga je pipnuo. Toliko ga je svrbelo da je prekukao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2020 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, mozete korale pre ubacivanja ostaviti da stoje u Logolovom rastvoru ili,

https://www.reef2reef.com/threads/how-to-dip-with-iodine.59085/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2020 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenuli prvi problemi. Korali se otvorili i bilo je sve ok, i onda sam primetio prvo Zou da se zatvara, a zatim i ova gorgonija. Par dana kasnije, vidim šta vidim...

[youtube]https://youtu.be/e6rgDW-sIo8[/youtube]


Kako sam čitao po netu, razlog može da bude osveživač vazduha, mirišljava sveća ili prevelika doza uglja. Prva dva nikada nisam ni koristio u sobi, a sa ugljem možda jesam preterao, pošto sam stavio odokativno, možda malo više nego što bi trebalo. Svakako sam ga izvadio potpuno, pa ću da vidim kako će situacija da se odvija. Jedina briga koju imam je da mi ne pobije ove korale, jer ako je vreme lek, nemam problem da čekam.
Ako se nekom nešto slično dešavalo, molio bih da podeli iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2020 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri koja ti je gustina vode/slanoća. Zoe se zatvaraju čim se malo omane ode previše ili padne. Inače kod nas sam video da se prodaje zoe što imaju nesto što su Ameri krstili kao pox. Ako si imao neke koje su na sebi imali beličastu kvrgu ili "bubuljicu" onda nisi imao sreće u nabavci. Za gorgoniju se ne brini. Gorgoni su jao žilavi organizmi. Oporaviće se sve dok ima tkiva na sebi.
Uzmi malo vode u flašicu i idi da ti neko proveri slanoću i ako ima šta od testova nije na odmet. Ako ne meriš vodu sa nečim što ima tačno zacrtanu litrazu omaneš a ne kontaš. Evo ja posle ko zna koliko godina sam skontao da kad napunim flaše od 5l u njima ima nesto više od 6l. Posle 2-3 zamene vode slanoća ista u akvarijumu i kanti za mešanje. Rezultat testa čudan a okrivljena loša kalibracija Smile
Baci ponovo snimak/vezu ova ti ne valja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2020 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam onaj ATC refraktometar kalibrisan trenutno kod sebe, proveravao sam, sve se čini ok. 1025, temperatura na stabilnih 25c. Testove doduse nisam radio, to bi trebalo proveriti, ali nemam ribe uopste, pa kontam da i zagadjenost nije neka.
A za link, ne znam što baguje forum, dodaje sam redirect url

Čist link, copy paste u browser: https://youtu.be/e6rgDW-sIo8


[youtube]https://youtu.be/e6rgDW-sIo8[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 13, 2020 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon drugog restarta ja se i dalje pitam zasto pokusavam da se bavim ovim.
Kada resim situaciju konacno, nastavljam se na temu. Ili univerzum ne zeli da se bavim ovim, ili cu da budem najuspesniji ako odlucim da nastavim posle ovih pehova koji apsolutno nemaju nikakve veze sa mojim radnjama.

Pazite gde sta kupujete. Nastavak sledi uskoro. Ili snimak uspesnog akvarijuma, ili snimak mene sa macolom kako resavam problem sa zivcima nakon ovih stvari

Image


Poslednji izmenio Laki dana Sre Jun 10, 2020 11:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta se sve izdesavalo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki sistem živne posle mesec dana nekom treba doata više vremena. Trenutno mi je treći po redu reef. Prva dva su posle mesec dana bila ok. Ovaj je evo godinu dana više algarijum nego akvarijum. Pre neka 2 meseca mi dojadilo pa sam uzeo stvar u svoje ruke. Polako sve dolazi na svoje, li ima d apotraje još koji mesec.
Država ko država. Čine je ljudi a njima je očigledno lepo. Na nama je da se prilagodimo i ugrabimo sreće koliko možemo. Od goreg uvek ima gore. Dešava mi se da ne napravim ni cvonjka po dva meseca(covid sto mi ubio prodaju i ne računam). Onda kažem sebi ne treba ti to, drugi put. Izgubim malo interesovanje radim samo osnovno održavanje. Pišem u svesku kada sam šta radio da ne zaboravim. I posle toga akvarijum uvek bude lepši.
Sta ti hoću reći. Strpljenje, strpljenje, strpljenje, disciplina i doslednost su ključ uspeha. Ostavi ga i čekaj. Ako ti se ukaže prilika da kod nekoga ideš da vidiš akvarijum uzmi malo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pišem detaljnije kad dovedem stvari pod kontrolu

Malo sam se smorio jer sam očekivao da će da krene sve kao po loju, al izgleda da ne može tako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License