Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hang on filter iskustva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi kakva su iskustva sa ovim filterom, dal je bučan, dal mnogo bućka, hoću da ga uzmem za jedan kozičnjak od nekih 15L, ne znam ni dal bi to možda bilo prejako, sundjer filter mi je prebučan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam atman hf0100 na nano akvarijumu od 24l. Vrsi dobro filtraciju, ali stim sto moras promeniti filter materijal. U ovom imas bio sundjer i bio ketridz sa aktivnim ugljom.
Takodje stavio sam ga malo vise tako da sam resio i problem aeracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 13, 2017 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to mi je najmanji problem, nego dal je bučan, dal bućka na izlazu u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 14, 2017 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gotovo da se ne cuje uopste. Filter mi je 50cm od kreveta i bas moras da se fokusiras na zvuk da bi cuo. Vracanje vode u akvarijum tj mali vodopad koji pravi se uopste ne cuje. Cak sam ja izdigao 5cm iznad i ne treba mi pumpa za vazduh.
Jedino ako si resio da uzmes atman preporucio bi ti bar da uzmes hf 0300 jer je dosta bolji, ali posto imas samo 15l predpostavljam da bi ti 0100 obavljao i vise nego dovoljno posao.

Ubaci komadic sundjera u usisnu cev posto ce uvuci male kozice kao i mladj ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 14, 2017 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to to, to mi je bitno, fala na informacijama Smile to sam i ja mislio za usisnu da stavim sunđer, hvala na predlogu u svakom slučaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2018 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg - da li si kupio ovaj hang on i da li si zadovoljan sa njim, jer i sam planiram
nešto maleno za poklon gde će biti hang on filter ,kozice i galaksi razbore, cca 12-15l.
Hvala ! Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2018 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolja varijanta od sundjer filtera. valjalo bi izbaciti taj aktivni ugalj, ja ga cuvam za ne daj boze Very Happy
na dno filtera sam stavio kamencice, mozda je nesto od keramike bilo bolje resenje, a iza sundjera perlon vatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 24, 2019 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam sobo hang on wf606 i imam negativno iskustvo, kupim nov i u startu krene da curi izmedju gornjeg i donjeg dela, vidim da je jos ljudi imalo isti problem pa sam to sredio teflon trakom, na sve to u startu je bio bucan, neke silne vibracije se osecaju, nakon toga ga testiram ovako na suvo tjs u vazduhu pa ni tad nije bio bas tih vec se culo nesto tako da eto, nakon toga problem sa paljenjem, zuji ali nece da pokrene “propeler” dok ga ja rucno ne zavrtim... Dal nisam imao srece, dal je naisla losa serija, uglavnom moram sutra da ga menjam za nesto drugo jer ovako nece moci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ja ima atman hf-300 na kocki od 60 litara. Procureo je posle tri dana, na na spoju izmedju plastike i pumpice. To sam resio i sad radi. Dobra je stvar sto je aeracija zadovoljavajuca zbog vodopadcica, pa su dve muve jednim udarcem resene. E sad sto se tice same filtracije, mislim da je nikakva, samo vrti vodu iz akvarijuma. Nema dovoljno prostora za ubacivanje dodatnog filter materijala, mozda 20ak ili 30ak keramickih prstenova stane. I obavezno uzeti crni, jer ovaj providni posle 15 dana postane zut i nikakav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2019 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sve te hang on back je najbolje one sitne Sera siporax mini spakovati, valjci su preveliki i malo ih stane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 23, 2019 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u mom HF-300 imam 250 gr. Sera siporax-a i plavi sunđer umotan u vatu. Tako sam popunio prostor, kad sam izvadio one fabričke kertridže. Voda mi je kristalno čista, ali zapremina mog akvarijuma je oko 25 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Ja u mom HF-300 imam 250 gr. Sera siporax-a i plavi sunđer umotan u vatu. Tako sam popunio prostor, kad sam izvadio one fabričke kertridže. Voda mi je kristalno čista, ali zapremina mog akvarijuma je oko 25 litara.


Kako si složio filter materijal? Da li bi mogao da slikaš?

Ja eksperimentišem već neko vreme sa HOB filterima, ali nikako nisam 100% zadovoljan rezultatom, i mislim da je razlog što nisam pogodio pravi redosled materijala... inače mislim da su ovi filteri odlično rešenje za male akvarijume
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbolje prvo sunđer na usisnu cev za krupno đubre,pa gore vatu na onaj prolaz sa levo na desno u komoru i na kraju siporax.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
najbolje prvo sunđer na usisnu cev za krupno đubre,pa gore vatu na onaj prolaz sa levo na desno u komoru i na kraju siporax.


Siporax u celu desnu komoru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravi šta sam pitao, skapirao dam Smile Hvala za info, probaću Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License