Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 70 litara - Pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milorad




Registrovan: 14 Maj 2020
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Posto sam nov u akvaristici zanima me koja je rasveta potrebna za akvarijum 60x35x35. Akvarijum nema poklopac pa me intersuje sta je najbolje da se stavi, drzao bih biljke koje nisu puno zahtevne kao i ribice? Da li ima neko kakav predlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2020 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno ti je najpraktičnije neka armatura sa neonkama 2x18w ili led reflektori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2020 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjednostavnija rasveta za nezahtevne biljke jesu LED sijalice. Veoma jednostavno za montazu a ima ih u razlicitim jacinama tako da dve tri sijalice mogu solidno da pokriju akvarijum tj imace dovoljno za rast biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2020 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Najjednostavnija rasveta za nezahtevne biljke jesu LED sijalice. Veoma jednostavno za montazu a ima ih u razlicitim jacinama tako da dve tri sijalice mogu solidno da pokriju akvarijum tj imace dovoljno za rast biljaka.

Realno! Preseces jednu kanalizacionu PVC cevku po pola, kupis jedan cep da je zatvoris na krajevima, sa unutrasnje strane zalepis kuhinjsku reflektujucu foliju, prefarbas u odgovarajucu boju. Dobra, efikasna i jeftina rasveta za ocas posla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2020 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo kolega,pošto si pitao šta je najbolje onda Odyssea ili Aquazonic T5 2x24,pa onda Atman led LGM 600,pa posle uradi sam jeftinije što su kolege predložile reflektopri ili 3 led sijalice 11-13w vrše posao u nekoj improvizovanoj haubi,cevi,žardinjeri sa grlima sve zavisi od budžeta a raspon cena od 1000-8000.
sve najbolje i srećno komletiranje i formiranje akvarijuma, pratim dalje dešavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pet Maj 15, 2020 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro došao u akvaristiku. Smile

Ja pravim akvarijum sličnih dimenzija i uzeću jednu od ove dve armature koje je kolega predložio. Aqua zonic ili Odyssea.

Po svemu što sam gledao, kada se uzme cena, kvalitet, i naše početničke potrebe, mislim da je to odličan izbor.

Srećan početak, i kači slike! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milorad




Registrovan: 14 Maj 2020
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2020 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na predlozima, najverovatnije cu staviti par led sijalica..
Zanima me samo ako napravim poklopac da li ce sijalicama smetati vlaga i na koju visinu od vode da postavim sijalice??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj poklopac, imaš lampe sa štipaljkom ili one zidne reflektore. Poklopac je retro a i na tako malom akvarijumu ružno izgleda.
Možes da ga napravis od led traka ili modula onda bi bio lap i tanak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License