Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj biljni kamenjar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 8:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav buket, ne moraš više cveće da kupuješ ženi za praznike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pobeda, 2 u 1. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva buca sunce ti poljubim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i to sve na jednoj grani ili???? Al si joj utrefio svaka cast, bas joj prija!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je sve na panju, postavio umesto microsoruma tridenta, koji je kod mene rastao kao korovčina najveća. Ceo akvarijum je prekrio skoro, pa je morao da leti...

Ni sam ne verujem koliko su porasle, sad gledao slike pre manje od godinu dana je nije bilo trećina (kada sam uzeo od Aquamaniaca)... I posle kažu buce sporo rastuće biljke. Laughing

Definitivno buce jedne od najlepših biljaka po mom izboru, lepo cvetaju, a ne zahtevaju održavanje... I ima ih 100 varijacija, da imam meste gde da ih metnem, stavio bi ih, ovako do neke sledeće postavke...

Ovo je slikano 28. jula prošle godine, to je pre 10 meseci, čisto da vidite o čemu pričam... Šokiran sam brzinom rasta. Jako svetlo, co2 i prihrana prijaju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Buce izgledaju fenomenalno. Ceo akvarijum je ko bombona. Bravo Na prethodnoj strani si naveo da su buce cvetale izvan vode. Da li su i listovi iznad vode uvek i kako se ponašaju Very Happy ili samo prilikom zamene vode provire listovi.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2020 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Buce su ispod vode, ali ispod same površine. Very Happy

Par listova su iznad, a ostali su ispod. Ti listovi iznad vode su skroz okej, vitalni kao i ispod, nisam primetio da im nešto smeta što su van, pretpostavljam zato što je koren i ceo sistem biljke kad je ispod vode, pa nije problem da listovi budu iznad.

A cvetove izbacuje iznad vode, i duže traju nego kad su ispod, što me posebno raduje. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 13, 2020 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa se preterano zanimljivo ne dešava... Buce cvetaju kao lude, spiralis tiger se ozbiljno razmahala i to je to...

Sve je manje više na autopilotu, minimalno održavanje u vidu 50% zamene vode nedeljno i prihrana kada se setim, ali trudim se da budem aktivan 3x nedeljno tropica zelena, 3x nedeljno seachem iron. I to je to.

Da se ne bi zaboravilo (stare slike su otišle), pošto je ovo postalo dnevnik akvarijuma, da okačim slike kako je sve počelo. Najjači utisak je kako su buce porasle u odnosno na početak. Bukvalno je postao buket od svake pojedinačne buce, i kako su anubije zauzele prostor (dodao sam doduše par njih od nzivkovica, ostalo rast). A posle kažu spororastuće bilje. Very Happy

Akvarijum je u pogonu od decembra 2018. godine, i rado bih menjao postavku, ali mi trenutni uslovi to ne dozvoljavaju... Zato će terati ovako sigurno još 6 meseci, a možda i duže.

p.s. Slike su užasne znam, moram na kurs kod Peconisa. Very Happy


Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2020 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro rođendanska slika. Par slika da se obeleži rođendan. Prošlo je 2 godine otkad je ova postavka nameštena...

Trenutna postavka je skroz okej, nezahtevna, bilje po meri, ne zahteva trimovanje, posebno održavanje... Male izmene usled selidbe, vađenje kamenja, ubacivanje dodatnog soila. Kakve su okolnosti i koliko vremena imam, zadovoljan sam.


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2020 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ovo drugi panj gde je anubia ili si izokretao malo već postojeće? Baš je moćan sad anubio se baš lepo raširila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2020 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti je panj, samo sam ga zarotirao. Hteo sam malo da promenim, a nisam imao vremena da nađem novi panj. Ispalo je skroz okej, zadovoljan sam.

A anubije se šire kao zaraza, nije normalno koliko rastu. Letos par meseci bila sezona cvetanje, baš je lepo izgledalo sve to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2020 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednostavan ali prelep set-up. Prelistah i nekoliko prethodnih postova, ogroman napredak u razvoju biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2020 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nikola.

Da mi je neko pre 2 godine pričao da će ovako izgledati trenutna postavka ne bih mu verovao. Ni u najluđim snovima nisam ovako razmišljao. Skroz nešto drugo je bilo u planu, ali zbog raznih razloga se došlo do ovog skejpa. I zadovoljan sam.

Valjda je to čar akvaristike, zanimljivo putovanje od tačke A do tačke B, C, D...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2020 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zadnjem staklu ima neka pozadina ili je to zid? Dobra boja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License