Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko rasvjete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CigoBL
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2020 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo zelim da se predstavim, jer sam nov na forumu.
Zovem se Aleksandar i iz Banja Luke sam.
Kupio sam polovan Juwel akvarijum od 240 L 120x40x50
Nisam znao da je crkla konzola za osvjetljenje, a obzirom da mi je ovo prvi akvarijum u zivotu, zanima me sta bih mogao da stavim od sijalica, a da nije skupo, jer bi mi elektricar na postojecu konzolu instalirao druge lampe.
Originalne lampe su skupe, zanima me da li neke obicne led lampe, recimo od 60cm mogu da posluze za ovaj akvarijum??
Zamolio bih iskusnije kolege da mi pomognu i daju svoje prijedloge..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2020 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi dve originalne t5 neonke, ako je crkla jedna onda ne radi uopšte.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mozes da nam uslikas te fluo cevi koje su crkle. Moguce da postoji komercijalna varijanta koju mozes da iskoristis pod uslovom da nije prigusnica crkla....to bi ti bila najjeftinija varijanta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CigoBL
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://https://ibb.co/KGnxzR1[/img]
Konzolu sam odnio kod elektricara, gdje mi je on rekao da je to izgorilo,te je on poskidao ona postojeća grla i savjetuje mi da uzmem 2 led sijalice od 60cm ( originalne su bile t5 105cm 54w i 2 takve su bile) i da ih stavim naizmjenično sa svake strane od te konzole,kako bi osvjetljenje pokrilo cijeli akvarijum.
Kada sam počeo da čitam o svjetlu u akvaristici,vidim da nemam pojma o tome i ne bih volio da mi se to na početku ogadi, jer ipak sam kupio akvarijum da uživam u tome,prvenstveno jer sam ćerkici ispunio želju..
Pa bih vas zamolio za savjet šta mogu da stavim od običnih tj komercijalnih cijevi,da mi taj električar to odradi,a me glava ne boli hoće li mi se alge stvarati ili ne, da li će biti dovoljna količina svjetla ili ne..
Ja sam razmišljao da mi na tu konzolu montira te 2 led cijevi i po sredini konzole da zalijepimo 3 - 4 led trake...

Ali kako se ne razumijem oko toha, ne znam da li je ovo ispravno što sam zamislio..
Hvala vam unaprijed...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CigoBL
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokušao sam uslikati ovu neonku što mi je ostala ali ne znam postaviti sliku ovde na forum,tako da se izvinjavam zbog toga.
Jedna neonka je bila crna, ova druga mi djeluje kao da je dobra ali kad mi konzola ne radi,te bi mi bila samo kao nosač za te neonke,dok bi električar ubacio drugu instalaciju..
A u nekom narednom periodu bih kupio nov ovakav akvarijum,samo što u ovom trenutku ne mogu toliko da se pružim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2020 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh u toj dimenziji (105cm) pretraga mi izbacuje samo namenske lampe za akvaristiku. Ako neko ima licnog iskustva neka ispravi i doda ako postoji jeftina zamena za ovu dimenziju. Sa druge strane vidim da si vec resio dilemu sa elektricarem. Mozda je najbolje da ga poslusas jer u slucaju bilo kakvog kvara opet moras kod njega...
Sto se garancije ili saveta vezano za alge tice to je jako nezahvalno napamet govoriti jer nije svetlo jedini razlog pojave algi. Jako malo primera ljudi znam koji su prosli kroz proces cikliranja i prvih par meseci zivota akvarijuma bez algi....ima naravno ali mnogo vise ima ovih drugih. Tako da nemoj da te to obeshrabruje. Nastavi sa citanjem iskustava, to ce ti najvise pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CigoBL
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Maj 2020
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2020 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na podrsci.
Javljam kada ga formiram i u njega ubacim biljke i ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License